dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie szambo "w ogrodzeniu"

    Mam zamiar pociagnac rury od istniejacego szamba do ogrodzenia, zeby umozliwic "szambonurkowi" wybieranie zawartosci bez koniecznosci wchodzenia na posesje. Za chwile bede robic ogrodzenie od frontu, wiec to ostatni dzwonek.

    Troche juz rozmawialam o tym z kims, kto ma takie rozwiazanie, ale chcialabym dowiedziec sie rowniez jak to rozwiazanie zostalo u innych zrealizowane.
    Mam juz zamowione specjalne koncowki, do ktorych "szambonurek" bedzie sie mogl podpiac. Bardziej interesujace kwestie to:
    - rura (jaka, z czego, gdzie kupic)
    - wlot rury do szamba (z boku, z gory)
    - glebkosc na jakiej rura powinna byc zakopana

    A tak przy okazji. Ktos z Was uzywa jakichs czujnikow informijacych o stopniu napelnienia szamba ?

  2. #2

    Domyślnie

    O rurze było już pisane, ale nie szczegółowo. Co do kontroli poziomu ja u siebie zastosowałem pływak zamontowany na odpowiedniej wysokości w zbiorniku. Zrobię sygnalizację świetlną zapełnienia (lampka w kotłowni). Jeśli chcesz zrobić takie cuś to przed puszczeniem ścieków , bo kto tam później wejdzie (grozi śmiercią).
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    O rurze było już pisane, ale nie szczegółowo.
    A gdzie, bo nie moge znalezc. To znaczy znalazlam informacje, ze ktos ma ze zwyklych PCV do kanalizacji. To miales na mysli ?


    Cytat Napisał Peterek
    Co do kontroli poziomu ja u siebie zastosowałem pływak zamontowany na odpowiedniej wysokości w zbiorniku. Zrobię sygnalizację świetlną zapełnienia (lampka w kotłowni). Jeśli chcesz zrobić takie cuś to przed puszczeniem ścieków , bo kto tam później wejdzie (grozi śmiercią).
    Tak jak pisalam, szambo juz istnieje co w domysle mialo oznaczac, ze jest uzywane. Nie sadze jednak, zeby to byl problem nie do przejscia. Z twojego postu rozumiem, ze jeszcze nie uzywasz tej czujki.

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadza się, szambo jest jeszcze puste. Co do rury to ja zastosuję taką samą jaką używają szambiarki. Zamontuję złączkę w ogrodzeniu, drugi koniec na dnie szamba i "finito".
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    Co do rury to ja zastosuję taką samą jaką używają szambiarki.
    A skad ja wezmiesz ? Ja nie mam zadnego pomyslu gdzie tego szukac. Na jakiej glebokosci umiescisz ? Rura bedzie wchodzic do szamba od gory czy z boku ?

  6. #6

    Domyślnie

    rzeczywiscie nie tak dawno temu bylo o tym pisane, ale nie moge znalezc

    tak czy siak nalezy rure pvc sciac pod ostrym katem i spuscic ja pionowo do dna, nastepnie ksztaltkami podejsc pod ogrodzenie konczac szybkozlaczka p.poz. Warto sprawdzic srednice szybkozlaczki z tym co maja szambonurkowie. Jedyny problem jaki ja widze to przejscie z rury Pvc na szybkozlaczke - ale jakos trzeba to bedzie zrobic

    co do wskanika zapelnienia - tez o tym mysle
    najlepszy bylby plywak od jakiejs pompy - bo samemu bedzie ciezko to zrobic, aby bylo szczelne, niezawodne i nie powodowalo spiec

  7. #7

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarzeb
    rzeczywiscie nie tak dawno temu bylo o tym pisane, ale nie moge znalezc
    tak czy siak nalezy rure pvc sciac pod ostrym katem i spuscic ja pionowo do dna, nastepnie ksztaltkami podejsc pod ogrodzenie konczac szybkozlaczka p.poz.
    No to to ja tez znalazlam. Mialam nadzieje, ze wypowie sie jeszcze ktos majacy taka instalacje.

    Cytat Napisał Jarzeb
    Warto sprawdzic srednice szybkozlaczki z tym co maja szambonurkowie.
    Ta czesc mam za soba. Podali srednice, zlaczki zamowione, jak beda u nas nastepnym razem, to sie jeszcze sprawdzi naocznie, czy pasuja.


    Cytat Napisał Jarzeb
    Jedyny problem jaki ja widze to przejscie z rury Pvc na szybkozlaczke - ale jakos trzeba to bedzie zrobic
    Tylko jak. Poniewaz jeszcze nie mialam tej szybkozlaczki w reku i nie moglam jej do tej PCV-ki przylozyc to nie mam chwilowo zadnej idei.

    Cytat Napisał Jarzeb
    najlepszy bylby plywak od jakiejs pompy - bo samemu bedzie ciezko to zrobic, aby bylo szczelne, niezawodne i nie powodowalo spiec
    No ale mozna kupic gotowe, dedykowane do szamba.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie tę rurę montowała ta sama firma co montowała szambo. Rura nie jest PCV ani taka co to mają na szambowozach tylko elastyczna czymś tam opatulona. Rura wchodzi do szamba od góry sięga do okolo 10 cm od dna ( by nie zaciągać szlamu ).
    Ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym do firmy montującej szamba. Tam będą wiedzieć najlepiej.
    Co do głębokości, na której ma być wkopana rura to ..." sama rura Ci powie". Nie powinna mieć załamań pod kątem 90 stopni.

    Powodzenia,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Śliwiok
    Ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym do firmy montującej szamba. Tam będą wiedzieć najlepiej.
    To niezly trop.

    Cytat Napisał Śliwiok
    Co do głębokości, na której ma być wkopana rura to ..." sama rura Ci powie".
    A jak wyjdzie za plytko ?

    Cytat Napisał Śliwiok
    Nie powinna mieć załamań pod kątem 90 stopni.
    Konkretnie ta elastyczna, czy zadna inna rowniez ? No i dlaczego ?

  11. #11

    Domyślnie

    Żadnymi kształtkami nie będę podchodzić (tam występują takie siły, że strach). Wolę nie komplikować sobie życia i rura będzie elestyczna składająca się z jednego odcinka o średnicy dopasowanej do szybkozłączki. Rura będzie wchodzić do szamba z boku. Jedyny problem tego rozwiązania jaki widzę to "obudowanie" rury w taki sposób, by nie pracowała zbytnio podczas wyciągania ścieków. Zabuduję ją rurą PCV (pomarańczową), tzn. tą elastyczną wsadzę w tą sztywną z obrobiną luzu, oczywiście tylko na odcinku w ziemi.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  12. #12

    Domyślnie

    JoShi, przecież rura nie musi być w strefie niezamarzającej . Jeśli będzie miała spadek do szamba, a powinna, to nic w niej nie zamarznie.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    JoShi, przecież rura nie musi być w strefie niezamarzającej . Jeśli będzie miała spadek do szamba, a powinna, to nic w niej nie zamarznie.
    To nie takie proste. Jesli dam rure z boku, to przy napelnieniu szamba poziom bedzie taki, ze scieki beda znajdowac sie rowniez w rurze. Za ro nie jestem pewna, czy moge sobie pozwolic na podejscie od gory, nie wiem, czy mam dostatecznie duzo przestrzeni.

    Czemu az tak sie przejmujesz ewentualna praca rury ? Przeciez w ziemi to ona nie powinna sie ruszac.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    Żadnymi kształtkami nie będę podchodzić (tam występują takie siły, że strach). Wolę nie komplikować sobie życia i rura będzie elestyczna składająca się z jednego odcinka o średnicy dopasowanej do szybkozłączki. Rura będzie wchodzić do szamba z boku. Jedyny problem tego rozwiązania jaki widzę to "obudowanie" rury w taki sposób, by nie pracowała zbytnio podczas wyciągania ścieków. Zabuduję ją rurą PCV (pomarańczową), tzn. tą elastyczną wsadzę w tą sztywną z obrobiną luzu, oczywiście tylko na odcinku w ziemi.
    Zastanawiam się po co chcesz ją usztywniać na odcinku w ziemi. Ona tam będzie wystarczająco usztywniona samą ziemią. Te siły nie są aż takie duże. Zresztą rura elastyczna pracuje mocniej wtedy gdy podczas pompowania nie ma w niej cieczy. Zwróć uwagę, że przy wypróżnianiu szamba rura szmbiarki skacze i się wije dopiero pod koniec wypompowywania. Po tym poznają, że szmbo jest już puste.
    Na Twoim miejscu bardziej bym się skupił nad usztywnieniem elastycznej rury wewnątrz szamba. Tym bardziej ,że planujesz boczne podłączenie.
    Tak mi się przynajmniej wydaje.

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  15. #15

    Domyślnie

    JoShi,

    Żadna rura odprowadzająca ścieki nie powinna mieć załamań pod kątem 90 st. . Jest to wtedy punkt zbytnio narażony na zatkanie, zamulenie itp.
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Śliwiok
    Żadna rura odprowadzająca ścieki nie powinna mieć załamań pod kątem 90 st. . Jest to wtedy punkt zbytnio narażony na zatkanie, zamulenie itp.
    Tak na zdrowy rozum, to wszystko zalezy w ktora strone bedzie ten zakret

  17. #17

    Domyślnie

    Zbrojona elastyczna rura - można kupić w sklepach strażackich razem z szybkozłączkami.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Zbrojona elastyczna rura - można kupić w sklepach strażackich razem z szybkozłączkami.
    Znam tylko jeden taki sklep i tam nie mozna. Moze jakies namiary w Warszawie i po jej wschodniej stronie ?

  19. #19

    Domyślnie

    Sklep "Chemia" na ulicy Rzecznej na Targówku fabrycznym o ile dobrze pamiętam.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Śliwiok
    Żadna rura odprowadzająca ścieki nie powinna mieć załamań pod kątem 90 st. . Jest to wtedy punkt zbytnio narażony na zatkanie, zamulenie itp.
    Tak na zdrowy rozum, to wszystko zalezy w ktora strone bedzie ten zakret
    zadnych zalaman, ani duzych spadkow w przebiegu rury- predzej czy pozniej beda problemy

    co do glebokosci - juz pisalem gdzies - powinno byc ponizej poziomu przemarzania - ale wszyscy robia jak wychodzi
    Jak idzie bezposrednio pod powierzchnia - ta ja tak czy siak ocieplilem - dla pewnosci

    pzdr

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony