dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jak mocno ucieka ciepło przez wieniec, i jak go ocieplić?

    Witam, remontuję dom.
    Mam kilka przemyśleć przed ocieplaniem.
    Planuję ocieplić ściany 15cm grafitem, a dach 30cm wełną na przekładkę.
    Jednak patrząc na domy zimą widzę, gdzie w ocieplonych domach i dachach śnieg topnieje. Mianowicie nad wieńcem.
    Przedstawię to na poniższym zdjęciu:

    Kolor czerwony to ucieczka ciepła na ścianie szczytowej mimo ocieplonych ścian i dachu, kolorem niebieskim oznaczyłem ucieczkę ciepła przez ściany kolankowe.
    Można jakoś to zaizolować? Wiadomo że nagrzane ściany oddadzą ciepło na górę i później śnieg topnieje....

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo papudrackim ekipom nie chce się poprawnie ocieplić.
    powinno być tak (na forum jest kilka tematów o tym samym):






  3. #3

    Domyślnie

    A co ze ścianą szczytową? Jak ocieplić aby ciepło nie wychodziło ścianami na dach?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie





    Krokwie nie powinny dotykać muru ściany szczytowej. Wówczas masz szczelinę w której łączysz styropian z wełną. Mur ściany obkładasz styropianem także od góry.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak się tylko zastanawiam - wszędzie w internecie widzę ten sposób ocieplania murłaty. Ale wg mnie zostaje mostek termiczny na styku murłata-krokiew. Dlaczego nie robi się ocieplenia w ten sposób, że daje się np styrodur na mur pod murłatę? Wtedy ocieplenie ścian zewnętrznych łączyłoby się z ociepleniem pod murłatą (na całej długości) i dalej z ociepleniem poddasza.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drewno jest izolatorem.

  7. #7

    Domyślnie

    Owszem jest.
    A jednak nawet ten izolator (murłata) się ociepla jak widać na obrazkach.
    Może chodzi o inny powód? Może np styrodur pod murłatą nie wytrzymałby obciążeń (nacisku) dachu? Tak tylko gdybam...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    nie ma sensu "wrzucać" dodatkowej izolacji termicznej POD murłatę. Ta ( jako element konstrukcyjny ) powinna mieć dobre oparcie na innym elemencie konstrukcyjnym : wieńcu i być z nim prawidłowo powiązana. Ocieplenie murłaty wychodzi " z automatu " ponieważ nie chodzi o jej docieplenie, tylko o ciągłość izolacji termicznej na połączeniu ściany z dachem, tak, aby uniknąć możliwości powstania " mostka termicznego.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak chcesz mieć ciągłość izolacji to polecam płaski dach

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak chcesz mieć ciągłość izolacji to polecam płaski dach
    A może ocieplenie nakrokwiowe.

  11. #11

    Domyślnie

    Naszedł mnie taki pomysł:
    Ściany zewnętrzne ocieplam wszystkie dość dobrze.
    Jednak z racji, że nie mam od góry wieniec nie jest ocieplony, najtaniej wyszło by górę jeszcze ocieplić od środka.
    Jeśli od góry ciepło nie wejdzie aż tak mocno w ściany, to myślę że przez całą długość ścian na piętrze, ciepło aż do wieńca nie dojdzie, i nie będzie strat.
    Co Wy na to? Jeśli jest od zewnątrz odcieplony, mogę w środku docieplić? Słyszałem, że jeśli nie jest, to nie. Ponieważ pomiędzy zimnymi ścianami a ociepleniem zrobi się wilgoć/pleśn...
    Co w przypadku kiedy ściany są dość dobrze(15cm 0,031 styro) ocieplone z zewnątrz?

    Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie Wieniec nie ocieplony - można docieplić od środka?

    Witam, remontuję sobie domek, jednak mam wieniec na ścianach szczytowych nie ocieplony.
    Wygląda to tak - dom jest parterowy z użytkowym poddaszem.
    Ściany zewnętrzne wszystkie będą ocieplone. Jednak ciepło w takim wypadku będzie uciekało przez wieniec do góry.
    Na dole mam mury z bloczków żużlowych(25cm szerokie), do tego cegła 12. Ściany szczytowe tylko cegła 12, na górze wylany wieniec.
    Jednak z racji, że nie mam od góry wieniec nie jest ocieplony, najtaniej wyszło by górę jeszcze(ściany szczytowe oraz kolankowe) ocieplić od środka.
    Jeśli od góry ciepło nie wejdzie aż tak mocno w ściany, to myślę że przez całą długość ścian na piętrze, ciepło aż do wieńca nie dojdzie, i nie będzie strat.
    Co Wy na to? Jeśli jest od zewnątrz odcieplony, mogę w środku docieplić? Słyszałem, że jeśli nie jest, to nie. Ponieważ pomiędzy zimnymi ścianami a ociepleniem zrobi się wilgoć/pleśń...
    Co w przypadku kiedy ściany są dość dobrze(15cm 0,031 styro) ocieplone z zewnątrz?

    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony