dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pieter0909

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-680
    Posty
    2

    Domyślnie Jak placic mniej za prad?

    Witam wszystkich,

    Jeśli jestesmy juz przy temacie energooszczędności to..

    Jakis czas temu u mnie w domu pojawil się temat rachunkow za prad. Wiadomo, ze każdy placi tyle ile zuzyje, ale czytałem ze tak czy inaczej można oszczedzic? Ja co miesiąc za mnie, żone i jedno dziecko płacę średnio po 170 zł. W skali roku robi się już niezla sumka.. Zmienialiscie kiedyś sprzedawcę pradu? Trudno to zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Pieter0909 ; 27-04-2018 o 10:39

  2. #2

    Domyślnie

    łatwo to zrobić, pytanie czy si.e opłaca za 1zł mniej?

    170zł za 2 m-ce? ja płace 260 w mieszkaniu i nie narzekam.

    Chcesz płacic mniej? wywal telewizor, wszystkie komputery, laptopy, routery, dekodery i rachunek spadnie Ci do 60zł za 2m-ce.


  3. #3

    Domyślnie

    170 zł/2 m-ce? Chciałbym tyle płacić. Piątkowa faktura - 275 zł. Jak napisał kolega powyżej - sami decydujemy ile płacimy.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie około 400zł za 2 mies.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pieter0909 Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Jeśli jestesmy juz przy temacie energooszczędności to..

    Jakis czas temu u mnie w domu pojawil się temat rachunkow za prad. Wiadomo, ze każdy placi tyle ile zuzyje, ale czytałem ze tak czy inaczej można oszczedzic? Ja co miesiąc za mnie, żone i jedno dziecko płacę średnio po 170 zł co dwa miesiące. W skali roku robi się już niezla sumka.. Zmienialiscie kiedyś sprzedawcę pradu? Trudno to zrobić?

    i co miał autor na myśli bo jednak wydaje mi się że chodziło o to, że płaci 170 na miesiąc ale ciężko to rozgryźć

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy da sie jeszcze mniej płacić za prąd.

  7. #7

    Domyślnie

    Wybrać optymalną taryfę z grupy G. Zainwestować w fotowoltaikę-inne sposoby generacji są na razie nieopłacalne.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pieter0909

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-680
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przepraszam, tutaj chodziło o 170 zl za miesiąc - juz poprawiam. Sluchajcie, dla mnie to jest jest znaczna kwota. Sam staram sie oszczedzac i nie zostawiac wszedzie zapalonych świateł itd. Od momentu utworzenia tego wątku trochę*przestudiowałem różnych sprzedawców i w porównywarce enerad wyszło mi, że najkorzystniejszą oferte potrafi przedstawić po prostu Energia. Czy ktos miał z nimi jakąś stycznośc?

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pieter0909 Zobacz post
    Przepraszam, tutaj chodziło o 170 zl za miesiąc - juz poprawiam. Sluchajcie, dla mnie to jest jest znaczna kwota. Sam staram sie oszczedzac i nie zostawiac wszedzie zapalonych świateł itd. Od momentu utworzenia tego wątku trochę*przestudiowałem różnych sprzedawców i w porównywarce enerad wyszło mi, że najkorzystniejszą oferte potrafi przedstawić po prostu Energia. Czy ktos miał z nimi jakąś stycznośc?

    Pozdrawiam
    Chyba miałeś na myśli dostawcę "ENERGA". Jeśli tak, to ja mam od nich prąd i powiem, że ...d-y nie urywa. Taryfa G11.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Chyba miałeś na myśli dostawcę "ENERGA". Jeśli tak, to ja mam od nich prąd i powiem, że ...d-y nie urywa. Taryfa G11.
    Wydaje się że Piterowi pomagasz w reklamie, ale nieświadomie.
    W goglarkę wpisałem słowo "energia" Zgadnij co wyskoczyło na trzeciej pozycji.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pieter0909 Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Jeśli jestesmy juz przy temacie energooszczędności to..

    Jakis czas temu u mnie w domu pojawil się temat rachunkow za prad. Wiadomo, ze każdy placi tyle ile zuzyje, ale czytałem ze tak czy inaczej można oszczedzic? Ja co miesiąc za mnie, żone i jedno dziecko płacę średnio po 170 zł. W skali roku robi się już niezla sumka.. Zmienialiscie kiedyś sprzedawcę pradu? Trudno to zrobić?


    Pewnie mniej się nie da ,jak ci sugerowano wywal komputery laptopy telewizory.Wtedy może coś spadnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja teraz myślę o panelach PV, mam nadzieje że to się sprawdzi

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał MariuszPol Zobacz post
    Ja teraz myślę o panelach PV, mam nadzieje że to się sprawdzi
    Jak będą po stówce, za panel 250W, to się sprawdzi. Bez dotacji na poziomie 85% inwestycja staje się mało opłacalna. Zwrot po 10 latach a może i dłużej bez dotacji.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pieter0909 Zobacz post
    Ja co miesiąc za mnie, żone i jedno dziecko płacę średnio po 170 zł. W skali roku robi się już niezla sumka.. Zmienialiscie kiedyś sprzedawcę pradu? Trudno to zrobić?
    Podaj jaka masz taryfę i jakie ceny.
    Podaj też miesięczne lub dwumiesięczne zużycie prądu.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    feczkom

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    4

    Domyślnie

    Instalacja PV to jedyny sensowny pomysł. Chetnym podrzuce link do logowania gdzie można podjerzec niektóre nasze instalacje jak pracują . Piszcie na priv

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Są strony z podglądem PV , bez logowania .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony