dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madridista011

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Małęczyn
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    12

    Domyślnie Czy mi wystarczy?

    Witam

    Mam pytanie odnosnie wykonczenia domu. Jestem teraz na etapie ssz (oprocz drzwi i bramy garazowej), zaraz wchodzi elektryk, a w polowie kwietnia beda wykonywane tynki. Od tego etapu bede mial do dyspozycji ok 120 tys zl, a do zrobienia hydraulika , ocieplenie poddasza, wylewki i wykonczenie. Zakladam, ze nie bede w pelni wyposazal kazdego pomieszczenia, na gornej kondygnacji do zrobienia bedzie tylko sypialnia. Przewiduje ogrzewanie gazowe, a cala instalacje wykonam sam, poniewaz jestem wlasnie instalatorem. Mam dojscie do najlepszych cen materialow, takze to tez jest plus.

    W projekcie sa pewne zmiany. Zrobilem duza lazienke na parterze, a nad garazem jest strop teriva, dzieki czemu uzyskalem tam pomieszczenie na calej jego dlugosci

    Oczywiscie nie licze podworka, kostki i ogrodzenia.

    projekt szumiace topole: https://projekty.muratordom.pl/proje...1101,0%2C0.htm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180218_123122.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	407860  
    Ostatnio edytowane przez madridista011 ; 21-02-2018 o 17:13

  2. #2

    Domyślnie

    ja myślę, ze jak pomnożysz tą sumę przez 2 to mooooże wystarczy.


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Braknie i 200 tyś. Więcej wkładu własnego, i będzie dobrze w tej kwocie zmieścisz się za materiał.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madridista011

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Małęczyn
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    12

    Domyślnie

    Od etapu tynków myślałem, że to 120 może jakoś straczy. Dach jak widać na zdjęciu też już jest robiony. Kolor na elewacji narazie odpuszczam kosztem wnętrza.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Więcej własnej inicjatywy, własnych prac które możesz robić samemu. Skoro potrafisz gaz to i hydraulikę, odkurzacz centralny, kanalizację , wszystkie przyłącza, malowanie i gruntowanie. Ocieplenie poddasza też powinno być wykonane samodzielnie.
    Ja właśnie prócz gazu który kosztował mnie 3,5tyś wszystko inne zrobiłem praktycznie sam(instalacje, podłączenia ocieplenia wentylacje itp.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madridista011

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Małęczyn
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    12

    Domyślnie

    Kanalizacje mam prawie zrobioną, materiał na instalacje tez częściowo posiadam. Najbardziej boję się właśnie ocieplenia i prac wykończeniowych.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie każę Ci układać płytek ceramicznych, ale tam gdzie możesz to zacieranie, gruntowanie i malowanie to ok 12 zł/m2
    Biały montaż hydrauliki to ok 50 zł/punkt, Ocieplenie, poczytaj forum pooglądaj filmy - musisz spróbować i na pewno wyjdzie Ci lepiej niż niejedna firma . Zaoszczędzisz tyle ile sam chciałbyś zarobić wykonując tą pracę ja przez 2 lata zarobiłem ok 150 tyś.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madridista011

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Małęczyn
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    12

    Domyślnie

    Takie rzeczy jestem w stanie zrobić. Za wszelką cenę chce uniknąć kredytu bo perspektywa życia z takim zobowiązaniem jest dla mnie ciężka do przyjęcia.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    120 tyś wykończyć taki budynek w tym stanie co masz teraz będzie ciężko.
    Tylko praca własna i może się zmieścisz, bez elewacji i ogarnięcia terenu wokół budowy.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał madridista011 Zobacz post
    Takie rzeczy jestem w stanie zrobić. Za wszelką cenę chce uniknąć kredytu bo perspektywa życia z takim zobowiązaniem jest dla mnie ciężka do przyjęcia.
    Pamiętaj, że jeszcze masz forum Jak stwierdziłsz, że nie wiesz- to piszesz, ja z mojej strony pomogę dobrym słowem i może cenną radą.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madridista011

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Małęczyn
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. Mimo, że w tym niejako siedzę będąc hydraulikiem, to sama budowlanka jest dla mnie obca. Niestety mało się opłaca wziac kredyt ok 50 tys na wykończenie

  12. #12

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy to takie koszty. Ja wziolem pożyczkę hipoteczna na 50 tys na 5 lat i w sumie wyszło 58tys

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madridista011

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Małęczyn
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cos takiego jest o przezycia. Ja chcialem sobie to rozbic na 10 lat i samych odsetek wychodzilo 27 tys

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał madridista011 Zobacz post
    Dziękuję za pomoc. Mimo, że w tym niejako siedzę będąc hydraulikiem, to sama budowlanka jest dla mnie obca. Niestety mało się opłaca wziac kredyt ok 50 tys na wykończenie
    Jak sobie za 5 lat policzysz, to pewnie będziesz żałował, bo dzisiaj za materiał z robocizną wydasz mniej, niż za parę lat na sam materiał.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Czy ja wiem czy to takie koszty. Ja wziolem pożyczkę hipoteczna na 50 tys na 5 lat i w sumie wyszło 58tys
    Za przeproszeniem wchuj nieopłacalnie. Zapłaciłeś ok 13% realnych kosztów, toż to lichwa i rozbój w biały dzień...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #16

    Domyślnie

    Patrząc na to co sie dzieje na rynku budowlanym to za 5 lat koszt materiały i robocizny moze być wiekszy np o 83% a nie 13.

  17. #17

    Domyślnie

    Jak każda bańka, ta również prędzej czy później pęknie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony