dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 82
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1635
  1. #1421
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Wydaje się, że coraz więcej ludzi kupuje pompy, a faktycznie jest inaczej....










    wzrost rynku pomp ciepła typu powietrze/woda w 2017 roku wynoszący +55% (rok do roku). Pięć głównych czynników będzie się przyczyniać do dalszych wzrostów rynku również w kolejnych latach.
    W 2017 r. wzrósł każdy segment rynku pomp ciepła w Polsce. Cały rynek pomp ciepła do centralnego ogrzewania wzrósł o 30%.
    Wzrósł udział grzewczych pomp ciepła w nowobudowanych budynkach jednorodzinnych. W 2017 roku wynosił on 12,5% (co ósmy nowobudowany budynek).
    W 2010 roku PORTPC szacował, że udział pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych wynosił poniżej 3%.
    Rynek pomp ciepła w Polsce jest jedynym rynkiem w Europie, w którym zanotowano wzrosty sprzedaży pomp ciepła 7 lat z rzędu.
    Wyniki badań rynku pomp ciepła w 2017 roku przeprowadzone przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła dają podstawę do optymistycznych prognoz dalszego rozwoju branży w Polsce w najbliższych kilku latach. W ubiegłym roku rynek pomp ciepła typu powietrze/woda stosowanych do instalacji centralnego ogrzewania wzrósł o 55%, a rynek wszystkich typów pomp ciepła związanych z centralnym ogrzewaniem wzrósł o 30%.
    Cały rynek pomp ciepła w Polsce odnotował wzrost na poziomie ok. +22%. Z szacunków PORT PC wynika, że w roku 2017 sprzedano łącznie ok. 27.000 szt. pomp ciepła. Obserwując sprzedaż pomp ciepła w latach 2010-2017 widoczny jest harmonijny i zarazem nieustający wzrost rynku. Wzrósł też znacznie udział pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych. Wg PORTPC w 2017 roku wynosił on 12,5% (co ósmy nowy budynek). W 2010 roku organizacja PORTPC szacowała, że udział pomp ciepła w nowych budynkach wynosił poniżej 3%. W optymistycznej prognozie wzrostu rynku wykonanej przez PORTPC, w 2020 roku udział pomp ciepła w nowobudowanych budynkach jednorodzinnych może sięgać już poziomu 20-25%.
    http://portpc.pl/spektakularny-wzros...sce-2017-roku/




    W trzecim kwartale 2018 roku pompy ciepła odnotowały spektakularne wzrosty sprzedaży. Sytuacja dotyczy pomp ciepła różnych typów, których sprzedaż wzrosła dziesięciokrotnie w porównaniu do III kwartału 2017 roku. Ogólnie można przyjąć, że sprzedaż pomp ciepła w III kwartale 2018 roku dało w wartości skumulowanej wzrost na poziomie prawie 70% od początku roku w odniesieniu do analogicznego okresu 2017 roku.
    https://globenergia.pl/spektakularne...ku-kolektorow/
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 14-04-2019 o 08:15
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #1422

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja mogłem mieć PV za 20% kosztów bo gmina refundowała resztę bez żadnych kredytów, ale i tak mi się to nie opłacało więc ja na prawdę nie wiem o czym my rozmawiamy. Za kilka lat PV pewną będą na tyle tanie że je zainstaluję ale na pewno nie na dachu bo szkoda go dziurawić. Swoją drogą ciekawe dlaczego tyle używanych PV jest z terenów UE w sprzedaży ? Jaki jest powód?
    20% kosztów i się nie opłacało? Przyjmując koszt 1kWp za 5000, to miałeś 1 kWp za 1000 zł. Przy montażu 5 kWp byś miał pesymistycznie 4 000 kWh rocznie. To by się zwróciło po 3 latach.

    Używane panele PV - Zmieniają się parametry paneli. Zwiększa się ich moc. Mając stałą powierzchnię paneli możemy zwiększyć moc instalacji poprzez wymianę paneli na bardziej sprawne i wydajne.

  3. #1423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    wiatrak na działce, i oklejenie chałupy fotowoltaiką, coś jeszcze o czym nie wspomniałem ?
    piece akumulacyjne , promienniki podczerwieni
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #1424

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ... i pomp ciepła dziś jest owczy pęd do takich rozwiązań jak do kominków 16 lata temu.
    Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Ja akurat będę u siebie instalować pompę A dlaczego?
    A bo chciałem mieć wodną podłogówkę. Gdybym położył kable to byłbym już przez kolejne 40 lat szacowanej długości swojego życia skazany na prąd. Nie mam kryształowej kuli więc nie wiem jakie będą jego ceny w przyszłości. Padło więc na wodną podłogówkę.

    Według OZC jak dobrze pamiętam grzejąc CO + CWU czystym prądem wydałbym 4500zł rocznie. Pompa ciepła samsung kosztuje 15tyś, liczmy 3tyś podłączenie. Podgrzewacz elektryczny 3tyś i pewnie nie miałbym problemu aby samemu go podłączyć. Także powiedzmy, że pompa 15tyś wyjdzie drożej od grzania czystym prądem. Jeśli przyjąć COP pompy ciepła pw na 3 to jej zakup zwróci się po 5 latach. Na pompę dostanę 5 lat gwarancji. Także mam pewność, że ten wydatek mi się zwróci. Po 5 latach każdy dodatkowy rok działania pompy będzie dawać +3tyś.

    Miałem też możliwość podłączenia gazu bo jest w drodze przy działce, ale koszt przyłącza jest wysoki i jednak zdecydowałem się na pompę, czy dobrze zrobiłem sam nie wiem. Na pewno w razie awarii wolałbym wymienić kocioł gazowy za 4 tyś niż pompę za 15. Natomiast pompa ma ten plus, że jednak grzejąc w taniej taryfie co roku jestem trochę z kasą na plus. Moim zdaniem nie ma dobrej odpowiedzi co lepsze. Wszystko zależy od żywotności pompy. Jeśli mi padnie zaraz po gwarancji to okaże się, że kocioł gazowy byłby lepszy a jak popracuje bez drogich napraw kilkanaście lat to mój wybór okaże się słuszny

    Edit: dodam jeszcze, że mnie nie przekonuje grzanie czystym prądem (matami) bo nie znamy przyszłości a jedno jest pewne - na starość będzie coraz gorzej. Człowiek jest młody, szczęśliwy, dobrze zarabia i nie myśli o tym co będzie za kilkadziesiąt lat. Natomiast prawda jest taka, że za kilkadziesiąt lat nie będę potrafił obsłużyć nowoczesnego telefonu a co dopiero zarobić na ogrzanie domu prądem Ot, takie przemyślenie
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 14-04-2019 o 08:40

  5. #1425
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Kable skazują na jedno źródło ciepła. Wodną podłogówke można podłączyć do wszystkiego. Dla mnie wybór prosty.

  6. #1426
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Ja akurat będę u siebie instalować pompę A dlaczego?
    A bo chciałem mieć wodną podłogówkę. Gdybym położył kable to byłbym już przez kolejne 40 lat szacowanej długości swojego życia skazany na prąd. Nie mam kryształowej kuli więc nie wiem jakie będą jego ceny w przyszłości. Padło więc na wodną podłogówkę.

    ...
    No właśnie , nie każdy robiac remont kotłowni , czy nawet domu bedzie pruł podłogi by założyć mniej uniwersalne zródło ciepła(kable) , do starej instalacji bez wiekszych kombinacji kosztów i totalnej demolki podłaczy się rózne zródła ciepła. https://forum.muratordom.pl/showthre...ot-szafy-quot-)

    Kto wie co bedzie ogrzewac domy za 40 lat , samochody można ładować już prądem bezprzewodowo

    https://spidersweb.pl/autoblog/bezprzewodowe-ladowanie/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #1427
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek13 Zobacz post
    20% kosztów i się nie opłacało? Przyjmując koszt 1kWp za 5000, to miałeś 1 kWp za 1000 zł. Przy montażu 5 kWp byś miał pesymistycznie 4 000 kWh rocznie. To by się zwróciło po 3 latach.

    Używane panele PV - Zmieniają się parametry paneli. Zwiększa się ich moc. Mając stałą powierzchnię paneli możemy zwiększyć moc instalacji poprzez wymianę paneli na bardziej sprawne i wydajne.
    nie no , to się nie może opłacać
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #1428

    Domyślnie

    Jeśli mógłbym kupić PV za 20% ceny to bym się nie zastanawiał nawet sekundy. Tak jak pisałem - czekam na dotacje i/lub niższe ceny i/lub lepszą sprawność

  9. #1429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    nie no , to się nie może opłacać
    No niestety nie po analizie zużycia prądu i taryf jego odkupu wtedy kiedy go jest najwięcej i ejst mi najbardziej zbędny czyli latem oraz w związku z faktem konieczności przejścia na taryfę g-11 zamiast g12w oraz dodawszy koszty ubezpieczenia przez 3 lata (obowiązek wynikający z programu OZE) excell pokazał że jest to bardzo mało opłacalne czas zwrotu ponad 20 lat. NIe wszytko co prawie darmowe jest od razu opłacalne.

  10. #1430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jeśli mógłbym kupić PV za 20% ceny to bym się nie zastanawiał nawet sekundy. Tak jak pisałem - czekam na dotacje i/lub niższe ceny i/lub lepszą sprawność
    I to jest syndrom pędzącej owcy. Też tak miałem jak byłem młody. Młodość przeminęła niestety ale głupota n szczęście tak. Nie ma nic za darmo

  11. #1431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Ja akurat będę u siebie instalować pompę A dlaczego?
    A bo chciałem mieć wodną podłogówkę. Gdybym położył kable to byłbym już przez kolejne 40 lat szacowanej długości swojego życia skazany na prąd. Nie mam kryształowej kuli więc nie wiem jakie będą jego ceny w przyszłości. Padło więc na wodną podłogówkę.

    Według OZC jak dobrze pamiętam grzejąc CO + CWU czystym prądem wydałbym 4500zł rocznie. Pompa ciepła samsung kosztuje 15tyś, liczmy 3tyś podłączenie. Podgrzewacz elektryczny 3tyś i pewnie nie miałbym problemu aby samemu go podłączyć. Także powiedzmy, że pompa 15tyś wyjdzie drożej od grzania czystym prądem. Jeśli przyjąć COP pompy ciepła pw na 3 to jej zakup zwróci się po 5 latach. Na pompę dostanę 5 lat gwarancji. Także mam pewność, że ten wydatek mi się zwróci. Po 5 latach każdy dodatkowy rok działania pompy będzie dawać +3tyś.

    Miałem też możliwość podłączenia gazu bo jest w drodze przy działce, ale koszt przyłącza jest wysoki i jednak zdecydowałem się na pompę, czy dobrze zrobiłem sam nie wiem. Na pewno w razie awarii wolałbym wymienić kocioł gazowy za 4 tyś niż pompę za 15. Natomiast pompa ma ten plus, że jednak grzejąc w taniej taryfie co roku jestem trochę z kasą na plus. Moim zdaniem nie ma dobrej odpowiedzi co lepsze. Wszystko zależy od żywotności pompy. Jeśli mi padnie zaraz po gwarancji to okaże się, że kocioł gazowy byłby lepszy a jak popracuje bez drogich napraw kilkanaście lat to mój wybór okaże się słuszny

    Edit: dodam jeszcze, że mnie nie przekonuje grzanie czystym prądem (matami) bo nie znamy przyszłości a jedno jest pewne - na starość będzie coraz gorzej. Człowiek jest młody, szczęśliwy, dobrze zarabia i nie myśli o tym co będzie za kilkadziesiąt lat. Natomiast prawda jest taka, że za kilkadziesiąt lat nie będę potrafił obsłużyć nowoczesnego telefonu a co dopiero zarobić na ogrzanie domu prądem Ot, takie przemyślenie
    Dlatego jak gaz i prąd zdrozeje x20 to zacznę palić w kominku za 20 miesięcy osiągnę upragniona wolność finansową i nic nie będę musiał 100% mojego czasu będzie w moim władaniu. Może poświecę trochę na palenie w kominku.

  12. #1432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Kable skazują na jedno źródło ciepła. Wodną podłogówke można podłączyć do wszystkiego. Dla mnie wybór prosty.
    Ja wyboru dokonałem 16 lat temu i wtedy podłogówka była kosztowną nowością. Gdybym budował obecnie skusiłbym się na podłogówkę wodna na parterze ale teraz to jest dla mnie nie opłacalne przez koszty remontu i kucia wylewki.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 14-04-2019 o 16:25

  13. #1433
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No niestety nie po analizie zużycia prądu i taryf jego odkupu wtedy kiedy go jest najwięcej i ejst mi najbardziej zbędny czyli latem oraz w związku z faktem konieczności przejścia na taryfę g-11 zamiast g12w oraz dodawszy koszty ubezpieczenia przez 3 lata (obowiązek wynikający z programu OZE) excell pokazał że jest to bardzo mało opłacalne czas zwrotu ponad 20 lat. NIe wszytko co prawie darmowe jest od razu opłacalne.
    20 lat z 80% dotacją i ubezpieczeniem z 500zł rocznie Nie trzeba przechodzić na G11 z G12w , cos mi się obiło o uszy ,że co najwyżej na G12 . Przy G11 korzystasz kiedy chcesz bez stref i korzystasz z opustu - nic nigdy nie odkupujesz . Moja gmina mało co nie załapała się na dotacje 85% i czas zwrotu kręcił się koło 4 do 6 lat przy G11 , w zależności czy od dotacji trzeba by było zapłacić VAT czy nie . Nie wiem co tam powpisywałeś do tego excella , ale wynik to jakieś cuda , pierwsze słyszę takie wyliczenia . Ponad 20 lat popłynąłeś i liczyłeś panele ze złota chyba.

    edit

    "papier wszystko przyjmie"
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 14-04-2019 o 19:16
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #1434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    20 lat z 80% dotacją i ubezpieczeniem z 500zł rocznie Nie trzeba przechodzić na G11 z G12w , cos mi się obiło o uszy ,że co najwyżej na G12 . Przy G11 korzystasz kiedy chcesz bez stref i korzystasz z opustu - nic nigdy nie odkupujesz . Moja gmina mało co nie załapała się na dotacje 85% i czas zwrotu kręcił się koło 4 do 6 lat przy G11 , w zależności czy od dotacji trzeba by było zapłacić VAT czy nie . Nie wiem co tam powpisywałeś do tego excella , ale wynik to jakieś cuda , pierwsze słyszę takie wyliczenia . Ponad 20 lat popłynąłeś .

    edit

    "papier wszystko przyjmie"
    https://forum.budujemydom.pl/topic/2...iem-czy-warto/
    Ja się zapisałem i wypisałem tutaj jest więcej

  15. #1435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Kurde ! Temat tego wątku to gaz kontra PC a my tu piane bijemy o ogniwach PV

  16. #1436
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja tam chciałem czekać ,aż peleciak wyzionie ducha i zminic na PC , ale chyba nie wytrzymam bo ludziska piszą ,że grzeją tym modelem po 13 lat i kotły nadal dobrze wyglądają , mój ma 8 ... oddam siostrze .

    Czasy odkupu energii to dawno i nieprawda... Podałeś tam koszt 4 tyś za instalację i jak to ma się zwracać ponad 20 lat nawet przy stawkach z G12 , oszukiwaniu na bilansowaniu międzyfazowym i oszukiwaniu na dzieleniu produkcji w 1T i 2T przez operatorów... Jesteś w PGE , a oni jako jedyni wszystko dobrze rozliczają .


    Sam tam napisałeś
    Obecnie jestem na NIE bo to za duże ryzyko i koszt co najmniej 5-6 tys całkowity no i po odjęciu kosztów ubezpieczenia to zysk wychodzi 1200 zł rocznie czyli zwrot po 5 latach.
    więc skąd te ponad 20
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #1437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ja tam chciałem czekać ,aż peleciak wyzionie ducha i zminic na PC , ale chyba nie wytrzymam bo ludziska piszą ,że grzeją tym modelem po 13 lat i kotły nadal dobrze wyglądają , mój ma 8 ... oddam siostrze .

    Czasy odkupu energii to dawno i nieprawda... Podałeś tam koszt 4 tyś za instalację i jak to ma się zwracać ponad 20 lat nawet przy stawkach z G12 , oszukiwaniu na bilansowaniu międzyfazowym i oszukiwaniu na dzieleniu produkcji w 1T i 2T przez operatorów... Jesteś w PGE , a oni jako jedyni wszystko dobrze rozliczają .


    Sam tam napisałeś więc skąd te ponad 20
    Ja nie ciągnąlem wątku ale 4 tyś było za panele plus podłączenie i przeróbki, mnie poinformowano że maja być podłączone do licznika a licznik to ja ma daleko od domu , koszty dokumenty około 5 tys dałem sobie spokój

  18. #1438
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    PV nie podłacza się do licznika tylko do instalacji za licznikiem w domu i nie ma znaczenia jaka to odległość , instalator czy tam handlowiec był mocno nie w temacie .
    Z tymi karami za niewywiązanie się z deklarowanej produkcji , zapewne chodziło o dokupownie energii , bo PV zrobiło np 2500 kWh (z 3000) i trza było dokupic 500 po normalnej stawce .

    Aleś walnął byka , trza było brać , za dwa lata już byś zarabiał na czyściocha , a tak rozsiewasz starchy o ponad 20 latach zwrotu , oj ładnie , oj ładnie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #1439

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz 100 % racji ja dodam tylko że mając "darmowe" przyłącze gazu skazujemy się na opłatę abonamentową za gaz średnio 600 zł/rok, kominiarz 150 zł, serwis kotła 300 zł to jest ponad 1000 zł rocznie wyrzucone w błoto i gaz jeszcze nie poleciał. Za to mam 2 miesiące prąd w zimie free. To sa same koszty eksploatacyjne bez inwestycyjnych o których wspomniałeś.
    Taaaa... serwis 150 i kominiarz 100 ale co 2 lata... częściej nie ma sensu. Ja ogrzewam gazem 165m2 i place 2300zl/rocznie za co + cwu. Jesli korzysatm z kominka sezon zamykam w 1800zl...

  20. #1440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Wiesz jeden dzień spędziłem w Re i nie uzyskałem konkretnej informacji więc to olałem, ja płacę za prąd średnio 350 zł/msc za wszystko i to jest dla mnie mało , mam świety spokój i nie potrzebuję dodatkowych pseudozarobków

Strona 72 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony