dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question filary z pustaków ogrodzeniowych

    Witam , chcę zrobić dwa filary z pustaków ogrodzeniowych przypominających kamień łupany ,jeden poziom składa się z elementów.filary są pod wyciągnięty /przedłużony dach przed drzwiami wejściowymi wiec nie będą przenosiły większych obciążeń.

    Mam dylemacik bo znajomy twierdzi że ma takie słupki w ogrodzeniu(nie koniecznie takiej firmy) i podczas mrozów mu popękały.
    Oczywiście w środek daje zbrojenie i zalewam suchym betonem.Zastanawiam się jak by dać pomiędzy beton a pustak 1 cm styropianu (taka dylatacje ).Może podczas mrozów zapobiegło by pęknięcia pustaka przez rozsadzenia betonu w środku??

    I dalej na co to kleić ? klej montażowy czy silikon dekarski do betonu?

    Gdzieś widziałem w necie zmiankę a jakimś preparacie by dodawać do betonu podczas zalewania ale nie mogę tego odkopać ...

    Może ktoś coś w ty temacie?

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Słupy podtrzymujące dach to jest element konstrukcyjny i należy go wykonać zgodnie z projektem. Jeżeli słup ma w projekcie 25x25 cm jest zbrojony i zalany betonem np B20 to tak go należy wykonać. Można do tego użyć jako szalunku traconego kształtek ogrodzeniowych, ale z tego co wiem nie da się zalać więcej jak kilka warstw na raz.
    Żaden suchy beton sie do tego nie nadaje.
    Wykonanie na gotowo na tym etapie słupów wo mimo wszystko ryzyko zniszczenia ogromne.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zrozumielismy się,to są dodatkowe filary pod wydlużony dach przed wejsciem .Kierownik bodowy zakceptowal taki wariant .Pytam do doświadczonych o sposób murowania takich filarow z pustakow ogrodzeniowych lub samych slupkow ogrodzeniowych .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Podaj linka do tych pustaków ogrodzeniowych.
    Mogą służyć jako tracony szalunek.
    Znajomemu popękały słupki bo może zmiany temperatur spowodowały rozszerzenie / skurczenie ogrodzenia.
    Słupki należy zalewać mieszanka betonową a nie suchym betonem. Ale KB chyba o tym wie.
    Obudowa z pustaków nie powinna pękać więc wstawianie styropianu chyba nie ma uzasadnienia.
    Może tylko spowodować trudność z prawidłowym zalewaniem "szalunku" z wkładką.

  6. #6

    Domyślnie

    Takie
    https://www.google.pl/search?q=pusta...c0NUoGH8gFaGM:

    Chyba zle się wyraziłem bo chodziło mi dość gęsta suchą mieszankę betonową a nie suchy beton.
    Czym jej pomurować ? na stronie producenta maja jakiś swój specyfik albo zalecają silikon dekarski?
    Ostatnio edytowane przez pafnuc518 ; 09-08-2018 o 15:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony