dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 156
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie Czy jestem naiwny?

    Witam,
    Chcę w tym roku rozpocząć budowę domu (120m2) i mam na to przeznaczone maksymalnie 280 tys.
    Większość prac wykończeniowych chce wykonać samodzielnie ale nie znam sie na murarce i ciesielce więc musze budowe zlecić jakiejś firmie.
    Czy to moze sie powieść?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jaki projekt? szkody górnicze? parterowy czy z poddaszem? jak daleko media?
    120m PU czy po podłogach? 280 tyś będzie ciężko.
    Mnie 105m po podłogach 98m2 PU wyszedł z umeblowaniem 230 tyś brakuje mi jeszcze tynku na elewacji, lamp.
    Ceny materiałów poszły w górę w stosunku do roku poprzedniego.
    Za SSO policzą ci pewnie 40 tyś jednak będzie ciężko znaleźć na ten rok firmę.
    Życzę jednak powodzenia nie ma jak mieszkać na swoim.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    Myślimy o tym projekcie: https://www.archon.pl/projekty-domow...mccc224501539b
    Brak szkód górniczych a media w granicy działki.
    Ostatnio edytowane przez skil73 ; 06-03-2018 o 17:38

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    W tym rejonie Polski musisz przewidzieć ok 100 tyś.....więcej
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Lepiej żeby z założonego budżetu trochę pieniędzy zostało niż miałoby zabraknąć na wykończeniówkę.
    Dlatego też zgadzam się z przedmówcą.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chcesz budować wg tego projektu z linku to wątpię żebyś się zmieścił w 280 tys za deweloperski, i tak jak wyżej myślę że trzeba doliczyć jeszcze z 100 tysi czy łącznie 380 tys.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy widzicie cos na czym mógłbym zaoszczędzić w tym projekcie?
    Co najbardziej pochłania fundusze?
    Ten projekt najbardziej nam odpowiada

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przede wszystkim - ten dom jest większy niż 120 m2. Garaż i kotłownia za darmo się nie wybudują. Ten dom ma powierzchnię 151,96 m2

    Co generuje koszty:
    1. okno narożne
    2. garaż w bryle domu
    3. okna połaciowe
    4. Dwa kominy i kominek
    5. Wcięcia w bryle domu
    6. Dwa okna w garażu (tu architekt poleciał z fantazją na całego)
    7. schody i stropy

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam o wiele prostszy dom od tego z linku i SSO sięgnie ok 140 tys. A nie mam okien dachowych, prostą bryłę, żadnych wcięć, podcieni, standardowe okna. Garaż w bryle to ostateczność jeśli działka jest mała lub jest problem z wjazdem z drogi. Kotłownia na paliwo stałe poniżej 5 mkw to pomyłka, ewentualnie gaz może być w takiej kotłowni. Co możesz uprościć tak jak wyżej napisała Elfir. W opisie masz powierzchnię dachu 190 mkw i kubaturę drzewa na więźbę 6,5 m3 ... nie da rady, ja mam 170 mkw dachu i wyszło ponad 7 kubików samego konstrukcyjnego plus łaty, kontrłaty, okapy, więc spokojnie wylicz sobie 8 kubików plus dodatki, ściany do ocieplenia też wyszły jakoś skromnie ja mam 180 mkw a tu jest 165 ... wątpię. ściany fundamentowe również skromnie z samego obrysu masz ponad 42 mb razy 1m wyskości to już jest 42 mkw ściany tylko po obrysie a gdzie pod komin, ściany wewnętrzne, schody itd a w opisie jest 30 mkw. Taras zadaszony pod stropem to niestety strata, taki strop trzeba mocno ocieplić, zabiera powierzchnię użytkową a rośnie powierzchnia do ocieplenia. Okna z balustradami tzn te balustrady są cholernie drogie ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    To w takim razie co proponujecie dla 4 osobowej rodziny + labrador ?
    Jesteśmy otwarci na wasze propozycje.
    Pomóżcie nam wybrać coś rozsądnego bo chyba inaczej nigdy nie zjedziemy z powrotem do kraju.

    A może jakaś parterówka?
    Mamy 8 arów do zagospodarowania.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Parterówka będzie tańsza do wybudowania ale czy nie będzie zbyt duża do Waszej 8 arowej działki?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nasz działeczka ma wymiary 28x35, więc chyba sie coś zmieści?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Takie coś się zmieści?


    Nie ma ścian nośnych.

    drobne zmiany polepszające funkcjonalność:


    - likwidacja kominka na rzecz kozy
    - dorobienie prysznica w wc, aby można było się wykapać gdy nastolatek zajmie łazienkę na godzinę
    - powiększenie spiżarni i zrobienie tam pom. technicznego (pralka, suszarka, piec, zasobnik)
    - ustawienie kanapy zmniejszające wgląd w kuchnię
    - pokoje dzieci od domniemanego południa (ogrodu)
    - likwidacja okna szczytowego (można ustawić dom bliżej granicy)
    - dodatkowa szafa w korytarzyku (gł 40-50 cm) na odkurzacz, mopa, wiadro, środki czystości
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-03-2018 o 20:13

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    Nasz działeczka ma wymiary 28x35, więc chyba sie coś zmieści?
    Wymiary w miarę dobre, ale powierzchnia jest niewielka i parterówka będzie zajmowała dużo, jeśli Ci to nie przeszkadza to nie ma problemu.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież to jest 980 m2
    To już całkiem spora działka.

    ten domek powyżej wyjdzie tak (założyłam linię zabudowy 7 m)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-03-2018 o 20:23

  16. #16

    Domyślnie

    No działka prawie 10 arów ale do zagospodarowania z tego co pisze 8 arów. No a jak nie ma garażu w bryle to pasuje gdzieś jakiś mieć, do tego dochodzą linie zabudowy albo usytuowanie i robi się ciasno. Pokaż plan działki to może coś się rozjaśni.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie mam garażu i żyję.
    Autor ma 280 tyś na budowę. Może zbudować w przypływie gotówki wiatę z boku domu. Ale czy będzie go stać na budowę garażu?
    Musi jeszcze zrobić bruki, ogrodzić, jakoś zagospodarować te 1000 m2.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-03-2018 o 20:29

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    280 000 mało,
    sam projekt, przyłącza, mapk itp. - licz 15 000
    ceny zdrożały - ja bym liczył 3 000 za m2 podłogi (dom wykończony)
    Bardzo dorgie jest otoczenie domu: kostka, płot, ogród, brama itp - Mnie to kosztowało 60 000 PLN

    Jakbym miał 280 000 - dom parterowy 100-110m2, bez garażu, strop drewniany, dach prosty dwuspadowy albo czterospadowy
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    Elfir, wielkie dzięki! Przedstawiona koncepcja bardzo nam sie podoba, wiec pójdziemy chyba tą drogą.
    Projekt zawiera wszystko co potrzebujemy(poza garażem, ale to bedzie w rezerwie jak starczy mi kaski)
    Świetna koncepcja.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    Działka którą właśnie nabyliśmy posiada już nowiutkie ogrodzenie z furtką i bramą przesuwną.
    Na działce jest jeszcze studnia, garaż blaszany i mała altanka, więc pewne koszta już odpadają.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony