dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Czerpnia powietrza dla kominka na chudziaku czy kanał wentylacyjny z góry na dół?

    Przespałem temat i nie wrzucilem rury w zasypkę. Teraz mam dylemat, którędy puścić kanał z doprowadzeniem powietrza pod kominek.
    Pomijam fakt, że może kominka nigdy nie będzie. Jednak w razie "w" postanowiłem zrobic komin i teraz muszę doprowadzic pod to powietrze.
    W tej chwili mam chudziaka, mam komin spalinowy i powstają ściany. Planuję rekuperację, więc wentylacji grawitacyjnej w salonie w ogóle nie będzie.

    Kominek będzie usytuowany w centralnej czesci budynku, wiec kanał bedzie przecinał salon na pół.
    Wymyśliłem sobie dwa rozwiązania.
    1. Kanał wentylacyjny prostokątny 22cmx9cm na chudziaku i przykryty kilkoma cm styropianu i na to wylewka,
    2. Dostawić do komina spalinowego z keramzytobetonu kanał wentylacyjny z tego samego materiału o przekroju wew 12x17.

    Pierwsze rozwiązanie może z pozoru prostsze, jednak boję się że gdybym faktycznie zrobił kominek i z niego korzystał to wychłodzę sobie podłogę w ten sposób i po co to całe ocieplenie fundamentów było.

    Pytanie, czy drugie rozwiązanie zostanie uznane przez kominiarza za prawidłowe i czy ma prawo zadziałać (żeby się nie okazało ze przed rozpaleniem ognia np ciag bedzie odwrotny tzn z komina spalinowego powietrze bedzie przeplywalo w kierunku komina wentylacyjnego?
    Może ewentualne zamkniecie ruchu powietrza w kanale doprowadzajacym powietrze pod kominek poprzez zastosowanie jakiejś przysłony i otwieranie jej po rozpaleniu wyeliminuje całkowicie mój wymyślony problem?
    Czy ktos ma takie rozwiązanie lub dostrzega jakiś błąd w tym pomyśle, którego ja nie widzę?

    Za wszelkie próby obalenia tego pomysłu lub poparcia z uzasadnieniem będę wdzięczny.
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Podtrzymuję... https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post5587083

    Poczytaj jeszcze wpisy o powietrzu na moim blogu....Nie tylko ten będący kopią powyższego http://blog.kominki-batura.pl/doprowadzenie-powietrza-raz-jeszcze/

  3. #3

    Domyślnie

    Jak nie wiesz, czy będziesz miał kominek to znak, żeby dać sobie z tym spokój. Komin jak i kanał będą wyziębiać dom.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli temat Cię ciekawi (czasem warto poczytać komentarze i odpowiedzi) http://blog.kominki-batura.pl/slynne...ia-wilgotnosc/

    http://blog.kominki-batura.pl/bez-po...-nie-ma-zycia/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony