dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie ile płaciliście za schody

    pytanie jak w temacie bo jestem na etapie zamawiania schodów tzw. prostych bez zadnych spoczników i zakrętów ile Wy płaciliście i mniej więcej za jakie?( chodzi też o szczebelki np. z metalu)

  2. #2

    Domyślnie

    Azurowe,brzozowe,jeden zakręt,deski poziome zamiast tralek 4000 z montażem

  3. #3

    Domyślnie

    moje schody juz zapewne widziales
    schody
    jesionowe, calosc okolo 4000 złotych.

  4. #4

    Domyślnie Re: ile płaciliście za schody

    Cytat Napisał duduś
    pytanie jak w temacie bo jestem na etapie zamawiania schodów tzw. prostych bez zadnych spoczników i zakrętów ile Wy płaciliście i mniej więcej za jakie?( chodzi też o szczebelki np. z metalu)
    na razie mam taką ofertę (wg. mnie za drogo):

    poręcz rurka, słupek rurka, wypełenienie 3-4 pręty z montażem na gotowo, stal nierdzewna satynowana 600-650 zł za mb

    schody, mam betonowe, zamawiamy tylko trepy, dębowe barwione na wenge, lakierowane, z montażem niewidocznym, na gotowo, 250 zł za stopień 108x32x3, nie ma spocznika, są te "trójkąty" i je liczy się teoretycznie x2 w stosunku do ceny trepa zwykłego.

    u mnie uwzględniając konstrukcję i miejsce klatki schodowej, mam tylko 5mb poręczy, 11 stopni prostych i 5 "trójkątów" o różncyh rozmiarach, tak wiec
    5 x 600 = 3000
    11 x 250 = 2750
    5 x 2 x 250 = 2500

    wychodzi, ze 8250, co i tak jest za drogo dla mnie, szukam dalej i mam nadziję znaleźć bez wiekszego problemu ale nie bliżej niż 50 km od Warszawy

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    enter
    masz prześliczny,ciepły ,pastelowy domek i cudnie położony
    Aż miło patrzeć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    enter
    masz prześliczny,ciepły ,pastelowy domek i cudnie położony
    Aż miło patrzeć

    Dzieki

  7. #7

    Domyślnie

    Moje schody są chyba podobne do Twoich.Cała konstrukcja jest betonowa.Jest 14-cie stopni i dwa spoczniki.Drewno na stopnie i pochwyty to buk.Tralki mam z nierdzewki i jest ich 54.Całość,bez betonu,kosztowała mnie 6500 pln

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Górale mi wycenili świerkowe schody (drewno z TPN, gęste),
    ażurowe, zabiegowe z poręczą, 16 stopni,
    mat+rob. na 5000 zł, bez lakierowania.

    Pozdr.

  9. #9

    Domyślnie schody

    Hej

    moje schody licza 16 stopni w tym 2 trójkąty - schody betonowe.
    Postanowiłam obudować stopnie całkowicie dębem. wyceniono mi na 250 zł za stopień - czy cena jest OK??
    Do tego wymyśliłam sobie poręcz kutą, tralki mocowane bezpośrednio do stopni ( bez dolnego płaskownika), poręcz wykończona również dębiną.
    Mąż od paru miesięcy stara mi się przetłumaczyć że konstrukcję balustrady szybko szlag trafi, ale jak na razie mój upor nad stylistyką balustrady jest mocniejszy - jego zdaniem bez dolnego płaskownika konstrukcja nie będzie stabilna.
    Prosze o Waszą opinię na temat mojego pomysłu. Być może macie ciekawe zjęcia waszych balustrad - chętnie obejrzę i posłucham rady.

    Pozdraiam

  10. #10

    Domyślnie

    słuchaj mężą.
    Mąż ma zawsze racje

  11. #11

    Domyślnie

    wydaje mi sie, ze lepiej posluchac meza. Na pierwszym miejscu trwalosc i funkcjonalnosc a na drugim estetytka. Niestety ale cos co jest ladne a nie trwale jest tylko ladne chwile a trwalosc to podstawa.

  12. #12

    Domyślnie

    Aż mi się nie chce wierzyć, że nie można takiej balustrady zrobić solidnie. Wydaje mi się, że trochę wiecej starań a będzie zarazem i estetyczna i stabilna. Jednak należy się liczyć z większym wkładem pracy.
    Balustrada o której mówię mają Doleccy - zdjęcie w kwietniowym "Mjakmieszkanie" (niestety nie umiem jeszcze dołączać linków )

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malinka_01
    Aż mi się nie chce wierzyć, że nie można takiej balustrady zrobić solidnie. Wydaje mi się, że trochę wiecej starań a będzie zarazem i estetyczna i stabilna. Jednak należy się liczyć z większym wkładem pracy.
    Balustrada o której mówię mają Doleccy - zdjęcie w kwietniowym "Mjakmieszkanie" (niestety nie umiem jeszcze dołączać linków )
    Oki juz widzialam. Link mozesz dolaczyc na dwa sposoby:
    1. Po prostu przekopiuj adres strony i wklej do wiadomosci o tak :
    http://www.muratordom.pl/7633_9802.htm
    2. Natomiast jesli chcesz podpisac ten link o tak: Schody

    wystarczy zrobic tak : nazwe np. Schody

  14. #14

    Domyślnie

    a jesli chodzi o schody. Nie jestem ekspertem, ale uwazam, ze warto posluchac kogos kto ma wieksze rozeznanie w tej kwestii. Nie musi to byc akurat maz. Moze akurat na tym forum jakis fachowiec wyjasni Ci dokladnie jak to zrobic, zeby bylo ladnie i stabilnie. Ale pomysl ciekawy ) Powodzenia

  15. #15

    Domyślnie

    Enter

    Dzięki za lekcje informatyki. Na pewno wykorzystam w niedługim czasie, ponieważ jesteśmy na etapie wykańczania domku i będę potrzebowala również i innych rad na forum. Badzo się ciesze, ze Was znalazłam - wierzę, że wybóry czegokolwiek będzie łatwiejszy.

    Całuski

    Czekam na rady fachowców

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Jask was czytam to mi wychodzi ,że ze schodami mocno zaszalałam ,u "marchewki "wycenili mi na 46.000 ,co mi się wydało ceną lekko wygórowaną(schody mam na wprost wejścia,tak że każdy kto wchodzi do domu siłą rzeczy najpierw widzi schody)-schody mam takie jak te reklamowe z "marchewki"-giętę wstęgi ,podstopnie,bez tralek,ażurowe,jesionowe,bejcowane .Wzięłam zdjęcie z gazety i poszłam do stolarza-zrobił identyczne .Kosztowały 18.400(bo mi vat odpuścił,jako że nie chciałam rachunku) materiał
    plus robocizna.

  17. #17

    Domyślnie

    mam pytanko jak juz jestesmy przy schodach
    ile miejsca zajmują wasze schody ?
    musze gdzies wcisnąc schody na poddasze i kombinuje na wszystkie strony ale troszkę mi nie idzie.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał prosciu
    mam pytanko jak juz jestesmy przy schodach
    ile miejsca zajmują wasze schody ?
    musze gdzies wcisnąc schody na poddasze i kombinuje na wszystkie strony ale troszkę mi nie idzie.
    Wysokosc do "uschodowienia" podziel przez A= ok. 17cm(18cm) a bedziesz wiedzial ile stopni Ci potrzeba. Kazda liczba wieksza spowoduje , ze schody beda bardziej strome, chociaz stopni wyjdzie mniej. Dlugosc biegu schodow otrzymasz mnozac otrzymany wynik przez B= ok 28cm.Kazda wielkosc mniejsza niz podane tu B i wieksza niz podane A spowoduje, ze schody beda przypominaly drabine. Reszta zalezy od miejsca , ktore posiadasz na umiejscowienie schodow. Czasem trzeba spocznika, czasem zabiegu - za malo danych podales , zeby dac Ci jednoznaczna odpowiedz.Szerokosc schodow i spocznikow okreslaja normy, nie warto ryzykowac wybicia zebow.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony