dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 124
  1. #21

    Domyślnie

    mam sciany z bk tylko dlatego ze łatwo rozprowadza się instalację, i ojciec nie dał sie przekonać. gdyby sam wybierał i silka nie byłaby tak droga jak porotherm to wybrałbym silikat. z dwóch prostych przyczyn: trudno skruszyć (wytrzymalsze 3 razy od bk) a więc wience i belki układasz na scianie a nie na piodmórówkach lub deskach i nie trzeba kombinowac co tu zrobic zeby beton podlazł pod spód i po drugie materiał moim zdaniem sprawdzony wiekową tradycją. w odróżnieniu od bk, czy ceramiki poryzowanej. niepopularny dlatego ze ciężki i kiedys sie z tego stodoły budowało bo tani.
    gg: 27962

  2. #22

    Domyślnie

    Myślę, że duża bezwładność cieplna w przypadku domu mieszkalnego jest zaletą. Przecież to właśnie w domu przebywamy najczęściej całą dobę w odróżnieniu od budynków produkcyjnych, biurowych itp. Zdolność utrzymywania w miarę stałej temperatury w moim wybudowanym 20 lat temu domu (z silki) bardzo sobie cenię. Zaleta ta stała się jeszcze bardziej widoczna po tym jak 10 lat temu założyłem ocieplenie zewnętrzne.
    Roman

  3. #23

    Domyślnie

    Trzeba dodać, że silikat to materiał bardzo wytrzymały na ściskanie o klasie zazwyczaj 150, czysty ekologicznie, posiadający duże zdolności akumulacyjne. Może wytrzymać kilka pokoleń. W upalne i suche dni w środku w domu panuje przyjemny chłodek o odpowiedniej wilgotności dla dobrego samopoczucia. Trzeba tylko pamiętać, że ściany zewnętrzne z tego materiału powinno się wznosić trójwarstwowo(ściana konstrukcyjna, ocieplenie, ściana elewacyjna). Sam mam taki dom.
    Polecam z zamknietymi oczami!!!

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Witam wszyskich

    Ja właśnie stawim dom w technologii silki, tylko tyle, że ja robię ścianę M24+15 cm st. Obawiam się, ze to zbyt cienka warstwa i niezbyt dobrze ocieplona, bo z tego co czytam to wszyscy robia dwu i 3 warstwowe ściany, jeżeli się mylę niech ktos wyprowadzi mnie z błędu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał i_ska
    Ja właśnie stawim dom w technologii silki, tylko tyle, że ja robię ścianę M24+15 cm st. Obawiam się, ze to zbyt cienka warstwa i niezbyt dobrze ocieplona, bo z tego co czytam to wszyscy robia dwu i 3 warstwowe ściany, jeżeli się mylę niech ktos wyprowadzi mnie z błędu.
    To co robisz to właśnie ściana dwuwarstwowa. A 15cm styropianu to bardzo dobre ocieplenie (U<0,25). Innymi słowy tak trzymaj!

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Witaj darekm

    Wielkie Dzięki za wyjaśnienie, jestem już spokojna o mój domek.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartorzel

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1

    Domyślnie silikat

    Budując dom też wysłuchiwałem tekstów "jaki to silikat zimny, nadaje sie tylko na stodołę itp ,lepsza dziurawka" Jest to tylko gadanie "dobrych doradców". Ocieplona ściana z silikatu jest tak samo ciepła jak np. z betonu komórkowego ponieważ najważniejsza w tym interesie jest warstwa styropianu/wełny (takie same parametry przepuszczalności ciepła dla scian ocieplanych wg artykułu w muratorze). Ponadto przy wybieraniu systemu ogrzewania dowiedziałem się że wybrałem jeden z najlepszych materiałów akumulujących ciepło.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahani
    No właśnie, a czy w lecie na zimnej ścianie z silikatów nie będzie skraplała się para wodna? Bardzo mi się podoba ta technologia ale wszyscy dookoła odradzają -> "(...) na wiosne i jesień zimno, w lecie - skraplanie(...)" itd.
    Dziękuje za odpowiedź!
    JAHANI - to nie jest "wycieczka" w Twoją stronę tylko Twoich doradców. Sam zbudowałem dom z Ytong-a, ale uwielbiam takie pieprzenie "znawców wielbłądów". Buduj dzielnie, olej te wszystkie idiotyczne komentarze i powodzenia.

  9. #29

    Domyślnie

    ja uległem ojcu, który za nic nie chciał dac sie do silikatów przekonać, i żałuje teraz. bk to szajs, kruszy sie, łamie, tandeta poprostu. a do tego jeszcze chłonie wode jak gabka. silikat tak nie potrafi.
    gg: 27962

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie Jak się mieszka w domach z silikatów?

    Prośba do forumowiczów, którzy wznieśli swoje domy z tego materiału o podzielenie się ogólnymi spostrzeżeniami n.t. kosztów ogrzewania, mikroklimatu, akustyki wnętrz, itp. Proszę podać grubość ścian zew. i wew., rodzaj ocieplenia.

    Z pozdrowieniami

  11. #31

    Domyślnie

    Sam buduje obecnie z silki - i ściany zewnętrzne (silka 24 cm), i działówki (12 cm). Zanim podjąłem decyzję o silce duuużo czytałem i oglądałem... Byłem np. w domu wybudowanym z silki około roku temu w czasie największych upałów - w innych domach gorąco i duszno - a w tym z silki - przyjemnie, chłodnawo... O silce zadecydowała szczególnie świetna akumulacyjność - czyli wg mnie najlepsze rozwiązanie pod instalację pompy ciepła, którą robię. Poza tym - ale jest to ważne jedynie w głośnych okolicach - ma najlepsze parametry tłumieniowe spośród "standardowych" materiałów. Przy działówkach z silki nie słychać w sąsiednim pomieszczeniu, o czym ktoś rozmawia obok... (choć czasami to wada )...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    za klimat w domu nie odpowiada materiał z którego zbudowałeś siciany , ale rodzina ( ludzi i zwierzęta) która w nim mieszka , to z czego budujesz sciany to kwestia marginalna ( jeśli nie budujesz sciany 1W)

    I TAK MI NIE UWIERZYSZ

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    No to dla ożywienia dyskusji parametry najczęściej budowanych ścian dwuwarstwowych



    Czy rzeczywiście silikaty są tak dobre, jak je tutaj oceniono?

  14. #34

    Domyślnie

    Ja się wypowiem szczegółowiej jak zamieszkam
    Ale sądzę, że Ci którzy mieszkają już w domu z silikatów mogliby wypowiedzieć się wcześniej - bo nie wiem czy autor postu będzie chciał tak długo czekać...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinn73
    Byłem np. w domu wybudowanym z silki około roku temu w czasie największych upałów - w innych domach gorąco i duszno - a w tym z silki - przyjemnie, chłodnawo...
    Ale to chyba niespecjalnie ma znaczenie, niezależnie od tego z czego masz dom (no chyba, że mówimy o nieocieplonym poddaszu), to gdy otworzysz okna to i tak przy upale na zewnątrz to gorące powietrze podniesie ci temperaturę wewnątrz i nie da się utrzymać 21 w środku, gdy na dworze +30. Izolacyjność/akumulacyjność ściany ma znaczenie, gdy nie ma wymiany powietrza pomiędzy dwoma środowiskami, bądź też jeśli ta wymiana będzie kontrolowana (powietrze będzie podgrzewane/ochładzane). No ale wtedy to przyjemnie, chłodnawo to już nie zasługa ściany tylko wentylacji...

  16. #36

    Domyślnie

    Czyżby tak mało ludzi ma wybudowane domy z silki, ze nie ma sie kto wypowiedzieć??
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Niestety ja również czekam na te opinie, nasz dom też będziemy budować z silikatów.
    w ostatniej chwili zamieniliśmy winerbergera 35cm na silkę 25cm i mam nadzieję, że nie będziemy żałować.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask
    Ale to chyba niespecjalnie ma znaczenie, niezależnie od tego z czego masz dom (no chyba, że mówimy o nieocieplonym poddaszu), to gdy otworzysz okna to i tak przy upale na zewnątrz to gorące powietrze podniesie ci temperaturę wewnątrz i nie da się utrzymać 21 w środku, gdy na dworze +30. Izolacyjność/akumulacyjność ściany ma znaczenie, gdy nie ma wymiany powietrza pomiędzy dwoma środowiskami, bądź też jeśli ta wymiana będzie kontrolowana (powietrze będzie podgrzewane/ochładzane). No ale wtedy to przyjemnie, chłodnawo to już nie zasługa ściany tylko wentylacji...
    a tu się nie zgodzę...
    obecnie mieszkam w domu, który ma:
    piwnicę, parter, pierwsze piętro, drugie piętro, poddasze użytkowe i zdecydowanie w lato rozkład temperatur jest wyczuwalny - na poddaszu w gorący dzień jest spokojnie 5-7 stopni więcej, niż na parterze i ze 10-12 więcej niż w piwnicy. w piwnicy to fakt - okien jest dość mało, natomiast na parterze jest wyjście na taras, które jest non stop otwarte, pozostałe okna są uchylane.

    Cytat Napisał mariankossy
    Czyżby tak mało ludzi ma wybudowane domy z silki, ze nie ma sie kto wypowiedzieć??
    zapytaj mnie za rok ,
    też buduję z 24/12, choć nie ukrywam, że... przypadkowo ,
    architekt jak mi projektował, to w zasadzie w ogóle nie zwracałem uwagi na materiał z którego dom będzie zrobiony ,
    wiem, wiem, ale to pierwszy dom, wiec proszę nie bijcie.
    pamiętał, że mówił coś, że silka jest najzdrowsza, więc nie drążyłem tematu, bo bardziej skupiałem się na rozmieszczeniu wszelkich pomieszczeń,
    tak czy siak dom stoi z silki i mam nadzieję, że mieszkało się będzie znakomicie.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja mam ściany wewnętrzne z silikatów, ale trudno mi pisać o ich zaletach/wadach bo nigdy nie mieszkałem w domu inaczej zbudowanym. Wybrałem je ze względu na ich dużą masę - a co za tym idzie dużą akumulacyjność cieplną i izolacyjność akustyczną.

    Co do akustyki - to chyba "to działa". Gdy w jednym pokoju puszczam bardzo głośno muzykę, to w pokoju obok słychać ją już dużo ciszej (te różnice są naprawdę spore, chociaż to ciężko opisać). A nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał sql
    Cytat Napisał freetask
    Ale to chyba niespecjalnie ma znaczenie, [...] No ale wtedy to przyjemnie, chłodnawo to już nie zasługa ściany tylko wentylacji...
    a tu się nie zgodzę...
    obecnie mieszkam w domu, który ma:
    piwnicę, parter, pierwsze piętro, drugie piętro, poddasze użytkowe i zdecydowanie w lato rozkład temperatur jest wyczuwalny - na poddaszu w gorący dzień jest spokojnie 5-7 stopni więcej, niż na parterze i ze 10-12 więcej niż w piwnicy. w piwnicy to fakt - okien jest dość mało, natomiast na parterze jest wyjście na taras, które jest non stop otwarte, pozostałe okna są uchylane.
    ale to chyba akurat naturalne, po pierwsze poddasze najbardziej nagrzane od dachu, po drugie: czy masz poziomy odizolowane (np. zamknięte schody), jeśli nie to zimne powietrze będzie uciekać "na dół", a ciepłe "do góry"-na piętro...

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony