dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie eksploatacja, zmiana dysz w przepływowym podgrzewaczu wody

    Typowy przepływowy piecyk gazowy do podgrzewania ciepłej wody posiada dysze do gazu ziemnego.
    Zamierzam kupić i zmienić mu dysze na propan butan, bo nie posiadam gazu sieciowego.
    Ekspedientka w sklepie twierdzi, że dysze są "specjalne", a wymianę musi przeprowadzić serwis - pod rygorem utraty gwarancji.
    Powiedzcie mi czym róznią się te "specjalne" dysze w piecyku od "normalnych" - tez na propan butan - np. tych w kuchence gazowej ? i czy sa wogóle jakieś róznice ?
    Czy taka wymiana jest bardzo skomplikowana i wyłacznie serwis sobie z tym sobie poradzi ? Czy też może ekspedientka jest przewrażliwiona, a wymiana jest prosta ? abstrachując od utraty gwarancji
    Kolejne pytanie to: Wasze doświadczenia z takim piecykiem w wypadku kiedy woda jest mocno "zakamieniona", twarda.
    Czy taka woda powoduje wieksza "awaryjność", utrate mocy?
    Czy majac "twardą" wode i tak jestem skazana na utratę gwarancji ?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    W porządnym sklepie zmieniają dysze gratisowo.
    W marketach możesz kupić z jakimi chcesz dyszami, jeżeli nie mają w danej chwili z takim wyposażeniem to wciągu kilku dni są w stanie sprowadzić.
    Wymiana dysz jest bardzo prosta a różnią się między sobą średnicą.

    Woda zakamieniona powoduje osadzanie kamienia w wężownicy i dobrze jest co jakiśczas odkamienić.

    Ale jeszcze poczekaj na więcej postów bo ja nie jestem z brażny gazowej.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za zainteresowanie thalexie
    Niestety nie zmienią mi dysz gratisowo
    W sklepie w którym zamierzam kupić twierdzą, że dysze musze dokupić dodatkowo i musza być junkersa - tak samo jak piecyk - stad moje pytanie.
    Czy są to jakieś nietypowe dysze i czy nie można kupic "zwykłych" do propan butanu tylko te "junkersowskie" i musi je zakręcić autoryzowany specjalista junkersa - bo to takie trudne ?
    Czy to tylko sprytny marketing ?
    i czy ktos zetknał sie z nowym wyrobem junkersa który nazywa się "NECKAR" i ma dość promocyjną cene ....
    Acha a czy jest metoda na odkamienianie wody ?czy to jakieś magnetyzery czy cos takiego ?

  4. #4

    Domyślnie

    Powiedz im tak, że albo kupisz u nich z dyszami jakie Tobie pasują albo kupisz gdzieś indziej.
    Obstawiam, że wiedzą kto to jest KLIENT.
    Nie chcę być nahalny ale byłem przekonany, że dysze można wybierac bez dodatkowych kosztów, sam miałe taki przypadek, kupując kuchnię gazową, na dodatek w cenie skalkulowane było podłaczenie kuchni i pierwsze uruchomienie.
    (Dysze zmieniał serwisant już w mieszkaniu kuchnia była dołączona do butli 11kg)
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To prawda dysze trochę kosztują około 150 zł kpl ale kupując nowy piec czy też podgrzewacz zamawiasz z dyszami na konkretny rodzaj gazu taki piec z reguły jest trochę droższy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Powiedz im tak, że albo kupisz u nich z dyszami jakie Tobie pasują albo kupisz gdzieś indziej.
    ..sam miałe taki przypadek, kupując kuchnię gazową, na dodatek w cenie skalkulowane było podłaczenie kuchni i pierwsze uruchomienie.
    (Dysze zmieniał serwisant już w mieszkaniu kuchnia była dołączona do butli 11kg)
    Obawiam sie ze nie kupi nigdzie.Junkersy standartowo sa z dyszami na GZ 50 - przynajmniej u nas - i jak sie chce przezbroic to musi to zrobic serwisant.
    Zreszta do pierwszego uruchomienia tez musi byc serwisant to zrobi to przy okazji
    Dysze cennikowo kosztuja 63,04

    Do kuchenki dysze to mozna kupic wszedzie i kosztuja grosze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony