dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Warunki zabudowy a miejscowy plan zagospodarowania.

    Właśnie przeczytałem w muratorze 5/2004 że warunki zabudowy trzeba uzyskać tam, gdzie gmina nie ma miejscowego planu zagospodarowania. Czy jeśli gmina takowy plan posiada i żąda jeszcze od inwestora złożenia wniosku o warunki zabudowy, to jest to niezgodne z przepisami? A jeśli tak, to gdzie takich przepisów szukać?Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem?

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że warunki zabudowy to taki właśnie wypis z planu zagospodarowania przestrzennego i po niego trzeba się zgłosić właśnie do gminy.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    gmina pewnie żąda wypisu z planu a nie WZki.

    USTAWA O ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM
    http://slaska.iarp.pl/uozp_rozwiniecie.php?id=2
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    gmina pewnie żąda wypisu z planu a nie WZki.

    USTAWA O ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM
    http://slaska.iarp.pl/uozp_rozwiniecie.php?id=2
    Nie, gmina ma gotowe formularze na których w nagłówku pisze: "Wniosek o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu".

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Zgadza się bo jak zwykle u nas co kraj to obyczaj. Robert ma rację i Twoja gmina też. Sprawa wygląda tak teoretycznie jeśli jest plan to on stanowi o warunkach zabudowy i powinieneś wejść do odpowiedniego pokoju w UG i dostać ksero bezpłatnie. Ale gminy lubią zarabiać więc każą złożyć wniosek, po czym robią krseo, dają do tego 1 stronę z opisem, że to warunki dla Ciebie - i kasują - bardzo różnie. Wszystko zależy od gminy. Jeden plus że jesli jest plan zagospodarowania to dostaniesz warunki zabudowy dużo szybciej a jak będziesz miły w gminie to opłacasz i w zasadzie odbywa się to często od ręki.
    U mnie był taki numer że miłe (naprawdę miłe) panie prosiły abym tego świstka nie wypełniała bo dadzą ksero od ręki bo będą miały mniej roboty z pisaniem do mnie listu.

  6. #6

    Domyślnie

    ok. dzięki za info.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    idz do urzedu i odpisz sobie fragment planu Ciebie intersujący jesli nie beda chciały zrobić xero. Plan jest prawem miejscowym i muszą Ci go uzyczyć bezpłatnie.
    i nie musisz wtedy placic za wnioski i wypisy
    ech ta biurokracja - jeszcze mozesz pouczyc panie ze nie sa to Warunki Zabudowy a Wypis z Planu jak juz
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    idz do urzedu i odpisz sobie fragment planu Ciebie intersujący jesli nie beda chciały zrobić xero. Plan jest prawem miejscowym i muszą Ci go uzyczyć bezpłatnie.
    i nie musisz wtedy placic za wnioski i wypisy
    ech ta biurokracja - jeszcze mozesz pouczyc panie ze nie sa to Warunki Zabudowy a Wypis z Planu jak juz
    Robert masz całkowitą rację, ale wiesz że bywa różnie i to bezpłatnie oznacza opłatę za nazwijmy to fatygę padania do odpisania. U mnie brali za wspomniane ksero 30 zł (sic za 4 kartki - obłęd - uchwała gminy).

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _tk

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    tak a mnie kur.. skasowali 100 zł w gminie za wypis w miejscowego planu zagospodarowania

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    powinieneś wejść do odpowiedniego pokoju w UG i dostać ksero bezpłatnie.
    Wszedłem, dostałem ksero i zapłaciłem za nie 100zł.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Robercie - widzisz powyższe posty. Cóż prawo sobie a wszelkie urzędy sobie. Oboje wiemy że teoretycznie bezpłatnie i cóż ................patrzysz Panie B i nie grzmisz.
    Ciekawe na jakiej podstawie ( oczywiście poza uchwałą gminy) są narzucane te opłaty?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja za wypis i wyrys płaciłam. Dokument jest ważny chyba przez 2 lata. Na jego podtawie architekt wie, jaki % działki może być zabudowany, kąt nachylenia dachu i inne szczegóły dotyczące zagospodarowania .
    Kaśka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony