dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zbrojenie posadzki ??? - po co ???

    Przygotowuje się do lania posadzek. Chudziak jest, folia jest, styropian 2x5 cm jest, folia jest - teraz beton. O wszystkich zakupach, które sa potrzebne mój wykonawca ( znajomy ) mnie informuje (tzn. że mam kupić to lub tamto. Zbliża się dzień zalewania posadzek, ale nie mam informacji, że potzrebna jest siatka zbrojeniowa. Wiem, że niektórzy ją kładą. Czy ja tez potrzebuje taką ??? Po co ona jest. U nas - na Kaqszubach w okolicznych domach (sąsiadów) nikt tego nie kładł ( bo to zbędne - szkoda kasy) Posadzkiw tych domach nie uginają się , nie pękają , nie zapadają - są świetnie wykonane. Czy mam kłaść tę siatkę ?
    Pomorze

  2. #2

    Domyślnie

    Kłaść!

    Bo potem nie popękają Ci płytki terakoty na podłodze z powodu zbyt dużych naprężeń.
    Jak jest siatka zbrojeniowa to posadzka jest mocniejsza, nie pęka i nie kruszy się dlatego, że np. nacisk w danym miejscu był zbyt silny... Siły się rozkładają inaczej.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Zbrojenie posadzek siatką jest tylko tzw. przeciwskurczowe. Nie podnosi takie zbrojenie nośności posadzki. Będzie nieco mniej rys i tyle. Polecam do posadzek włókna polipropylenowe zamiast siatki stalowej. Wyjdzie dużo taniej wygodniej w robocie i lepiej bo zbrojenie będzie w całej objętości zaprawy cementowej.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Kosztuje grosze a szczególnie przy podłogówce i płytkach będziesz spokojnieszy.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie

    inwestor napisał:
    ... włókna polipropylenowe... Wyjdzie dużo taniej wygodniej w robocie i lepiej bo zbrojenie będzie w całej objętości zaprawy cementowej.
    A ile to kosztuje i jak to sie nazywa (nazwa handlowa)?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    inwestor napisał:
    ... włókna polipropylenowe... Wyjdzie dużo taniej wygodniej w robocie i lepiej bo zbrojenie będzie w całej objętości zaprawy cementowej.
    A ile to kosztuje i jak to sie nazywa (nazwa handlowa)?
    Zadzwoń do pierwszej lepszej (sensownej) hurtowni budowlanej tam sie dowiesz. Produktów jest cała masa kto by tam spamietał. Ja dawałem Fibermesch jakiejś amerykańskiej firmy. Jeśli chodzi o cenę to było dużo taniej niż siatka stalowa z drutu do posadzek .
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Zbrojenie posadzek siatką jest tylko tzw. przeciwskurczowe. Nie podnosi takie zbrojenie nośności posadzki. Będzie nieco mniej rys i tyle. Polecam do posadzek włókna polipropylenowe zamiast siatki stalowej. Wyjdzie dużo taniej wygodniej w robocie i lepiej bo zbrojenie będzie w całej objętości zaprawy cementowej.
    Pozdrawiam
    Polecam zrobić jak wyżej.
    W sprawie zakupu włókien możesz skontaktować się z kolegą Janzarem (w końcu to spec od jastrychów... ) lub zajrzyj na Allegro.
    gg 5902123

  8. #8

    Domyślnie

    Jak pomieszczenie ma wymary 4x4m czy wiecej wylewka musi się uginać.
    Efektem sa pekniecia, osiadanie ocieplenia, jak się chodzi to słychać odgłosy pracy / pękania, nie tego się człowiek spodziewa od betonowej podłogi, jednym słowem jest dziwne wrażenie.

    Zastanawiam się czy możnaby uniknąć tego problemu rozmieszczając w jakiś odstępach elementy stalowe (lub z innego materiału jeśli istotne jest uniknięcie mostków cieplnych) łaczące strop z wylewką?

    Jak wpłynęłoby to na akustykę (jeśli izolacja spełnia również taki cel?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAK
    Jak pomieszczenie ma wymary 4x4m czy wiecej wylewka musi się uginać.
    Efektem sa pekniecia, osiadanie ocieplenia, jak się chodzi to słychać odgłosy pracy / pękania, nie tego się człowiek spodziewa od betonowej podłogi, jednym słowem jest dziwne wrażenie.

    Zastanawiam się czy możnaby uniknąć tego problemu rozmieszczając w jakiś odstępach elementy stalowe (lub z innego materiału jeśli istotne jest uniknięcie mostków cieplnych) łaczące strop z wylewką?

    Jak wpłynęłoby to na akustykę (jeśli izolacja spełnia również taki cel?
    Jeśli występują takie efekty to oznacza że posadzka jest zbyt cienka w stosunku do warstwy styropianu. Jeśli grubość posadzki będzie dostosowana do grubosci ocieplenia to takich efektów nie będzie.
    Pozdrawiam

  10. #10
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    co za moda się zrobiła na zbrojenie posadzek po co? czytam uzasadnienie i nic do mnie nie dociera no chyba jak ktoś już się uprze to jedynie tak jak poleca inwestor

  11. #11

    Domyślnie

    widze temat dawno umarł
    trochę go odświeżę.

    mam pytanie
    Jak wylewka będzie na 5 cm to czy taka siatka z castoramy np wystarczy (grubosć chyba 1,5 lub 2 mm, oczka 15x15 cm)
    i w którym miejscu daję się taką siatkę ? na dole czy na górze wylewki ?

  12. #12

    Domyślnie

    wystarczy, siatka na dole, tak 1,5-2cm od dołu, polecam tez włókna, kosztują mało (albo wcale, np. moja ekipa dawała włókna i plastyfikator swoje, za włókna nie dopłacałem, za plastyfikator bodajże 1zł do metra) nie zaszkodzą a wzmocnią posadzkę przeciwskurczowo przede wszystkim, natomiast posadzki pod duze obciążenie np. w garażu polecam zazbroić "prawdziwą" siatką z drutu 6mm

  13. #13

    Domyślnie

    A przy ogrzewaniu podłogowym, zbrojenie pod rurkami ogrzewania czy nad?

    Chyba raczej jednak nad, pod - nie spełniało by w pełni funkcji zbrojenia w betonie
    Ostatnio edytowane przez ekmir ; 18-10-2011 o 13:37

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać nowego tematu.

    Czy przy ogrzewaniu podłogowym konieczne jest zastosowanie siatki zbrojeniowej do posadzki czy wystarczą włókna?

  15. #15

    Domyślnie

    wystarczą włókna

  16. #16

    Domyślnie

    ja dałem siatkę i włókna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony