dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Piec na holzgas- kto ma ?Jak się sprawdza?

    Czy ktoś z was ogrzewa dom piecem na holzgas. Mam zamiar kupić taki piec, fachowiec mówi że 20 m 2 drewna starcza na sezon .

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kamcia,
    Poszukaj postow BIO vel JANUSZZ specjalisty od kotlow
    Pozdrowienia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Piec na holzgas- kto ma ?Jak się sprawdza?

    Cytat Napisał Kamcia
    Czy ktoś z was ogrzewa dom piecem na holzgas. Mam zamiar kupić taki piec, fachowiec mówi że 20 m 2 drewna starcza na sezon .
    Takich kotłów po prostu NIE MA. Są za to kotły zgazowujące drewno.
    Pytaj o kotły na drewno,a jest ich duży wybór. A Tobie proponuję użyc wyszukiwarki ,bo jest tego sporo. Hasła "holcgaz,holsgas,na drewno, atmos,vigas,ferrum"
    Albo wejdź na stronę www.ekokotly.com.pl
    I poczytaj opisy i artykuły o spalaniu - dużo można sie dowiedzieć.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4

    Domyślnie

    Kocioł mam już wybrany.Jest to kocioł zagazowujący drewno Nie chcę czytać fabrycznych norm i teorii ekspertów, bo to już przerabiałam.Chciałam aby forumowicze, którzy mają taki kocioł wypowiedzieli się ,czy to co piszą eksperci się sprawdza

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamcia
    Kocioł mam już wybrany.Jest to kocioł zagazowujący drewno Nie chcę czytać fabrycznych norm i teorii ekspertów, bo to już przerabiałam.Chciałam aby forumowicze, którzy mają taki kocioł wypowiedzieli się ,czy to co piszą eksperci się sprawdza
    "Mam wybrany "oznacza ,że kupiony czy też po prostu znaleziony i czeka na zakup?
    Skoro jest kupiony to daj sobie spokój z pytaniami "jak sie sprawdza" bo szkoda zdrowia (jak sie okaże że niedobry) ,a w przypadku wybranego to napisz jaki ,bo jest dużo firm je produkujących.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #6

    Domyślnie

    My będziemy mieli taki piec, ponieważ mój przyjaciel od kilku lat eksploatuje takie piece i jest super. Jeśli myślisz o 20 kubikach to chyba zbyt dużo. Jak chcesz więcej informacji to napisz na priva.

  7. #7

    Domyślnie

    Mały jesteś bardzo zgryźliwy Piec jest firmy veissman, jeszcze nie kupiony , polecony przez naszego pana od CO. Pytam bo gdybym nie pytała to może bym zbłądziła

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamcia
    Mały jesteś bardzo zgryźliwy Piec jest firmy veissman, jeszcze nie kupiony , polecony przez naszego pana od CO. Pytam bo gdybym nie pytała to może bym zbłądziła
    Nie jestem zgryźliwy (jeśli tak to odebrałaś to przepraszam),chodziło mi o to ,że jeśli sie coś kupi a potem dowie ,że jest to be to samopoczucie "siada".Prawda?
    Czyli ,że wybraliście Viessmanna Vitoliga 150.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #9

    Domyślnie Re: Piec na holzgas- kto ma ?Jak się sprawdza?

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Kamcia
    Czy ktoś z was ogrzewa dom piecem na holzgas. Mam zamiar kupić taki piec, fachowiec mówi że 20 m 2 drewna starcza na sezon .
    Takich kotłów po prostu NIE MA. Są za to kotły zgazowujące drewno.
    Pytaj o kotły na drewno,a jest ich duży wybór. A Tobie proponuję użyc wyszukiwarki ,bo jest tego sporo. Hasła "holcgaz,holsgas,na drewno, atmos,vigas,ferrum"
    Albo wejdź na stronę www.ekokotly.com.pl
    I poczytaj opisy i artykuły o spalaniu - dużo można sie dowiedzieć.
    Hej, Mały, jak kotłów na holzgas nie ma, to jakim cudem Kamcia znajdzie w wyszukiwarce ten kocioł wpisując hasło "holcgaz" albo "holsgas"? Lepiej podziel się swoją wiedzę na ich temat, zamiast odsyłać kogoś do wyszukiwarki. Przeczytanie danych fabrycznych jest czymś innym niż podzielenie się swoimi doświadczeniami przez osobę użytkującą taki piec.

    Kamcia, nasz znajomy ma suszarnię drzewa, więc piece, które użytkuje są dość dużej mocy (ponad 80 KW). Do ogrzewania domu będzie oczywiście potrzebny piec o mniejszej mocy (od 18 do 25 KW). Piece mojego znajomego chodzą od dwóch lat całą dobę i bardzo dobrze się sprawdzają. Nie wiem dlaczego tak mało osób korzysta z tego środka ogrzania domu, może wynika to z niewiedzy. Piece zgazowujące są nie tylko przyjazne środkowisku, ale również bardzo oszczędne. Także wybór na pewno dobry. Jaki masz metraż domu, bo te 20 metrów drzewa trochę mnie przeraża?

  10. #10

    Domyślnie

    Dziekuję za informacje. SYmbolu pieca nie pamiętam Nasz fachowiec może miał na myśli zużycie drewna przez cały rok tzn ogrzewanie i woda latem. dom będzie miał 240 m2. Myślę,że 20 m3 drewna to nie jest tak dużo, u nas drewno liściaste np. olcha można kupić po 80 zł. za kubik .Taki koszt rocznego ogrzewania jest dla mnie satysfakcynujący. Chciałam uzyskać więcej informacji od użytkowników, ale rzeczywiście chyba mało ludzi korzysta z tego rodzaju ogrzewania

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Filemon- mówienie o holzgazie jest zwykłą sztuczką handlową mającą namieszać klientowi w głowie ,żeby kupił "super piec".a co do pisania o wyszukiwarce to po prostu to zrób ,a nie dubluj wątków.Na forum muratora jest tego w grom.
    Kamcia jeśli chodzi o vieśka to tylko model vitolig 150 jest na drewno.
    Jest jeszcze jeden na pellety ,ale dopiero wdrażany. Jest to jeden z droższych kociołków na rynku. Porównywalny klasa jest vigas lub orlan (ale on ma/miał wady).
    Inna sprawa czy szukasz kotła wyłącznie na drewno? Czy na inne paliwa również? Bo jeśli tak to wejdź na www.ekokotly.com.pl i poczytaj,popytaj- oni chętnie udzielają informacji n/t.
    I jeszcze jedno drewno musi być suche! 20-30 % wilgotności. Uzyskuje sie to przez sezonowanie przez min 18 m-cy.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #12

    Domyślnie

    Mały czy ty aby nie jesteś przedstawicielem tej firmy ? Nie jestem znawcą kotłów, bo wcale nie muszę.Czytanie o zletach producentów i dostawców piecy szczerze mówiąc mało mnie interesuje.Gubię się w tych parametrach itp.Myślałam ,że forumowicze podzielą się ze mną jakimiś cennymi radami: typu jaki piec lepszy ,który mniej spala, wady i zalety... Chciałam sie też dowiedzieć czy są ekologiczne piece na węgiel

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Spalanie, to reakcja między tlenem z powietrza a palnym gazem. Olej opałowy, drewno, węgiel też się palą chociaż nie są gazem. Żaden z tych opałów jednak nie zacznie się palić, dopóki nie zamieni się w gaz. Drewno w ognisku na pikniku jako takie nie pali się. Palą się jego gazy. Dlatego kocioł na holzgas, to chwyt reklamowy kotła przystosowanego do spalania drewna. Holz to drewno, gas to gaz po naszemu Tak samo kocioł na węgiel można nazwać Kohlegas, czyli kocioł na węgiel, itd, itd., bo jak napisałem wyżej zawsze palą się tylko i wyłącznie gazy (pary) danego opału. Inaczej nie idzie wymieszać tlenu z powietrza z opałem.

    Kamcia. Wszystkie kotły mają w reklamie napisane - ekologiczne. Trzeba tylko stosować opał do których są przystosowane. W Vigasie też spalisz węgiel, ale skutek marny.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamcia
    Mały czy ty aby nie jesteś przedstawicielem tej firmy ? Nie jestem znawcą kotłów, bo wcale nie muszę.Czytanie o zletach producentów i dostawców piecy szczerze mówiąc mało mnie interesuje.Gubię się w tych parametrach itp.Myślałam ,że forumowicze podzielą się ze mną jakimiś cennymi radami: typu jaki piec lepszy ,który mniej spala, wady i zalety... Chciałam sie też dowiedzieć czy są ekologiczne piece na węgiel
    Prosiłem żebys weszła na stronę i poczytała artykuły o spalaniu (napisane dość prostym językiem), a nie żebys je kupowała.
    Kocioł tego typu działa na zasadzie spalania dolnego z dopalaniem spalin(powietrze wtórne) i tyle. I tylko zależy od stopnia zautomatyzowania i konstrukcji czy będzie on wyłącznie na drewno czy tez na inne paliwa również.
    Popatrz na przekrój vitoliga,atmosa,ekovimara,vigasa,buderusa kp - to jest właściwie jeden diabeł - kwestia tylko automatyki (tej skomplikowanej <vigas,ekovimar,vitolig> czy tez bardzo prostej <atmos,buderus kp>.
    Co do palenia tak ,ja mam taki kocioł od dwóch lat(ferrum fex plus 30 kW). Spalanie w moim wypadku jest dość trudne do ustalenia (żona lubi wysoką temp,a w domu firma i ciągle otwierane drzwi) ,ale razem mieszczę sie w 25-30 mp drewna świerkowo sosnowego. Paląc bukiem mniej.Jeden zasyp to ok. 7-16 godzin (w zalezności od tego co wrzucę-no chyba że węgiel to ponad dobę).
    I bardzo ważne -wkład kominowy to niestety konieczność oraz zawór podmieszający lub 3-drogowy - po prostu te kociołki lubią wysoka temperature pracy (min 65-70stC).Przy niskiej temp będzie sie strasznie smolił i zapychał.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Mały.
    Dobry komin i nic się nie zapycha. U mnie chodzi na 40st.C, palę czasami mokrym, a Bławatek zleca czyszczenie co dwa....... miesiące , a komin był czyszczony pewnie ze trzy lata temu , ale może skłamałem, bo to mogło być cztery lata wstecz .

  16. #16

    Domyślnie

    Dzieki , nareszcie trochę swojskich informacji .Zastanawiam się cały czas nad tym kotłem , bo nie wiem jak bedzie kiedys z drewnem. Teraz ceny są znośne, ale za jakiś czas może być tak jak z olejem opałowym.Niestety tkie są prawa rynku :im większy popyt, tym większa cena.Może ktoś z was wie ile kosztuje ekologiczny piec na węgiel o ile taki jest

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Mały.
    Dobry komin i nic się nie zapycha. U mnie chodzi na 40st.C, palę czasami mokrym, a Bławatek zleca czyszczenie co dwa....... miesiące , a komin był czyszczony pewnie ze trzy lata temu , ale może skłamałem, bo to mogło być cztery lata wstecz .
    Na 40 st długo może nie pochodzić...a co ze sławnym punktem rosy?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Mały

    Można postawić problem tak. Gdzie blacha stalowa skoroduje szybciej?
    W lesie tropikalnym, czy w naszym klimacie narażona na deszcz?
    Wg mnie w tropikach.
    Lub inaczej.
    W przewiewnym pomieszczeniu, czy w pomieszczeniu bez wentylacji?
    Tak samo jest z kotlem. W wyższej temperaturze ciecz woli być parą. Ale skład chemiczny i cieczy, i pary z niej powstałej jest taki sam. Tak samo zjada stal, z tym że w wyższej temperaturze proces reakcji przebiega zdecydowanie szybciej. Co z tego, że nie widzimy cieczy na ściankach kotła?
    Dlatego pierwszorzędne znaczenie ma dobry komin, bo dobry komin te pary agresywne wywali nam poza kocioł. W kotle nie kisi się dziadostwo.
    Nic nie pomogą zawory mieszające, akumulatory ciepła jak komin do d...,tzn jak nieprawidłowy.
    Zazwyczaj jednak komin jest super. To kocioł zepsuty . Oczywiście kocioł na holzgas ( he, he, he.......(he)...auuuuuuuuuuuuuu ).

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    auuuuuuu

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    ku ku ku ku eee.... to chyba inna bajka.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony