dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124
  1. #41

    Domyślnie

    jeśli chodzi o akustykę, to mi po zrobieniu wylewek do domu wdarło się... echo ,
    dość śmiesznie - wcześniej tego nie było.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Niesie po podłodze, zniknie jak dom się już "zagraci".

  3. #43

    Domyślnie

    Jak sie mieszka ? Tak samo jak w innych domach
    Jest w srodku cicho i praktycznie nie slychac sasiedniej budowy. W upaly to bardziej kwestia ilosci okien na poddaszu bo i u sasiadow z BK jest milo. Szafki wiesza sie bez problemu .

    Izolacja akustyczna pomiedzy pokojami ok ale i tak ze wzgledu na to ze dom ma schody centralnie to za bardzo slychac na gorze to co sie dzieje na parterze.

    Podsumowujac - Scianki dzialowe zrobilbym jeszcze raz z silki a zewnetrzne z tego co taniej by wyszlo, pewnie BK chyba ze bym mieszkal blizej halasu.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Mieszkałem rok w domu z silikatów i teraz swój też buduję z silikatów. W upały jest przyjemnie chłodno, izolacyjność akustyczna bardzo dobra. Jedyna wada: ściana jest zimna w dotyku. Jak się oprzesz plecami o ścianę, to po kilku minutach robi ci się zimno w plecy... chyba, że ściana jest dobrze nagrzana - to wtedy takie zjawisko oczywiście nie występuje.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Jedyna wada: ściana jest zimna w dotyku. Jak się oprzesz plecami o ścianę, to po kilku minutach robi ci się zimno w plecy... chyba, że ściana jest dobrze nagrzana - to wtedy takie zjawisko oczywiście nie występuje.
    To raczej zaleta, bo nie będziesz musiał zbyt często malować tych ścian

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Cytat Napisał Vafel
    Jedyna wada: ściana jest zimna w dotyku. Jak się oprzesz plecami o ścianę, to po kilku minutach robi ci się zimno w plecy... chyba, że ściana jest dobrze nagrzana - to wtedy takie zjawisko oczywiście nie występuje.
    To raczej zaleta, bo nie będziesz musiał zbyt często malować tych ścian
    No co ty... ja się opierałem czystymi plecami

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam ile płaciliście za pustak silikatowy. Ja dostałam dzisiaj w hurtowni ofertę na 3,35 brutto za N25 i 2,05 brutto za N12. Jeden z wykonwaców który zgłosił mi się chętny do budowy mojego domu zaproponował 2,70 brutto za N25. Nie wiemy czy brać w tej cenie już (budowa na wiosnę 2010) czy jednak jeszcze poczekać?

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli
    Tak z ciekawości zapytam ile płaciliście za pustak silikatowy. Ja dostałam dzisiaj w hurtowni ofertę na 3,35 brutto za N25 i 2,05 brutto za N12. Jeden z wykonwaców który zgłosił mi się chętny do budowy mojego domu zaproponował 2,70 brutto za N25. Nie wiemy czy brać w tej cenie już (budowa na wiosnę 2010) czy jednak jeszcze poczekać?
    Czyli Grupa Silikaty, a z jakiej fabryki? Będziesz murował na cienką spoinę? Pytałeś ile u Ciebie chcą za Silkę?

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Pytałam - z Ludyni i będziemy budować na klej (czyli chyba na cienką spoinę) Ile wołają to już napisałam. Moje pytanie dotyczyło tego czy podana przez mnie cena jest akceptowalna czy może czekać i kupwać zimą kiedy ceny jeszcze spadną?

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Twoje ceny są atrakcyjne w porównaniu z katalogowymi. A czy zimą jeszcze spadną? Tego chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć.

  11. #51

    Domyślnie

    U mnie silka (Xella) E24 po 3,46 brutto z dowozem i rozładunkiem - ale budowa kilometr od hurtowni

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinn73
    U mnie silka (Xella) E24 po 3,46 brutto z dowozem i rozładunkiem - ale budowa kilometr od hurtowni
    Czyli niemal tyle samo co za Silikat N25.
    Mała ciekawostka. Xella chlubi się możliwością wykorzystania drążeń w bloczkach do szybkiego montażu instalacji elektrycznej, zrobili nawet specjalne znaczenia ich przebiegu na zewnątrz. Natomiast w "Wytycznych wykonawczych" Grupy Silikaty (str. 21, wyd. II rozszerzone, 2007) wyczytałem, że:
    Niekorzystne jest prowadzenie kabli w kanałach powstałych z połączenia drążeń bloczków układanych w kolejnych warstwach. W znaczący sposób powoduje to utrudnienia wykonawcze, wpływa na znaczące pogorszenie izolacyjności akustycznej i szczelności budynku.
    I bądź tu Polaku mądry.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Cytat Napisał Marcinn73
    U mnie silka (Xella) E24 po 3,46 brutto z dowozem i rozładunkiem - ale budowa kilometr od hurtowni
    Czyli niemal tyle samo co za Silikat N25.
    Mała ciekawostka. Xella chlubi się możliwością wykorzystania drążeń w bloczkach do szybkiego montażu instalacji elektrycznej, zrobili nawet specjalne znaczenia ich przebiegu na zewnątrz. Natomiast w "Wytycznych wykonawczych" Grupy Silikaty (str. 21, wyd. II rozszerzone, 2007) wyczytałem, że:
    Niekorzystne jest prowadzenie kabli w kanałach powstałych z połączenia drążeń bloczków układanych w kolejnych warstwach. W znaczący sposób powoduje to utrudnienia wykonawcze, wpływa na znaczące pogorszenie izolacyjności akustycznej i szczelności budynku.
    I bądź tu Polaku mądry.
    No w zasadzie jest to oczywiste. Aby prowadzić kable kanałami muszą być zachowane odpowiednie przesunięcia bloczków wg siebie - czyli znacznie trudniej to dobrze położyć, co do izolacji akustycznej - też logiczne - bo przecież te "kanały" trzeba gdzieś otwierać i wyjmować przewody - a więc akustyka w jakimś stopniu na pewno się pogarsza...

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Cytat Napisał Marcinn73
    U mnie silka (Xella) E24 po 3,46 brutto z dowozem i rozładunkiem - ale budowa kilometr od hurtowni
    Czyli niemal tyle samo co za Silikat N25.
    Mała ciekawostka. Xella chlubi się możliwością wykorzystania drążeń w bloczkach do szybkiego montażu instalacji elektrycznej, zrobili nawet specjalne znaczenia ich przebiegu na zewnątrz. Natomiast w "Wytycznych wykonawczych" Grupy Silikaty (str. 21, wyd. II rozszerzone, 2007) wyczytałem, że:
    Niekorzystne jest prowadzenie kabli w kanałach powstałych z połączenia drążeń bloczków układanych w kolejnych warstwach. W znaczący sposób powoduje to utrudnienia wykonawcze, wpływa na znaczące pogorszenie izolacyjności akustycznej i szczelności budynku.
    I bądź tu Polaku mądry.
    I jeszcze jedno - pamiętaj, że Silki E24 na metr kwadratowy wchodzi 15 sztuk, a N24 Grupy Silikaty - 18 (na zaprawie klejowej) - także zawsze trzeba pamiętać, aby obliczać sobie koszt metra kwadratowego...

  15. #55

    Domyślnie

    Mała ciekawostka. Xella chlubi się możliwością wykorzystania drążeń w bloczkach do szybkiego montażu instalacji elektrycznej, zrobili nawet specjalne znaczenia ich przebiegu na zewnątrz.
    W naszych warunkach - science fiction. No chyba, że murarze i elektrycy stanowią jedną ekipę, płaconą z jednych pieniędzy.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  16. #56

    Domyślnie

    p.s. a mieszka się dobrze.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    p.s. a mieszka się dobrze.
    A może coś szerzej ..., please!

  18. #58

    Domyślnie

    akustyka - rzeczywiście tłumi
    ogrzewanie - ta kwestia jest poza silką, to znaczy: silka jest zimna a do izolowania są inne materiały
    mikroklimat - w porządku, ale tutaj też bym się nie zajmował silką tylko wentylacją, rodajem tynku itd.
    własności mechaniczne - dobre - można "rzeźbić", wiercić komfortowo i obciążać bez obawy

    Jedna uwaga, o której nie piszą w specyfikacjach. Jeśli jesteś wrażliwy akustycznie, to lepiej murować na zaprawę. Cienka ściana z silki klejonej zachowuje się jak membrana: sprężynuje i przenosi uderzenia np. trzaśnięcie drzwiami.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    mikroklimat - w porządku, ale tutaj też bym się nie zajmował silką tylko wentylacją, rodzajem tynku itd.
    A czym ocieplałeś i jaką masz wentylację?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Mała ciekawostka. Xella chlubi się możliwością wykorzystania drążeń w bloczkach do szybkiego montażu instalacji elektrycznej, zrobili nawet specjalne znaczenia ich przebiegu na zewnątrz.
    W naszych warunkach - science fiction. No chyba, że murarze i elektrycy stanowią jedną ekipę, płaconą z jednych pieniędzy.
    dobry kit to połowa sukcesu (dla sprzedawcy)
    moim skromnym zdaniem materiał do d...
    - prawie beton (kruszywo, spoiwo, woda) chyba że ktoś uzależniony od płyty betonowej
    -kruchy
    -ciężki
    -zimny jak beton
    -kleju 3 razy więcej niż np; przy gazobetonie
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony