dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maro330

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie Okna 2 czy 3 szybowe?

    Co sądzicie o oknach z trzema szybami? Czy rzeczywiście są lepsze od okien 2 szybowych czyli nie pocą się, nie parują? Nie chcielibyśmy, aby nowe okna skraplały się tak samo jak te co mamy w bloku. Prosimy o wasze doświadczenia.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Na brak kondensacji pary wodnej na oknach - ramy, szyby, nikt Ci nie da gwarancji. Bynajmniej nie powinien
    Problem nie jest w szybach ale w czym innym.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Jest "odrobina" prawdy w tym skraplaniu ale tak jak pisał Charlie nie w tym jest sedno sprawy ze skraplaniem pary wodnej. Najogólniej jeżeli wentylacja w domu jest "do kitu" to wymiana okien nie załatwi sprawy a czy są lepsze ? - ogólnie tak, mają lepsze parametry - pytanie jakich okien/szyb potrzebujesz ?

    pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mektoncjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli do bloku - to nie warto
    Jeśli do starego budynku nieocieplonego - też nie warto
    Parametry akustyczne prawie te same

    Co innego - jak masz domek wolnostojący, i planujesz remont (rekuperacja, ogniwa słoneczne, ocieplenie) - to trzy szyby są jak najbardziej wskazane

    Jeśli chodzi o skraplanie się pary na szybach - to świadczy o tym słaba wentylacja pomieszczeń - jedyne co może poprawić taki stan rzeczy to:
    - uchylanie skrzydeł
    - montaż nawietrzaka

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mektoncjusz Zobacz post
    Jeśli do bloku - to nie warto
    ...
    a dlaczego ?
    Ja wymieniłem okna z szybami 1,1 na okna z szybami 0,7.
    Około 150 - 200 PLN/ m-c płacę mniej za ogrzewanie gazem w bloku.
    Wyraźne oszczędności i to dzięki lepszemu współczynnikowi U szyb.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mektoncjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    a dlaczego ?
    Ja wymieniłem okna z szybami 1,1 na okna z szybami 0,7.
    Około 150 - 200 PLN/ m-c płacę mniej za ogrzewanie gazem w bloku.
    Wyraźne oszczędności i to dzięki lepszemu współczynnikowi U szyb.
    150 zł mniej? na miesiąc? Albo ja nieżyciowy - albo rzeczone mieszkanie ma ponad 120 m2

    Jeśli chodzi o szyby 0,7 lub 0,5 w pakiecie 5 komorowym lub 6 komorowym w bloku - to nalezy pamietac o tym- ze czesto taka konfiguracja przy braku ocieplenia elewacji - lub jej wadach - szyba potrafi się pocić lub przemarzać na zewnętrznej powłoce.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mektoncjusz Zobacz post
    Jeśli chodzi o szyby 0,7 lub 0,5 w pakiecie 5 komorowym lub 6 komorowym w bloku - to nalezy pamietac o tym- ze czesto taka konfiguracja przy braku ocieplenia elewacji - lub jej wadach - szyba potrafi się pocić lub przemarzać na zewnętrznej powłoce.
    To ciekawa sugestia. Czy mógłby Pan rozwinąć nieco szerzej związek pomiędzy "ociepleniem elewacji", a zjawiskiem "pocenia się" lub zamarzania wody na zewnętrznej powierzchni szyby.
    PRO QUALITY

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    przewaga okien 3 szybowych nad 2 szybowymi jest w izolacyjności.

    Okna 2 szybowe mają około 1,1, a 3 szybowe 0,7 (okno oknu nie równe, ale nie chodzi tu o wielką precyzję, tylko o mniej więcej skalę różnicy).

    Więc jeżeli dom nie jest jakiś mega stary i "dziurawy", to warto, bo przez okna ucieka bardzo dużo ciepła.

    Dla porównania izolacyjność w miarę dobrze ocieplonej ściany to około 0,2. Więc nawet najlepsze okna nie dorównują ścianie, a często powierzchnia okien w domu sięga 15-20% powierzchni ścian (np. u mnie to prawie 20%).

    Wadą okien 3 szybowych jest ich ciężar i to, że teoretycznie pewnie łatwiej w nich o problemy z domykaniem czy wypaczaniem. Niby to problem producenta żeby zapewnić odpowiednie okucia, ale wiadomo, że teoria sobie, a praktyka - sobie. Warto więc wybrać sprawdzonego producenta.

    pzdr

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wy tam we Wrocku pewnie mata inne syby
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maro330 Zobacz post
    Co sądzicie o oknach z trzema szybami? Czy rzeczywiście są lepsze od okien 2 szybowych czyli nie pocą się, nie parują? Nie chcielibyśmy, aby nowe okna skraplały się tak samo jak te co mamy w bloku. Prosimy o wasze doświadczenia.
    Możesz kupić porządne okna 2 szybowe byle z nawiewnikami!
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 03-04-2013 o 18:09 Powód: literówka
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #11

    Domyślnie

    Przy obecnych dopłatach do 3-ciej szyby nawet bym się nie zastanawiał, no chyba że to stary nie ocieplony dom czy blok, to wtedy jest to zbytek.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daro075

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam dylemat naczytalem sie o tych pakietach 3 szybowych i juz nie wiem.
    jestem przed wyborem okien waham sie co wyprac 3 szybowe czy 2 szybowe i dodatkowo rolety zewnetrznye roznica miedzy w cenie na calosc domu to 2400zl . Budynek bedzie docieplony od wschodu i zachodu styro grafit 10cm a od polnocy 12cm budyne z pustaka zuzlobetonowego o grubosci 38cm wentylacja grawitacyjna. co o tym sadzicie?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro075 Zobacz post
    .... co o tym sadzicie?
    Sądzę, że nazbyt poważnie podchodzisz do sprawy "mało poważnej". Nie kupujesz samych szyb zespolonych, a okna, więc nimi się zajmuj. A jeśli już te szyby tak Cię dręczą zastosuj przy ich wyborze to samo kryterium, którym kierowałeś się wybierając taki, a nie inny sposób docieplenia ścian konstrukcyjnych. Szyby to element tej samej bajki.
    PRO QUALITY

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro075 Zobacz post
    mam dylemat naczytalem sie o tych pakietach 3 szybowych i juz nie wiem.
    jestem przed wyborem okien waham sie co wyprac 3 szybowe czy 2 szybowe i dodatkowo rolety zewnetrznye roznica miedzy w cenie na calosc domu to 2400zl . Budynek bedzie docieplony od wschodu i zachodu styro grafit 10cm a od polnocy 12cm budyne z pustaka zuzlobetonowego o grubosci 38cm wentylacja grawitacyjna. co o tym sadzicie?
    Przerabailem ten temat 3 miesiace temu rozwazajac czy brac okna 2 czy 3 szybowe. Warto siasc policzyc - w moim przypadku dopalata do 3 szyby to ok 25% i u wiekszosci producentow jest to samo. dla mnie oznaczalo to ok 12 TPLN. Zdecydowalem sie na 2 szybowe - tej roznicy nie zaoszczedze na ogrzewaniu przez 20 lat.... Moze 3 szybowe maja sens przy domu pasywnym. Ja mam went mechaniczna i ocieplenie 18cm wełna. Minus 3 szybowych jesyt tez taki ze zima pomieszczeni nie nagrzewaja sie tak fajnie jak przy 2 szybowych.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matlub

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-046
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    Przerabailem ten temat 3 miesiace temu rozwazajac czy brac okna 2 czy 3 szybowe. Warto siasc policzyc - w moim przypadku dopalata do 3 szyby to ok 25% i u wiekszosci producentow jest to samo. dla mnie oznaczalo to ok 12 TPLN. Zdecydowalem sie na 2 szybowe - tej roznicy nie zaoszczedze na ogrzewaniu przez 20 lat.... Moze 3 szybowe maja sens przy domu pasywnym. Ja mam went mechaniczna i ocieplenie 18cm wełna. Minus 3 szybowych jesyt tez taki ze zima pomieszczeni nie nagrzewaja sie tak fajnie jak przy 2 szybowych.
    o ile dobrze rozumiem to doplata 12 tysiecy??? czyli wydales okolo 60 tysiecu na okna tak??

    co do domow pasywnych to troche tez niejest tak ze dacie 3 szybowke i jest juz pasywka tam calkiem inne parametry wchodza w gre wlasnie to co piszesz Lt szyb i nie dasz do okien pasywnych szyb o 0.5 bo wlasnie maja za niskie Lt dlatego jak juz wczesniej pisalem jezeli brac pod uwage pakiet 3 szybowy to pomyslec o pakiecie o przenikalnosci 0.8 lub 0.7 wtedy mamy zwiekszone parametry termiczne okna ale zato w zimie przepuszczaja wiecej slonca ktore ogrzeje nam domek

    Pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Matlub Zobacz post
    o ile dobrze rozumiem to doplata 12 tysiecy??? czyli wydales okolo 60 tysiecu na okna tak??

    co do domow pasywnych to troche tez niejest tak ze dacie 3 szybowke i jest juz pasywka tam calkiem inne parametry wchodza w gre wlasnie to co piszesz Lt szyb i nie dasz do okien pasywnych szyb o 0.5 bo wlasnie maja za niskie Lt dlatego jak juz wczesniej pisalem jezeli brac pod uwage pakiet 3 szybowy to pomyslec o pakiecie o przenikalnosci 0.8 lub 0.7 wtedy mamy zwiekszone parametry termiczne okna ale zato w zimie przepuszczaja wiecej slonca ktore ogrzeje nam domek

    Pozdrawiam
    PS a co do tematu to nie widzę uzasadnienia dla zastosowania pakietu 3 szybowego w w/w przypadku

    Ja tam na szybach się specjalnie nie znam ale i tak widzę, że mylisz podstawowe pojęcia:
    Lt - to współczynniki przepuszczalności światła - przejrzystość szkła
    g - to natomiast współczynnik o którym piszesz - aczkolwiek nie do końca właściwie na moje - to współczynnik przepuszczalności energii słonecznej - ii to on jest odpowiedzialny ze tz pasywne zyski energii.
    a to co podajesz jeszcze w wersji liczbowej to zapewne Ug lub nawet Uw skoro mówisz o oknach - więc sporo namieszałeś.

    Pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kkarpiu
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zofiówka
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    21

    Domyślnie

    Temat, który poruszyłeś dręczył mnie przez kila miesięcy, przed zakupem nowych okien. Bałem się, że zimą woda będzie mi się lała po szybach, tym bardziej, że widziałem jaki moja mama miała z tym problem, z nowymi oknami. Generalnie skraplanie się wody od środka okien świadczy o problemach z wentylacją i braku ruchu powietrza w pomieszczeniu. I tak się właśnie dzieje zimą, gdy na dworze mamy minusową temp, a powietrze w pomieszczeniu nigdzie nie uchodzi wiec sie kondensuje. Na prawdę czy są to okna z 2 czy z 3 szybami nic to nie zmienia, jeżeli popełniamy te same błędy w rezultacie woda będzie nam się skraplać na szybach. Zimą wszyscy szczelnie domykają okna, aby ciepło z pomieszczeń nie uchodziło a zbyt szczelne okna to kolejny błąd. Ja, żeby zniwelować nieco różnice temperatur w domu, codziennie na parę minut uchylam okna i wietrzę pomieszczenia.
    Przed zakupem okien porozmawiałem z fachowcem, który mi wszystko wytłumaczył. Pełna profeska! I tak jak napisano powyżej, na problem ze skraplaniem się wody na szybach nikt nie powinien dawać gwarancji.

    A Ostatecznie możesz zainstalować nawiewniki powietrza, ale i to nie gwarantuje Ci rozwiązania problemu.
    Krzysiek

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matlub Zobacz post
    o ile dobrze rozumiem to doplata 12 tysiecy??? czyli wydales okolo 60 tysiecu na okna tak??

    co do domow pasywnych to troche tez niejest tak ze dacie 3 szybowke i jest juz pasywka tam calkiem inne parametry wchodza w gre wlasnie to co piszesz Lt szyb i nie dasz do okien pasywnych szyb o 0.5 bo wlasnie maja za niskie Lt dlatego jak juz wczesniej pisalem jezeli brac pod uwage pakiet 3 szybowy to pomyslec o pakiecie o przenikalnosci 0.8 lub 0.7 wtedy mamy zwiekszone parametry termiczne okna ale zato w zimie przepuszczaja wiecej slonca ktore ogrzeje nam domek
    Pozdrawiam
    na okna wydalem ok 40000netto, dokładnie aby wziąć pakiet 3 szyb musialbym doplacic nastepne 10TPLN netto, wiec jest to wlasciwie bez sensu bo zwrocic sie nie ma szansy...

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matlub

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-046
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam
    daro75 jak bedziesz miał rolety to możesz troszke zaoszczedzic na pakietach szybowych zamiast standardowej 2 mozesz wziasc 3 szybowy ale o wspolczynniku np 0.8 a nie 0.5 rolety zawsze sa dodatkowym zabezpieczeniem termicznym i pamietaj o ciepłej ramce

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daro075

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hmm no tak ale w budynku jest wentylacja grawitacyjna wiec bedzie konieczny montaz nawiewników w oknach wiec zastanawiam sie nad sensem tego pakietu 3 szybowego i zwiazanych z tym stratami ciepla

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony