dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Szafa wnękowa - jakiej firmy osprzęt

    Witam,
    Na dniach mam zamiar zabrać się za szafę z drzwiami przesuwnymi. Jakbyście doradzili jakiej firmy wybrać osprzęt. Na alledrogo itd jest tego pełno.
    Wymiary szafy to szer. 2m wys 2.7

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek89 Zobacz post
    Witam,
    Na dniach mam zamiar zabrać się za szafę z drzwiami przesuwnymi. Jakbyście doradzili jakiej firmy wybrać osprzęt. Na alledrogo itd jest tego pełno.
    Wymiary szafy to szer. 2m wys 2.7
    Jak mi robili meble na wymair to wszystkie prowadnice, zawiasy itp dali albo bloom albo hettich, chyba tak to sie pisze. Drozsze od innych ale ponoc najlepsze
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek89 Zobacz post
    Witam,
    Na dniach mam zamiar zabrać się za szafę z drzwiami przesuwnymi. Jakbyście doradzili jakiej firmy wybrać osprzęt. Na alledrogo itd jest tego pełno.
    Wymiary szafy to szer. 2m wys 2.7
    Polecam polskie:
    - do drzwi laguna (tylko stosuj systemy z metalowymi rolkami, plastikowe rozwalają się co kilka lat)
    - do szuflad GTV

    Oczywiście bloom i hettich też bardzo polecam ale będzie drożej.

  4. #4

    Domyślnie

    Odkopie własny temat. Z racji tego że budowa szafy musiała zostać przesunięta w czasie i ten czas właśnie nadszedł potrzebuję pomocy. Postanowiłem że szafa stanie na nóżkach. I w tym tkwi problem ile ich dać na szafę o szerokości 2m? Poniżej przedstawiam rysunek. Szafa jest podzielona na 2 równe połowy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9c00f7c8eb441.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	405040

    Górny rysunek ogólny rzut szafy z przodu natomiast pod spodem rozmieszczenie nóżek na podłodze szafy. Taka ilość wystarczy czy może dorzucić jeszcze 2 sztuki po środku tworząc jakby 5 z kostki do gry?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Nóżki drogie nie są - dał bym dodatkowo po jednej na środku tak jak piszesz.

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie nóżki nie są drogie. Więc może dać co pół metra? Wtedy na całej szafie wyjdzie 10 sztuk. Jeśli chodzi o nóżki to wpadną najprawdopodobniej WURTH H60 500kg bo są najniższe jakie udało mi się znaleźć regulowane.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Są niższe. Nazywa się to stopka meblowa regulowana, np :

    http://allegro.pl/stopka-meblowa-reg...1.html#thumb/5

    zamiast tej mufy z zestawu można dać nakrętkę pazurkową. Z tymi nóżkami udało mi się podnieść szafki o tylko 5-7mm ponad podłogę. Oczywiście płytę tą na dnie trzeba bardzo delikatnie nawiercać aby nie przejść na wylot. Gwint w stopkach można zawsze przyciąć kątówką aby nie były za długie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ok masz rację. To ile sztuk polecacie zamontować i w jakis odległościach?

  9. #9

    Domyślnie

    Temat ciągnie się latami ale cóż

    Zamówiłem ekipę która zrobi i zamontuje mi drzwi. Niestety zarówno sufit jak i jedna ze ścian jest krzywa. Różnica wysokości na 2 skrajnych bokach szafy to 2.5cm natomiast na szerokości to 1.5cm. Na dole jest mniej u góry więcej o ten wymiar. Osoba która mierzyła stwierdziła że nie będą robić ramy tylko wyregulują to na kółkach. I tutaj rodzi się pytanie czy da radę coś takiego wyregulować na kółkach żeby to dobrze wyglądało?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony