dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nawóz dolistny.

    Stosuję do rododendronów nawóz dolistny Bioponu. Wg instrukcji nalezy dozować co 2 tygodnie określoną dawkę.
    Pytanie: Czy czestsze stosowanie może być szkodliwe ?
    Czy te rośliny polubiłyby prawie codzienne opryskiwanie (z b. mała ilością nawozu) - to mnie odpręża
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie z niczym nie mozna przesadzać

    Przecież to nie podlewanie tylko nawożenie. Pomiędzy nawożeniami musi być podlewanie i to po liściach. Można to robić oszczędnie, ale jest wskazane. Te nawozy dolistne są wchłaniane stopniowo i to przez pory w liściach. Te pory muszą być drożne, bo następna dawka nawozu nie zostanie wchłonięta. Inaczej roślina zacznie chorować jak nie z braku możliwości oddychania przez liście to z przenawożenia. Nie wiem co lepsze.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3

    Domyślnie Re: z niczym nie mozna przesadzać

    Jakie nawożenie stosujesz do swoich kwiatów ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4

    Domyślnie nawożenie

    Do niedawna azofoska, ale to trzeba podawać trzy razy w sezonie, dlatego zmieniliśmy nidawno na Osmocote 3-4miesięczne. Drogie to diabelnie, ale pracy zdecydowanie mniej. Przy tak dużym ogrodzie jak nasz 44ary i tylko przy dwóch osobach obsługi to jednak było sporo pracy.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    To rododendrony polewa się po liściach? Ja zawsze słyszałąm, że tego nie lubią i leję po ziemi. Nawozy tylko sypkie i specjalne do rododendronów.
    Czy woda która polewacie liście jest odstała? I o jakiej porze podlewać żeby nie uszkodzić liści - wieczorem czy rano?
    Azofoską spaliłam sporo roślinek także teraz kupiłam zbiornik 5l florowitu (jeśli dobrze pamiętam) i tym podlewam.

  6. #6

    Domyślnie podlewanie

    Różaneczniki lubią dużo wilgoci w powietrzu, na stanowiskach naturalnych deszcz pada dużo częściej niż w Polsce szczególnie na niżu. Także śmiało można je podlewać i po liściach. Niektóre gatunki, których liście od spodu pokryte są włoskami potrafią nimi pobierać wodę z wilgotnego środowiska np. mgła. Ja podlewam zamgławiaczami, bo tak podawana woda ma okazję łatwo podgrzać się od powietrza otaczającego.
    Woda odstała nie musi być, ale i nie może to być woda o 7ph, bo odkwasi środowisko.
    Azofoska jest bardzo uniwersalnym nawozem dla różaneczników i przy kilku krzaczkach w ogrodzie bardzo polecam.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #7

    Domyślnie podlewanie

    Preferowanym terminem podlewania jest obecnie rano, może to być nawet wczesny ranek. U mnie automat ustawiłem na godz 5.00 i o 6.30 jest już po wszystkim.
    Jeżeli chodzi o florowit to też jest dobrym nawozem, ale trzeba pamiętać, żeby używać go zgodnie z informacją na opakowaniu.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  8. #8

    Domyślnie Re: nawożenie

    Cytat Napisał zygmor
    Do niedawna azofoska, ale to trzeba podawać trzy razy w sezonie, dlatego zmieniliśmy nidawno na Osmocote 3-4miesięczne. Drogie to diabelnie, ale pracy zdecydowanie mniej. Przy tak dużym ogrodzie jak nasz 44ary i tylko przy dwóch osobach obsługi to jednak było sporo pracy.
    Czy azofoska zakwasza ziemie ?
    Co oprócz niej stosowałeś ?
    Czasami dla zakwaszenia podsypuje siarczanem amonu.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #9

    Domyślnie

    azofoska nie zakwasza ziemi,
    florowit w płynie,
    prawidłowo zakwaszamy siarczanem amonu, jesienią siarczanem potasu, no i ściólkowanie korą, igliwiem, lub trocinami
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony