dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Czym zwalczyć maaasę perzu?

    Kupiliśmy strasznie zaniedbaną działkę.Jakie chemiczne środki pozwolą zwalczyć perz.Czy po ich zastosowaniu na jesień będzie można założyć trawnik?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja robiłem w ten sposób:
    1.skosiłem wszystko i poczekałem ja troche odprosną perz i chwasty.
    2.spryskałem całą działkę Roundapem z dodatkiem siarczanu po 10 dniach powinno wszystko uschnąć
    3.przeorałem głęboko wyrównałem teren i czekałem na zielsko jakiś miesiąc ,następnie znów roundap ,odczekanie 2 tygodnie i wyrównanie aktywną broną.
    4.sianie trawy na jesieni.
    Dlaczego użyłem roundapu -jest to środek,który niszczy system korzeniowy rośliny .Na pokrzywy wzmocnij dawkę.
    POZDROWIEMIA

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak pisze dop729.

    Nie zwlekaj z opryskami aby najpóźniej w sierpniu posiać trawę.
    Randap jest skuteczny ale jeżeli będą długotrwałe deszcze to on nie skutkuje i opryski trzeba odkładać na nastepny termin

    Przy mniejszych powierzchniach zamiast brony wystarczą zwykłe grabki.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    [quote="thalex"]Tak jak pisze dop729.

    Nie zwlekaj z opryskami aby najpóźniej w sierpniu posiać trawę.
    Randap jest skuteczny ale jeżeli będą długotrwałe deszcze to on nie skutkuje i opryski trzeba odkładać na nastepny termin

    To prawda ja miałem wspamiałą pogodę na pracę Działkę kupiłem w lipcu i przez całe lato padalo chyba z2 razy. A rawę posiałem dopiero w polowie września .Też urosła.
    POZDROWIENIA

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki serdeczne za rady. Jutro bięgnę do ogrodniczego po chemikalia.Obawiałam się właśnie jak to będzie z tym sianiem trawy.Na gwiazdkę się wprowadzamy (Chyba) I chciałabym chodzić po twardym gruncie , a nie po oranym polu.Działaka jest spora ok 800 m 2 trawnika Pozdrawiam wszystkie dore dusze, które udzieliły mi rad

  6. #6

    Domyślnie

    Jak jest wydajność roundapu?
    Ile go trzeba na ok. 1000 m2?
    Pozdrawiam.
    Adalbert

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał storkadalbert
    Jak jest wydajność roundapu?
    Ile go trzeba na ok. 1000 m2?
    Pozdrawiam.
    w instrukcji podają że 2-3 l na 1 ha powierzchni ale ja daje zawsze większą dawkę - robiłem pare dni temu oprysk - na 1700 m kw wyszło ponad 0,7 l Roundupu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał storkadalbert
    Jak jest wydajność roundapu?
    Ile go trzeba na ok. 1000 m2?
    Pozdrawiam.
    w instrukcji podają że 2-3 l na 1 ha powierzchni ale ja daje zawsze większą dawkę - robiłem pare dni temu oprysk - na 1700 m kw wyszło ponad 0,7 l Roundupu
    Randap kupujcie w litrowych opakowaniach, w małych się nie opłaca. Przydatny będzie napewno na kilka lat, nie wiem dokładnie jakie zalecają stężenie, ale wygodnie jest zastosować kilkakrotnie wyższe np 3krotne bo skuteczność jest większa przy powierzchniach arowych nie jest to jakiś znaczny wydatek.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Stężenia - to podaje się nawet do 10 l/ha do niszczenia krzewów i uciązliwych chwastów.
    Obecnie na etykiecie poducent już nie podaje dodatku siarczanu amonu w celu poprawienia skuteczności (podobno coś ulepszyli).
    Dla wszyskich chcących zastosować Roundup polecam również tzw. generyki tj. podroby. Obecnie w Polsce jest ich zarejestrowanych (tj. przeszły wszystkie konieczne badania) ok 20 preraratów, dlatego pytajcie o preparat z glyfosatem lub solą glyfosatu jako substancją aktywna. To jeden pies. A są dużo tańsze niż oryginały.[/list]

  10. #10

    Domyślnie

    Dawki podawane na opakowaniach należy stosować w przypadku wykonywania oprysków opryskiwaczem rolniczym podłączonym do ciągnika. W przypadku opryskiwaczy ręcznych proponuję przyjąć następującą metodę.

    1 ha oznacza wydatek 300 l wody.

    Jeżeli dawka jest np 2l/ha to nam daje 2l preparatu podzielone przez 300l =6,7 ml/l wody. Dla bezpieczeństwa można pomnożyć dawkę przez 2. Czyli na 5 l opryskiwacz wlejemy 5*6,7*2=66 ml preparatu.
    Perz należy zwalczać w okresie intensywnego wzrosty najlepiej, kiedy nie jest sucho. Deszcz nie przeszkadza pod warunkiem, że nie pada bezpośrednio po zabiegu.

  11. #11

    Domyślnie

    Mój przepis na dawkowanie roundapem;
    Na 10litrów wody 2 i 1/2 nakrętki zakrywającej butelkę
    Do opryskiwacza wlać najpierw roundap i dopełnić wodą
    Opryskiwać najlepiej w słoneczne dni
    Opryskiwacz wyposarzyć w dyszę kierunkową aby konrolować strumień oprysku
    Pozdrowienia

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał dop729
    Mój przepis na dawkowanie roundapem;
    Na 10litrów wody 2 i 1/2 nakrętki zakrywającej butelkę
    Do opryskiwacza wlać najpierw roundap i dopełnić wodą
    Opryskiwać najlepiej w słoneczne dni
    Opryskiwacz wyposarzyć w dyszę kierunkową aby konrolować strumień oprysku
    Pozdrowienia
    no i oczywiście nie napełniać butelek po alkoholu (można wytruć florę w żołądku)...pzdr
    już mieszkam )

  13. #13

    Domyślnie

    A jak poradzic sobie z perzem sasiada?

    Dzialki sasiadujace nie sa zabudowane i perz czuje sie tam jak ryba w wodzie. Nasza dzialka jest ogordzona siatka. Czy wkopanie betonowych bortnikow lub papy uchroni nas przed przechodzeniem perzu na nasza dzialke?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    [Randap kupujcie w litrowych opakowaniach, w małych się nie opłaca. Przydatny będzie napewno na kilka lat, nie wiem dokładnie jakie zalecają stężenie, ale wygodnie jest zastosować kilkakrotnie wyższe np 3krotne bo skuteczność jest większa przy powierzchniach arowych nie jest to jakiś znaczny wydatek.
    Dodatykowo ten preparat ma dosyć długi okres ważności. A wierzcie mi że w ciągu kilku lat będzie co usuwać (roślinki z kostki brukowej, zaniedbana działka sąsiada, zarośnięta droga itp)
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał storkadalbert
    Jak jest wydajność roundapu?
    Ile go trzeba na ok. 1000 m2?
    Pozdrawiam.
    w instrukcji podają że 2-3 l na 1 ha powierzchni ale ja daje zawsze większą dawkę - robiłem pare dni temu oprysk - na 1700 m kw wyszło ponad 0,7 l Roundupu
    Randap kupujcie w litrowych opakowaniach, w małych się nie opłaca. Przydatny będzie napewno na kilka lat, nie wiem dokładnie jakie zalecają stężenie, ale wygodnie jest zastosować kilkakrotnie wyższe np 3krotne bo skuteczność jest większa przy powierzchniach arowych nie jest to jakiś znaczny wydatek.

    A gdzie te litrowe opakowania mozna kupić?
    Mnie dzisiaj w sklepie ogrodniczym zaproponowano malutką buteleczkę za 23zł - większych nie było.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    [A gdzie te litrowe opakowania mozna kupić?
    Mnie dzisiaj w sklepie ogrodniczym zaproponowano malutką buteleczkę za 23zł - większych nie było.
    Ja kupowałem w praktikerze za 39 zł. Powinno być tego pełno.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał Sonika
    [A gdzie te litrowe opakowania mozna kupić?
    Mnie dzisiaj w sklepie ogrodniczym zaproponowano malutką buteleczkę za 23zł - większych nie było.
    Ja kupowałem w praktikerze za 39 zł. Powinno być tego pełno.

    Dzięki

  18. #18

    Domyślnie

    Ile czasu po Roundapie trzeba odczekać aby posiać trawe i posadzić krzewy?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bluszczowcy
    Ile czasu po Roundapie trzeba odczekać aby posiać trawe i posadzić krzewy?
    Jak wszystko zginie.
    Można wcześniej tj po 2 dniach - tak chyba jest w instrukcji. Pierwsze widoczne oznaki będą po 7 dniach.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #20

    Domyślnie

    Ludzie, czy nikt z Was nie pomyślał przez chwile jakim świństwem są herbicydy? Ślepo ufacie producentom chemii? Trujecie siebie, swoje rodziny i otoczenie, na własną prośbę.
    Nie można zakasać rękawów i zwalczyć perzu mechanicznie?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony