dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Piec kondensacyjny ACV

    Witam,

    Czy ktos z Was uzywa, albo slyszal o piecach kondensacyjnych z zamknieta komora ACV???
    Instalatorzy bardzo namawiaja nas na ten piec, rekomendujac ze jest BARDZO DOBRY, ale tez i drogi. Jest u nas dostepny serwis tej firmy.
    Nie jestem jednak do konca przekonana, bo malo opinii uzytkownikow znalazlam na temat tego pieca i nie wiem z czego to wynika??? Moze poprostu jest za drogi i dlatego nikt go nie kupuje (wstepna cena to okolo 15K)??? Doradzcie prosze, moze mieliscie do czynienia z tym piecem.

    Dom nasz to okolo 160m2 (parter i poddasze) + ogrzewana piwnica ok. 100m2.
    Caly parter to tylko podlogowka + drabinka w lazience + maly grzejnik w wiatrolapie.
    Na poddaszu korytarz + lazienka w podlogowce, natomiast 3 sypialnie to grzejniki. Drabinka rowniez w lazience.
    Piwnica to kotlownia (podlogowka + grzejnik), pralnia (podlogowka), pokoj (podlogowka + grzejniki), jedno pomieszczenie piwnicy nieocieplone.
    Dom jest dobrze ocieplony 20cm terrmoorganika platunium, okna trojszybowe z cieplym montazem, okna polaciowe rowniez energooszczedne. Poddasze ocieplone ekofibrem - 30cm.
    Nie wiem co jeszcze moze pomoc w doborze pieca.
    Dziekuje wszystkim za podpowiedzi i opinie.
    Pozdrawiam,

    Asia

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    ACV produkuję kilka kotłów(pieców).
    Ja montuję i serwisuję ,ale nie mam interesu ,żeby ciebie okłamywać .
    Bardzo podoba mi się kociołek kompakt HRE .
    To stara sprawdzona konstrukcja.
    Nie lubię kotłów typu PRESTIŻ.
    Kotły ACV są trwałe i bezawaryjne .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Powiem z własnego doświadczenia... Żyję głownie z serwisu Buderusa. Od niedawna ze względu na to, że jest kilka dużych kotłowni na ACV u nas w regionie i brak serwisu, wzięliśmy na siebie autoryzację... I szczerze powiem nie warte swojej ceny, którą podbija wymiennik z kwasówki, kablowanie ich trwa dużo dłużej, wiele mało intuicyjnych udziwnień (usprawnień?), mało przejrzysta obsługa dla klienta. Samoczyszczący się wymiennik to mit, wszystkie się brudzą, jeśli wszyscy sąsiedzi wkoło palą czym popadnie, albo budowa trwa w najlepsze, gdy kocioł już pracuje, wszystko dostaje się do wymiennika i odkłada.
    Polecane głownie dlatego, że instalatorzy, którzy biorą towar z jakiejś hurtowni mają odpalaną stawkę za "nagonienie" klienta, a wiadomo im droższy kocioł tym...
    Szkolenia doszkalające dla instalatorów/serwisantów jest organizowane raz na dwa lata. W Buderusie mamy kilkanaście w roku, a od przyszłego ma być jeszcze więcej, wszystko po to by podnieść kwalifikacje.
    Warto zapytać się instalatora dlaczego poleca ten kocioł, a nie inny, ile faktycznie ich zainstalował. Nieraz już słyszałem od klientów, którym instalację robił, któryś ze współpracujących z nami instalatorów, którym uruchamiamy kotłownie, że montują dużo tych kotłów gazowych. Za słowem "dużo"kryje się często nie więcej, jak 4 kotły gazowe (jakiekolwiek) na rok...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzixe Zobacz post
    Powiem z własnego doświadczenia... Żyję głownie z serwisu Buderusa. k...
    Ja też próbowałem żyć z serwisu ACV ,ale zrobiłem szkolenia jeszcze inne marki

    A tak poważnie dobre są kompakty -proste i tanie

  5. #5

    Domyślnie

    Instalator i serwisant wspomnieli mi niezależnie od siebie o tej marce (pierwszy raz słyszałem) jako właśnie o bardzo solidnych, ale i odpowiednio drogich kotłach. Obaj montowali co innego i nic mi już nie musieli sprzedawać.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  6. #6

    Domyślnie

    ja dostalam informacje ze ACV to piece z "wyzszej polki", zalezalo mi na dobrym bezawaryjnym sprzecie wiec kupilam prestige solo 18, nawet 2 szt

    wcale nie sa najdrozsze, trzeba szukac i kupic w dobrej cenie

    viessmam czy villant wychodzily mi nawet drozej

    poza tym bardzo dobre sa zasobniki na wode SMART z dozywotnia gwarancją

    z kotlow jestem zadowolona tylko tu na forum ciezko znalezc kogos do wymiany doswiadczen
    pytalam pare razy i odezwala sie do mnie w sumie 1 osoba

    ale juz pomalu wiem prawie wszystko

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zasobniki spoko. Bardzo często są stosowane w projektach nawet do kotłów innych producentów.
    Dla klienta obojętnie, co będzie miał byle było grzało i było oszczędne, a jeśli dobry serwis to i kawy się można napić i pogadać
    Jednak ze względów technicznych dla instalatora/serwisanta już jest różnie. I niestety, jeśli nawet wszystkie kotły mają automatykę siemensa lub honeywella, to są jednak różnice. Samo łączenie w acv płyty głównej mcba z regulatorem control unit, do komfortowych i najmilszych nie należy. Dla innego przykładu w buderusie łącząc BC10 z dwoma modułami MM10 i WM10, nie trzeba się aż tak gimnastykować. Czujniki temperatury podłącza się do kostki wpina w gniazdo i super, a w acv w control unit wpina się jedną końcówkę, a później wszystkie "luźne" wpina w jedno gniazdo będące masą dla czujników, dziwne rozwiązanie, które jednak wymaga większej gimnastyki. Dodatkowo tłumacząc klientowi obsługę i zasady działania urządzenia, dużo przyjemniej idzie to na Vissmannie i Buderusie, na ACV wyskakują numerki na wyświetlaczu, a jak są numerki do zaczynają się schody...
    Jeżeli tak patrzeć całkiem fer to nie ma się co oszukiwać, wszystkie kotły kondensacyjne to lipa, dużo elementów, które mogą ulec awarii, częste przeglądy, brudzą się niemiłosiernie, ale mało palą i chwała im za to. Jak szukać dobrych mało awaryjnych kotłów na lata to należy kupić stojący atmosferyczny kocioł z wymiennikiem żeliwnym. Może więcej palą, ale się nie psują i chodzą szczęśliwie i komfortowo przez wiele lat. Niech nikt nie mówi teraz, że dobre stare wiszące termety, ponieważ też tyle lat chodziły. Lipa. Nawet, jak łapały wsteczny ciąg i płomień uciekał na zewnątrz wymiennika dalej się paliły i nie gasły. Jedyna zaleta, że wymiennik miały miedziany to się dorzucają do nowego kotła .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dla mnie maksymalnie, żeby jeszcze dobrze ogarniać serwis można mieć serwis max 2-3 firm. Z prostej przyczyny na przykładzie Buderusa ma w swojej ofercie automatykę 2000, 3000 (starsza), 4000 i EMS, a teraz ma wejść jeszcze EMS plus. Kotły gazowe różnej maści, olejowe małe i duże moce oraz pompy ciepła. Jeszcze dochodzą nam do tego palniki Weischaupta lub Riello i zaczyna się już konkretna zabawa. Na rynku niemieckim Buderus i Viessmann wypuścili już gazowe pompy ciepła, Viessmann ma już w swojej ofercie coś na kształt mikro turbiny gazowej, która wytwarza prąd, a ciepłem odpadowym grzeje dom. Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno podpisali z Japonią prawa patentowe na gazowe ogniwa paliwowe, więc tylko kwestią czasu kiedy ogniwa będą grzać pierwsze domki jednorodzinne. Da się spokojnie wyżyć z serwisu nawet jednej firmy, jeśli jest popularna na lokalnym rynku i nie są to tylko wiszące kotły kondensacyjne , które i tak już są w sumie przestarzałą technologią. Na targach we Frankfurcie podobno były wystawiane już na początku lat 90 XX wieku, ale cena ich bardzo bolała. Dopiero teraz nastąpił znaczny spadek cen i ich rosnąca popularność.
    W większości starszych kotłowniach, jak 12-15 letnie spotyka się najczęściej stojące żeliwniaki,. w nowszych już coraz częściej kondensaty , a za kolejne 12 lat już chyba nikt nie przewidzi.

    A idąc tym tropem, czy to HR i HRE są wersją budżetową, tak samo, jak Buderus GB072 (ma swój odpowiednik w Junkersie, to samo, a może wyjść taniej), czy Vitodens 100. Wszystkie się z nich się sprawdzą i ogrzeją dom. W rzeczywistości do tradycyjnych będą oszczędniejsze maksymalnie ~20%, chyba, że porównywać coś klasy kotłów Jubam, wtedy może być i dużo więcej.
    Ważne jest ile tych modeli chodzi w danym regionie i jak z serwisem, jeśli modeli w jednym powiecie jest dużo istnieje szansa, że serwis ma bogaty magazyn części zamiennych i wymieni uszkodzony element już na pierwszej wizycie. U nas samych GB072 w tym roku uruchomiliśmy już ok. 60 sztuk, w poprzednich latach porównywalnie. Tylko w dwóch przypadkach mieliśmy skargi typu: "dlaczego te kotły nie mogą chodzić w grawitacji" albo "grzejniki są tylko ciepłe i nie parzą" tyle, że zadana w domu była 21' i tyle zostało osiągnięte
    Ostatnio edytowane przez dzixe ; 11-12-2013 o 08:32

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mirmak60

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Łukow
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Uzytkuje piec gazowy Kompakt hr eco 24 solo od miesiaca pazdziernika 2017r. Przy obecnej temp. spala gazu 6-7 m3 na dobe, na piecu ustawka 40 stopni C. wykorzystuje program 1. w domu 20-21 stopni. Piec grzeje wg schematu 1 programu. Na noc sie wylancza do godz 6.Nastepnie sie wlancza i tak jest codziennie.Na razie jestem zadowolony, jest cichy w pracy, kontaktowy itp. zapalacilem za niego 4800zl., Mam pytanie czy spala malo czy duzo i czy to buł dobry wybor. pozdrawiam...

  10. #10

    Domyślnie

    Mam kocioł Kompakt Solo HRE 24. Teraz przy temperaturze około 5 stopni w dzień i podobnie w nocy spala też około 6 - 7 m3 gazu w tym jest gotowanie na kuchence i podgrzewanie cwu. Temperatura w domu między godz 4 rano a 20 ustawiona na sterowniku pokojowym Salus na 21,6 stopnia histereza 1 stopień. Nocna ustawiona na 18,6 czyli przy aktualnej pogodzie w nocy się nie załącza. Dom stary około 100 m2 niezbyt dobrze ocieplony.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emeryt19

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-014
    Posty
    1

    Domyślnie

    a jaką masz temperaturę na piecu ?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kotły spalają tyle gazu ile potrzebuje budynek . To nie zależy od kotła. Czy można osenić samochód po dziennym spalaniu.?

  13. #13

    Domyślnie

    Temperature na piecu ustawianą mam zależnie od temperatury zewnętrznej wg krzywej grzewczej którą sam skorygowałem. Wacha mi się między 40 a 57 stopni. Jak teraz jest około + 5 stopni na zewnątrz to na piecu mam temperaturę ok 48 stopni.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mirmak60

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Łukow
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    dotyczy piecow ACV... Ja na piecu obecnie mam 37 stopni i nie wiem czy gom nie psuje,,temp. na zewnatrz +3,+5 stopni. Dom 200 m2 nieocieplony , nowe okna, temp. w domu 20,6 stopni -21 stopni. Piec grzeje od 6 rano do 23 -ciej, po tej godzinie wylancza sie/ ekonom iczne grzanie/ do nastepnego dnia dpo 6 rano i tak codziennie. Na piecu/kiltol/ masz 48 stopni/ ja mam 37/ przy obecnej pogodzie. To jaka temp. bedziesz mial na piecu, gdy beda mrozy -5lub -15. W pazdzierniku br. zuzylem 171 m3 gazu tylko na piec. Nocne nastawy mam takie same 18,6 stopni i piec sie nie wlancza. Masz racje fachman 19 , ze zuzycie gazu zalezy od temp. na zewnatrz i rodzaju budynku. Co mozecie powiedziec na temat posiadanych przez nas piecow, dobre zle strony itp. pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Przy -15 będę miał 57 stopni bo taką mam ustawioną max temperaturę dla co. Kocioł będzie się częściej i na dłużej załączał. Grzejniki mam przewymiarowane. Według mnie w nocy za mocno obniżasz temperaturę. W nocy ustaw o jeden stopień mniej. Przez pierwsze dni kocioł będzie zużywal więcej gazu ale potem jak budynek się rozgrzeje powinien mniej spalac.
    Ostatnio edytowane przez kiltel ; 12-11-2017 o 12:13

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mirmak60

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Łukow
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie. Posiadam piec kondensacyjny Kompakt hr eco 24 solo, Jak mam go przygotowac na letni przestoj, co wylaczyc. dziekuje z gory i pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony