dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wiercenie studni zgodnie z prawem

Domyślnie Wiercenie studni zgodnie z prawem

Jakie muszę załatwić formalności aby wykonać wiercenie studni zgodnie z prawem - studnia w/g zapewnień firmy wiertniczej będzie miała około 30m głębokości. Za moment będę załatwiał pozwolenie na budowę - czy w związku z tym pozwolenie na studnię powinienem załatwić właśnie teraz? jezeli tak to czego będę potrzebował, jakiej papierologii, uzgodnień itd...
    Nie chcę mieć problemów z późniejszym odbiorem domu.... planuję wywiercic studni w miejscu starej studni kopanej, ktora jest naniesiona na mapkę a wydaje mi się że warto wykorzystać tamte stare kręgi np na obudowę studni - tylko t aodleglosc - około 30 m od punktu wejścia do domu....
    Michał z Łodzi

Domyślnie

Nic nie musisz robic- nie potrzebne sa do tego zadne papiery.

3. Jak zaoszczędzić na zaprawach budowlanych? Kocioł gazowy czy pompa ciepła? Zobacz przykładową wycenę Wiosenny remont domu. Jak naprawić usterki po sezonie zimowym? Instalacja wodna i elektryczna w podzielonym domu. Jak się rozliczać za wodę i prąd?
    1950
    Guest
    1950

Domyślnie

w przypadku gdy głębokość studni przekroczy 30 m potrzebne jest pozwolenie wodno-prawne.
    więcej dowiesz się w starostwie lub od wykonawcy który powinien Ci powiedzieć co i jak załatwić

Domyślnie

Cytat Napisał basset
    oj potrzebne potrzebne.....
    Michał z Łodzi

Domyślnie

Cytat Napisał johny27
    Cytat Napisał basset
    oj potrzebne potrzebne.....

Jesli ma do 30 m to nie.

Domyślnie

potrzebny jest projekt a nie jest potrzebny operat wodno - prawny
    Michał z Łodzi

Domyślnie

a u mnie w gminie powiedzieli mi, że nie muszę mieć pozwolenia a jedynie na 7 dni (14) przed rozpoczęciem kopania powinienem zglosić informacje o tym do nich.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MODERATOR FORUM Avatar Jarek.P
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

Domyślnie

Dopiszę się do starego wątku z pytaniem: słyszałem, że niektóre gminy robią problemy ze studnią (nie zgadzają się na jej wywiercenie), jeśli działka jest uzbrojona w wodę z wodociągu, powołując się na ochronę środowiska. Tak jest podobno np. w podwarszawskim Konstancinie. Możecie się na ten temat wypowiedzieć? Brzmi to dla mnie jak skończona bzdura, ale wieść że tak jest w konstancinie mam z dość pewnego źródła.

J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy

Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Domyślnie

Cytat Napisał Jarek.P
    Dopiszę się do starego wątku z pytaniem: słyszałem, że niektóre gminy robią problemy ze studnią (nie zgadzają się na jej wywiercenie), jeśli działka jest uzbrojona w wodę z wodociągu, powołując się na ochronę środowiska. Tak jest podobno np. w podwarszawskim Konstancinie. Możecie się na ten temat wypowiedzieć? Brzmi to dla mnie jak skończona bzdura, ale wieść że tak jest w konstancinie mam z dość pewnego źródła.

J.

Jesli jest to faktycznie prawda to bylby bezsens do kwadrwtu Wodociagi probuja stworzyc monopol na wode.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MODERATOR FORUM Avatar Jarek.P
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

Domyślnie

Cytat Napisał basset

Jesli jest to faktycznie prawda to bylby bezsens do kwadrwtu Wodociagi probuja stworzyc monopol na wode.
    No właśnie! Pytając dokładniej dowiedziałem sie, że w Konstancinie takie obostrzenie jest dodawane do warunków zabudowy
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy

Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia