dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Tynk trawertyn - jaki

    Witam

    Planuję w korytarzu położenie tynku ozdobnego trawertyn na ścianach. Przejrzałem to co jest dostępne na rynku i jest dość spory rozrzut cenowy. Generalnie widzę, że większość chwali Magnata, tylko ta cena... Może jest coś innego, tańszego, a godnego polecenia - pytam tych co może już coś takiego wykonywali lub wykonują z jakichś bardziej "ekonomicznych" produktów.
    Inna kwestia to wydajność. Przy jednym produkcie pisze, że np z 20kg można wykonać 4-6m2, a inny producent pisze, że z takiej ilości może wyjść nawet 20m2. Wiem, że to co piszą na opakowaniach trzeba traktować z rezerwą liczyć że wyjdzie więcej tynku. Tylko ile - 20% czy 50%?
    Co możecie polecić?

    pozdrawiam
    Wojtek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakieś 6 lat temu robiłem ściany trawertynem akrylowym tego producenta.
    Jakbym znowu chcial trawertyn, to bym to znowu położył.
    Ale jednak farby szorowalne są praktyczniejsze w utrzymaniu w czystości. Niby trawertyn miał byc super pod tym wzgledem, ale przez nierówną fakturę wcale tak fajnie nie jest.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakieś 6 lat temu robiłem ściany trawertynem akrylowym tego producenta.
    Jakbym znowu chcial trawertyn, to bym to znowu położył.
    Ale jednak farby szorowalne są praktyczniejsze w utrzymaniu w czystości. Niby trawertyn miał byc super pod tym wzgledem, ale przez nierówną fakturę wcale tak fajnie nie jest.
    A jak z wydajnością, którą podają producenci? Np tego który uzywałeś - czy rzeczywista wydajność to jakieś 1,5-2kg na metr kwadartowy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wotik Zobacz post
    A jak z wydajnością, którą podają producenci? Np tego który uzywałeś - czy rzeczywista wydajność to jakieś 1,5-2kg na metr kwadartowy?
    Jak mi sprzedawca wyliczył, to zostało mi jeszcze na 2,5m2 materiału.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak mi sprzedawca wyliczył, to zostało mi jeszcze na 2,5m2 materiału.
    Ale chodzi mi o rzeczywistą wydajność. Jest taka jak podaje producent czy trzeba liczyć więcej materiału?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wotik Zobacz post
    Ale chodzi mi o rzeczywistą wydajność. Jest taka jak podaje producent czy trzeba liczyć więcej materiału?
    Kupowalem od producenta. Ten konkretny liczył z zapasem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony