dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wiercenie studni zgodnie z prawem

    Jakie muszę załatwić formalności aby wykonać wiercenie studni zgodnie z prawem - studnia w/g zapewnień firmy wiertniczej będzie miała około 30m głębokości. Za moment będę załatwiał pozwolenie na budowę - czy w związku z tym pozwolenie na studnię powinienem załatwić właśnie teraz? jezeli tak to czego będę potrzebował, jakiej papierologii, uzgodnień itd...
    Nie chcę mieć problemów z późniejszym odbiorem domu.... planuję wywiercic studni w miejscu starej studni kopanej, ktora jest naniesiona na mapkę a wydaje mi się że warto wykorzystać tamte stare kręgi np na obudowę studni - tylko t aodleglosc - około 30 m od punktu wejścia do domu....
    Michał z Łodzi

  2. #2

    Domyślnie

    Nic nie musisz robic- nie potrzebne sa do tego zadne papiery.

  3. #3
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    w przypadku gdy głębokość studni przekroczy 30 m potrzebne jest pozwolenie wodno-prawne.
    więcej dowiesz się w starostwie lub od wykonawcy który powinien Ci powiedzieć co i jak załatwić

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał basset
    Nic nie musisz robic- nie potrzebne sa do tego zadne papiery.
    oj potrzebne potrzebne.....
    Michał z Łodzi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny27
    Cytat Napisał basset
    Nic nie musisz robic- nie potrzebne sa do tego zadne papiery.
    oj potrzebne potrzebne.....

    Jesli ma do 30 m to nie.

  6. #6

    Domyślnie

    potrzebny jest projekt a nie jest potrzebny operat wodno - prawny
    Michał z Łodzi

  7. #7

    Domyślnie

    a u mnie w gminie powiedzieli mi, że nie muszę mieć pozwolenia a jedynie na 7 dni (14) przed rozpoczęciem kopania powinienem zglosić informacje o tym do nich.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dopiszę się do starego wątku z pytaniem: słyszałem, że niektóre gminy robią problemy ze studnią (nie zgadzają się na jej wywiercenie), jeśli działka jest uzbrojona w wodę z wodociągu, powołując się na ochronę środowiska. Tak jest podobno np. w podwarszawskim Konstancinie. Możecie się na ten temat wypowiedzieć? Brzmi to dla mnie jak skończona bzdura, ale wieść że tak jest w konstancinie mam z dość pewnego źródła.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Dopiszę się do starego wątku z pytaniem: słyszałem, że niektóre gminy robią problemy ze studnią (nie zgadzają się na jej wywiercenie), jeśli działka jest uzbrojona w wodę z wodociągu, powołując się na ochronę środowiska. Tak jest podobno np. w podwarszawskim Konstancinie. Możecie się na ten temat wypowiedzieć? Brzmi to dla mnie jak skończona bzdura, ale wieść że tak jest w konstancinie mam z dość pewnego źródła.

    J.

    Jesli jest to faktycznie prawda to bylby bezsens do kwadrwtu Wodociagi probuja stworzyc monopol na wode.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał basset

    Jesli jest to faktycznie prawda to bylby bezsens do kwadrwtu Wodociagi probuja stworzyc monopol na wode.
    No właśnie! Pytając dokładniej dowiedziałem sie, że w Konstancinie takie obostrzenie jest dodawane do warunków zabudowy
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    A ja troche na inny temat, czy ktoś miał problem ze studnią głębinową, tj nie mógł jej kopać ponieważ woda jest za głęboko (pow. 100m) i używa innej studni typu abisyńskiej lub kopanej tradycyjnie? Jak poradzić sobie z tym problemem? Woda jest potrzebna do zaopatrzenia domku jednorodzinnego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony