dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    20kokos

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    3

    Domyślnie Dobudowa tarasu na granicy działki

    Dzien dobry!

    W domu szeregowym z lat 80tych taras sąiada graniczy z moją działką. Jest to taras wyniesiony na slupach - ok 1,5m powyzej gruntu osadzony na slupach - pod spodem wolna przestrzeń. Mój taras podobnie jak sasiada wyniesiony na taka sama wysokosc - jednak konczy sie ok 1,5m od granicy działki.
    Chciałbym teraz dobudowac taras rowniez do granicy działki. - ewentualnie ok10cm od tejze granicy. Wowczas tarasy prawie przylegałyby do siebie bokami -
    Byłby między nimi Odstęp ok10cm.
    Natknąłem się w sieci na zapis że dla tarasów podniesionych zachowuje się zasady prawa budowlanego takie jak dla budowli.
    Dla budowli z kolei natknąłem się na poniższy zapis.

    3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się:


    2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,


    Pytanie zatem czy taras podniesiony mozna potraktować jako budowla i zastosować przepis powyzszy aby poszerzyc nasz taras do granicy działki.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    no tak, ale piszesz o "budowli" , a cytujesz przepisy dot. "budynku".
    Taras jest częścią budynku i jest zapis że :
    " § 12.p.6. Odległość od granicy działki budowlanej nie może być mniejsza niż:
    1) 1,5 m do okapu lub gzymsu zwróconego w stronę tej granicy, a także do balkonu, daszku nad wejściem, galerii, tarasu, schodów zewnętrznych, rampy lub pochylni – z wyjątkiem pochylni przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych; "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony