dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 82
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1635
  1. #1581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jeśli czytam, że:
    Mogę napisać, że rok temu płaciłem za prąd 0gr/kWh, teraz płacę 18,2gr/kWh. O czym to świadczy? To dopiero podwyżka.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    i widzę, że od stycznia cenniki pójdą znów o kolejne 5gr w górę,

    Wiem ile trzy lata temu kosztował prąd, wiem ile gaz i widzę rozjazd.
    Wrzuć tu te liczby. I porównamy z inflacją, średnim wynagrodzeniem czy płacą minimalną.
    Na wykresie widać, że nasze ceny nie zmieniają się istotnie w EUR. Ale też nie odbiegają od cen w bogatszych krajach.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-11-2020 o 17:27

  2. #1582

    Domyślnie

    Dojadą nas z tym pradem. 10% oplata mocowa plus 15% podwyżki corocznej... koszmar.

  3. #1583
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dojadą nas z tym pradem. 10% oplata mocowa plus 15% podwyżki corocznej... koszmar.
    No ile rocznie więcej będziesz płacił?

  4. #1584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dojadą nas z tym pradem. 10% oplata mocowa plus 15% podwyżki corocznej... koszmar.
    U którego dostawcy tak wzrosło w tym roku? W PGE w G12 przy zużyciu 10MWh/r koszt wzrósł o 13,23% - pierwszy raz od kilku lat. W innych taryfach wzrósł mniej. Nie wiem, czy Tauron zniechęcający od tego roku do G12w na korzyść G12 miał 15% podwyżki.

    Corocznej? Ile lat z rzędu była taka podwyżka?

    Opłata mocowa - zobaczymy. Niby ustalili godziny jej naliczania - w ciągu dnia. Więc dla grzejących prądem to dobra wiadomość, bo najzimniej jest w nocy. Wtedy też najmniejsze są zyski słoneczne i bytowe - więc wtedy trzeba produkować najwięcej ciepła.

  5. #1585
    Banned FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U którego dostawcy tak wzrosło w tym roku? W PGE w G12 przy zużyciu 10MWh/r koszt wzrósł o 13,23% - pierwszy raz od kilku lat. W innych taryfach wzrósł mniej. Nie wiem, czy Tauron zniechęcający od tego roku do G12w na korzyść G12 miał 15% podwyżki.

    Corocznej? Ile lat z rzędu była taka podwyżka?

    Opłata mocowa - zobaczymy. Niby ustalili godziny jej naliczania - w ciągu dnia. Więc dla grzejących prądem to dobra wiadomość, bo najzimniej jest w nocy. Wtedy też najmniejsze są zyski słoneczne i bytowe - więc wtedy trzeba produkować najwięcej ciepła.
    No własnie nie rozumiem takich jęków , martwiłbym się raczej podwyżkami prądu dla przedsiębiorców bo oni płacą wyższe stawki i niestety ma to wpływ na ceny ich produktów i usług

  6. #1586
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Opłata mocowa - zobaczymy. Niby ustalili godziny jej naliczania - w ciągu dnia. Więc dla grzejących prądem to dobra wiadomość, bo najzimniej jest w nocy. Wtedy też najmniejsze są zyski słoneczne i bytowe - więc wtedy trzeba produkować najwięcej ciepła.
    U mnie to akurat jest inaczej - najmniej prądu idzie w nocy, gdyż do spania obniżam temperaturę - optymalna około 20 st.C. (godz.22.00 do 7.00).
    W dzień 21-23 st.C.
    Stare powiedzenie mówi: "życie jest ciężkie"...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #1587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    U mnie to akurat jest inaczej - najmniej prądu idzie w nocy, gdyż do spania obniżam temperaturę - optymalna około 20 st.C. (godz.22.00 do 7.00).
    W dzień 21-23 st.C.
    To raptem temperaturę obniżasz o 3* - a w dzień na zewnątrz masz o 5-10* cieplej, czyli dt znacznie większa jest w nocy, niż w dzień. + zyski słoneczne + znacznie większe zyski bytowe. Więc tak czy inaczej nocą musisz i dostarczyć znacznie więcej ciepła, niż za dnia. Do tego jak masz PV, to w dzień dodatkowo mniej z sieci pobierzesz - więc opłatę mocową będziesz miał jeszcze mniejszą.

  8. #1588
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To raptem temperaturę obniżasz o 3* - a w dzień na zewnątrz masz o 5-10* cieplej, czyli dt znacznie większa jest w nocy, niż w dzień. + zyski słoneczne + znacznie większe zyski bytowe. Więc tak czy inaczej nocą musisz i dostarczyć znacznie więcej ciepła, niż za dnia. Do tego jak masz PV, to w dzień dodatkowo mniej z sieci pobierzesz - więc opłatę mocową będziesz miał jeszcze mniejszą.
    Ale ja wcale nie uważam, że Ty się mylisz.
    Teraz w okresie przejściowym przy temperaturze na zewnątrz w nocy około zera w pompie ustawiam na noc na zasilaniu 30 do 31 st.C., a w dzień z rana na 35 st.C. i tak leci do nocy. Jeśli jest słońce to włączam grzanie ciepłej wody, gdyż PC pobiera przez te kilkadziesiąt minut więcej prądu, mojego prądu, a więc bez straty.
    W pokoju w którym ma być około 23 st.C. temperatura w nocy spada może z pół stopnia, może trochę więcej, tak więc już po śniadaniu "dobija" do optymalnej.

    Z sieci pobieram mniej pod warunkiem, że jest słonecznie. Dom nie jest nowy więc trochę prądu "potrzebuje" dla zapewnienia komfortu cieplnego.

    Czekam na sposób rozliczania opłaty mocowej - tak na prawdę jeszcze nie wiadomo, czy nie "walną" od tej pobranej "z magazynu". Jeśli nie to będzie dobrze.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  9. #1589
    Banned FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Ale ja wcale nie uważam, że Ty się mylisz.
    Teraz w okresie przejściowym przy temperaturze na zewnątrz w nocy około zera w pompie ustawiam na noc na zasilaniu 30 do 31 st.C., a w dzień z rana na 35 st.C. i tak leci do nocy. Jeśli jest słońce to włączam grzanie ciepłej wody, gdyż PC pobiera przez te kilkadziesiąt minut więcej prądu, mojego prądu, a więc bez straty.
    W pokoju w którym ma być około 23 st.C. temperatura w nocy spada może z pół stopnia, może trochę więcej, tak więc już po śniadaniu "dobija" do optymalnej.

    Z sieci pobieram mniej pod warunkiem, że jest słonecznie. Dom nie jest nowy więc trochę prądu "potrzebuje" dla zapewnienia komfortu cieplnego.

    Czekam na sposób rozliczania opłaty mocowej - tak na prawdę jeszcze nie wiadomo, czy nie "walną" od tej pobranej "z magazynu". Jeśli nie to będzie dobrze.
    Obawiam się że tak jak od własnej z magazynu płacimy akcyzę nie jest to wiele ale , gdyby ta opłata była w granicach 40 zł od 1 MWh to nawet przy wyprodukowaniu 11 MWh trzeba zapłacić 352 zł sporo ale z 2 strony czy wszystko nie zdrożeje.

  10. #1590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie ja się interesuję, tylko ty się nią "chwalisz".


    Czyli średnią cenę kWh masz na poziomie 0,32 zł brutto? Nie wiem jak to możliwe. Ale...


    ...skoro pójdzie podwyżka to wyjdzie 0,42 zł/kWh. Dobry wynik, bo u mnie średnio rocznie obecnie wychodzi 0,47 zł/kWh brutto przy zużyciu około 10MWh.
    Nie chwalę się, tylko neguję Twoje słowa o akceptowalnej podwyżce.
    A to jest różnica.
    To że miałem prąd w taniej po 25gr, a mam mieć minimum 35 (prawdopodonie 37-40), nie oznacza dla mnie tej super małej podwyżki za ok.
    Nie porównuj Twoich cen do moich.
    Jakby Ci w pół roku wrzucili 40% podwyżki, inaczej byś gadał.
    U nas rząd wcisnął upadające kopalnie Tauronowi.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 26-11-2020 o 19:29
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #1591

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No ile rocznie więcej będziesz płacił?
    25 % do rachunku to bedzie 600zł nie licząc Ogrzewania bo nie wiem ile spale.

  12. #1592
    Banned FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    25 % do rachunku to bedzie 600zł nie licząc Ogrzewania bo nie wiem ile spale.
    sporo nominalnie średnio 50 zł/ miesiąc ale z 2 strony relatywnie do innych kosztów to nie jest duzo

  13. #1593

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    sporo nominalnie średnio 50 zł/ miesiąc ale z 2 strony relatywnie do innych kosztów to nie jest duzo
    Jakby za tym szły podwyżki płac, to ok.
    Relatywnie, to za kilka lat, może być gorzej, jeśli trend się utrzyma.
    Sąsiad 2 tygodnie temu lał beton.
    280zł/m3. 3 lata temu płacił 190zł za ten sam.
    Taki mały przykład.
    Ostatnio warszawka ma znaczną podwyżkę za śmieci.
    U mnie także poszli mocno w górę. W przeciągu 5 lat x12
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #1594
    Banned FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jakby za tym szły podwyżki płac, to ok.
    Relatywnie, to za kilka lat, może być gorzej, jeśli trend się utrzyma.
    Sąsiad 2 tygodnie temu lał beton.
    280zł/m3. 3 lata temu płacił 190zł za ten sam.
    Taki mały przykład.
    Ostatnio warszawka ma znaczną podwyżkę za śmieci.
    U mnie także poszli mocno w górę. W przeciągu 5 lat x12
    To ile masz za śmieci u mnie 25/osobe

  15. #1595

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To ile masz za śmieci u mnie 25/osobe
    7zł za dom, do 22 zł za osobę.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 26-11-2020 o 21:09
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #1596
    Banned FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    7zł za dom, do 22 zł za osobę.
    a to sprytnie u mnie jak masz np 3 domy co się często zdarza i 2 pustostany to się nic nie płaci za nie tylko za zamieszkały a u Ciebie czyli np za 2 osoby to 44+7?

  17. #1597

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a to sprytnie u mnie jak masz np 3 domy co się często zdarza i 2 pustostany to się nic nie płaci za nie tylko za zamieszkały a u Ciebie czyli np za 2 osoby to 44+7?
    Było 7zł za dom mieszkanie, niezależnie od ilości mieszkańców/lokatorów.
    Teraz jest 22zł za osobę.
    Czyli 2+2. Czyli 88zł na miesiąc.
    Rok temu było 11zł za os.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 26-11-2020 o 21:08
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #1598

    Domyślnie

    Miała być spalarnia śmieci.
    Niestety mieszkańcy okolicy spalarni, zaprotestowali.
    Jakoś we Wiedniu jest w centrum miasta, Kopenhaga ma na uboczu, ale obok dużych osiedli.
    A u nas, się nie da.
    Mimo dużego dofinansowania z EU.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #1599
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    To i tak macie lepiej bo z osobami można pokombinować. U mnie jest za zużycie m3 wody stawka, 7 zł za 1 m3 miesięcznie co i tak nie jest tragicznie bo niedaleko w miejscowościach mają ponad 10 zł za 1 m3

  20. #1600
    Banned FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jakby za tym szły podwyżki płac, to ok.
    Relatywnie, to za kilka lat, może być gorzej, jeśli trend się utrzyma.
    Sąsiad 2 tygodnie temu lał beton.
    280zł/m3. 3 lata temu płacił 190zł za ten sam.
    Taki mały przykład.
    Ostatnio warszawka ma znaczną podwyżkę za śmieci.
    U mnie także poszli mocno w górę. W przeciągu 5 lat x12
    W zasadzie tak ale czy za podwyżką płacy idzie zwiększenie ilości i/lub wydajności pracy ? Skąd ma na to wziąć środki finansowe pracodawca?

Strona 80 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony