dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wiata na 3 auta na zgłoszenie

    Jestem właścicielem działki o powierzchni 400 m2. Chciałbym postawić wiate drewniana na 3... Samochody. Czy jest taka możliwość wogole? wiem że na zgłoszenie można wybudować wiate do 25 m2. Słyszałem że jest to powierzchnia nie rzutu dachu tylko słupów. Być może da się wysunąć trochę dach tak aby mogły tam zaparkować 3 auta. Proszę o radę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... wg znowelizowanego Prawa Budowlanego możesz realizować ( bez zgłoszenia !!! ) wiatę o powierzchni zabudowy do 50m2, sytuowaną na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000m2 powierzchni działki
    - nie pytaj mnie o interpretację jw bo nie odpowiem, czy np. ( czytając jw ) wychodzi z tego, że na 500m2 działki ( analogicznie ) wychodziłaby 1 wiata ( !? ), czy też należy mieć działkę pomiędzy 500 - 1000m2, .... czy np. 400m2 działki wystarczy dla jej realizacji i jej powierzchnia zabudowy mogła by wynosić ( zgodnie z nowelizacją PB ) 50m2 ( takie 7x7m w obrysie ) ?
    - 2,3m ( minimalna szerokość miejsca postojowego ) x 3 tj. 6,9m, tj. mieścisz się 3-ma samochodami ... oczywiście wchodzą jeszcze odległości miejsc postojowych od okien i granicy działki ( dla ... do 4-ch stanowisk )
    - ze słupkami to nie przesadzaj ! : równie dobrze można by pokryć całą powierzchnię działki słupkami na siatce ( np. ) 6x6 m i utwierdzać się w przekonaniu, że mamy Powierzchni Zabudowy np. PZ= 5m2 ( ? )
    - Powierzchnia Zabudowy :
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Powierzchnia_zabudowy

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 14-06-2015 o 13:37
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3

    Domyślnie

    Czy ktoś wie czy na działce 400 m2 moge wybudować taką wiatę o powierzchni 50m2 ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... pytanie na piśmie do Urzędu
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, nasze prawo budowlane jest rewelacyjne.
    Ja np chcę wydłużyć garaż, który jest w bryle budynku tak, by wystawał przed frontową ścianę domu o ok. 2,5m - taka dobudówka, czy mogę to zrobić na zgłoszenie, bez projektu nazywając tą dobudówkę "gankiem" - spełnia kryteria - jest przed wejściem (brama garażowa jest chyba również wejściem bo przez nią czasem wchodzę ?), będzie miał mniej niż 30mkw powierzchni, na nim będzie daszek lub balkon - tego jeszcze nie wiem. Ganek jak w mordę strzelił. A może sobie zrobię 6m przed dom to się drugi samochód w ganku zmieści.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    - ... brama garażowa to nie wejście do budynku ! - służy zamknięciu przestrzeni garażu, a nie np. wiatrołapu.
    - " ganek " - nie wiem jakim rykoszetem dostał się do znowelizowanego Prawa Budowlanego ( ? ), ale że nie ma swojej definicji w PB to ( chyba ) można się posługiwać tą definicją : https://pl.wikipedia.org/wiki/Ganek_(architektura)
    - aczkolwiek pewnie będzie przybierał różne formy i spełniał różne funkcje o których się zarówno ustawodawcy, urzędnikom i samym Inwestorom nie śniło
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony