dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 17
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 336
  1. #301
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    odi69

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    98-405
    Posty
    57

    Domyślnie

    to może jeszcze jakiś okap teleskopowy ok 400zł

  2. #302
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał odi69 Zobacz post
    to może jeszcze jakiś okap teleskopowy ok 400zł
    ots 635i
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  3. #303
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    odi69

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    98-405
    Posty
    57

    Domyślnie

    Żona stwierdziła że bardziej się jej podoba okap z serii integra więc może jednak budżet się trochę rozrośnie który był przeznaczony na agd.
    Szukamy jeszcze chłodziarko-zamrażarki wolnostojącej w kolorze inox ok 180cm i ok 1400-1600zł

  4. #304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał odi69 Zobacz post
    żona stwierdziła że bardziej się jej podoba okap z serii integra więc może jednak budżet się trochę rozrośnie który był przeznaczony na agd.
    Szukamy jeszcze chłodziarko-zamrażarki wolnostojącej w kolorze inox ok 180cm i ok 1400-1600zł
    en13601jx
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  5. #305
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    odi69

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    98-405
    Posty
    57

    Domyślnie

    A czy do kuchenek amici można dokupić prowadnice teleskopowe?

  6. #306
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    @ Bayzone_pl

    Spodobał mi sie piekarnik z Amiki Fusion EBF7541AA w dodatku jest w dobrej cenie (ok. 830zł) i posiada większość rzeczy które mnie interesują.
    http://www.amica.pl/produkty/produkt...on-EBF_7541_AA
    Sęk w tym że musi stać nad nim mikrofala którą chce dokupić później.
    Dobierze się coś kolorystycznie do tego modelu ? Może być nawet innego producenta.
    Chyba będzie ciężko.... I muszę wybrać droższy z serii Integra. Przejrzałem od razu te integry i chyba do tego będzie trzeba dołożyć te 100zł : EBI7522AA i wtedy chyba bez problemu dokupie póżniej mikrofalę. niestety w tej cenie nie dostanę teleskopów przydatnych przy otwieraniu piekarnika i wysuwaniu gorącej blachy.


    Jeśli chodzi o płytę indukcyjną Amica PI6512TFN o której rozmawialiśmy w temacie whirlpoola, to zastanawia mnie jedna rzecz... nie ma oznaczeń kół grzewczych na płycie ale w instrukcji jest napisane:
    pola indukcyjne 2 o średnicy 18cm z funkcją booster, oraz 2 o średnicy 22cm.
    Więc to że nie ma granicy wizualnego koła chyba nie oznacza że mogę położyć brytfankę wąską a długą załóżmy na dwa pola. Bo efekt będzie taki sam jak na płycie która ma oznaczone "koła". Te nieograniczone powierzchnie to chyba już z tej wyższej półki cenowej a nie ten model ? Poza tym żona widząc sterowanie tej płyty jest przerażona
    Dlatego chyba skłaniał bym się ku takiej z wizualnymi kółkami na polach grzewczych i innym sterowaniu na panelu przednim.
    np. Amica PI6512TK - co o niej sądzisz ? Jedyna wada którą dostrzegam to że są tylko 2 pola booster.
    Ale spotkałem się z jedną opinią, nie wiem na ile jest prawdziwa i czy będzie sie tyczyć tego modelu - że pola booster działają na przemian, lewo i prawo. Nie da się włączyć dwóch lewych lub dwóch prawych na raz przy poczwórnych boosterach.
    Nie wiem jak to sie ma do płyt amiki.

    Znalezłem jeszcze płytę o oznaczeniu PI6512TB ma szlif i 4 boostery ale ma to samo sterowanie do płyta o oznaczeniu TFN. Musze się rozejrzeć za jakąś jak ta - PI6512TK ale z 4 boosterami.
    Mógłbyś mi coś podpowiedzieć, bardzo jestem ciekaw Twojej opinii.
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 12-06-2014 o 18:45
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  7. #307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Trochę za dużo poruszyłem wątków na raz.

    Przeglądając wszystkie modele płyt indukcyjnych amici w cenie tak do 1450zł zauważyłem że: (może sie komuś przyda)

    PI6512TG ramka, 4 boostery, pauza, 1100zł
    PI6512TB szlif z boku 4 boostery pauza 1160zł
    PI6512TK szlif z przodu 2 boostery, brak pauzy? 1050zł inny panel sterowania
    PI6512TU bez szlifu, bez ramki 1 booster , pauza, 970zł inny panel sterowania
    PI6512TFN szlif pełny, 4 boostery pauza, 1262zł brak narysowanych kół na płycie.

    pozatym amici mają rozpoznawanie wielkości garnków i dwa pola grzewcze o wielkości 22cm oraz 2dwa o wielkości 18cm.
    Nie spotkałem sie z tym u konkurencji za tą cene. Mają zazwyczaj jedno duże ok .21cm jakieś dwa średnie i malutkie.
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 13-06-2014 o 05:36
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  8. #308
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Trochę za dużo poruszyłem wątków na raz.

    (...)

    .
    To tak - za porządkiem
    do linii Fusion można dokupić mikrofalę - nazywa się AMG 20BF - jest dobra tania i chwilowo niedostępna - planowana dostępność - połowa lipca.

    Integra jest fajniejsza ale droższa.

    Jeśli chodzi o płytę PI 6512TFN - nie ma namalowanych kółek tylko ze względów estetycznych - nadal jest to "zwykła" czteropolowa płyta - nie ma pół "wolnych"

    Zgadza się - płyty czteropolowe mają pola połączone w pary - prawy przód/tył i lewy przód/tył - i również się zgadza to że jednocześnie z boosterem mogą pracować tylko dwa pola - jedno prawe i jedno lewe - więc nie ma się co zachwycać boosterem na wszystkich polach.

    Z grubsza zgadza się to porównanie płyt które zrobiłeś bo to z grubsza ta sama linia - którą płytę wybierzesz - będzie dobra.

    Sterowania sliderowego bym się nie bał.

    Z tym rozpoznawaniem wielkości garnka to tak trochę ściema jest... w praktyce jeśli garnek jest za mały lub za duży na dane pole (tak - np. duże pole nie "zobaczy" zbyt małego dna - trzeba też pamiętać że dla indukcji liczy się średnica dna a nie pokrywki) to pole nie będzie działać i tyle i to masz w praktycznie każdej indukcji
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  9. #309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No to teraz mam orzech do zgryzienia.
    Płyta PI6512TFN jest fajna ale czemu nie ma tych okręgów. Bez sensu to zrobili. Skąd mogę wiedzieć czy położyłem na środku garnek ? Trzeba celować na te krzyżyki. A jeśli wyjdzie poza obrys którego defacto nie ma narysowanego to co się dzieje ?
    Wybrałbym inną ale zależy mi na szlifach płyty.
    Niestety amika nie ma innej płyty ze szlifami z tej linii. Bo albo jest szlif z boku albo tylko z przodu albo jakaś ramka.

    Myślałem że wykrywanie wielkości garnka polega na tym że się oszczędza energię bo dogrzewa tylko pod garnkiem a pozostałe pole nie grzeje i wtedy mamy oszczędność.

    EDIT:

    Wziąłem PI6512TB bo szlify z boku wydają mi się ważniejsze niż z przodu, poza tym ma funkcję pauze, której nie ma PI655412TK. No i te okręgi narysowane, wydaje mi się że bym się wkurzał za każdym razem zastanawiając się czy garnek jest na środku tego krzyżyka czy nie...
    Piekarnik wziąłem Amica EBI 7522 AA.
    Teraz tylko dobrać jakąś mikrofalę do piekarnika bo musi być obok.
    Żeby pasowało w miarę wizualnie i nie kosztowała majątku. Bo bez sensu wydać za mikrofalę tyle co za piekarnik albo płytę. 600zł - 700zł to max wg mnie.

    Mam jakiś stary projekt mebli i wrzuciłem lodówkę samsunga, piekarnik amiki EBI i próbuje dopasować coś z mikrofali.
    Whirlpool nawet nieźle sie komponuje tylko przez internet raczej nie da się sprawdzić czy to podobny odcień

    (proszę nie patrzeć na okna które musiałem przerobić kopiuj -wklej hehe)
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 14-06-2014 o 07:13
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  10. #310
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Teraz tylko dobrać jakąś mikrofalę do piekarnika bo musi być obok.
    Żeby pasowało w miarę wizualnie i nie kosztowała majątku. Bo bez sensu wydać za mikrofalę tyle co za piekarnik albo płytę. 600zł - 700zł to max wg mnie.
    masz do wyboru dwie mikrofale dedykowane do integry...

    AMM 20BI
    AMM 25BI
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  11. #311
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No właśnie te z amiki albo z zelmera, szkoda że AMM20BI jest taka paskudna a AMM25BI taka droga.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5906006030032F1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	265517

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32d2dbc9ed1e1c90be5c42e4bb628e13.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	265516
    Ale jeszcze może podjadę gdzieś do większego sklepu i sprawdzę czy pasują odcieniem do piekarnika EBI7522AA ta mikrofala :
    Whirlpool AMW 100 IX może nie jest ładniejsza ale przynajmniej sporo tańsza.
    http://www.ceneo.pl/14584898 Jeszcze Zelmer ma tanią jedną w ofercie i też INOX.

    ale u nas w mojej miejscowości nie mają niestety w sklepach żeby je móc obejrzeć.

    Ewentualnie któraś z Samsunga czy Beko, bo skoro trzeba dać 700zł-800zł to chociaż żeby to jakoś wyglądało w miare przyzwoicie.
    http://www.ceneo.pl/14593671
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 15-06-2014 o 07:55
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  12. #312
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    (...)
    Żadna nie będzie pasowała tak jak Amica - nie wiem czy zepsucie sobie stylistyki całej nowej ładnej kuchni jest warte tych 100PLN różnicy w przypadku AMM 25 BI... a AMM20BI nie jest zła - na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AMM.JPG
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	265667

    AMW ma szarą plastikową ramkę niepasującą do niczego i ma zielony wyświetlacz.
    Samsung ma zupełnie inny odcień i szczotkowanie (swoją drogą też na plastikowej ramce) a do tego niebieski wyświetlacz...
    itd...
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  13. #313
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vekont

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bayzone_pl Zobacz post
    ots 635i
    A czy jest jakaś istotna jakościowa różnica pomiędzy kominowymi a teleskopowymi?

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vekont Zobacz post
    A czy jest jakaś istotna jakościowa różnica pomiędzy kominowymi a teleskopowymi?
    w podobnym przedziale cenowym - tak - wręcz przepaść
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  15. #315
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    ja też bardzo szybko się z niego wyleczyłem D

  16. #316

    Domyślnie

    nigdy nie widziałem sensu w kupowaniu drogiego okapu, ze względu na jego użyteczność

  17. #317
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Figa z makiem Zobacz post
    nigdy nie widziałem sensu w kupowaniu drogiego okapu, ze względu na jego użyteczność
    wszystko zależy co rozumiesz przez pojęcie "drogi"

    ja też nie widzę sensu płacenia powyżej 5kPLN za jakieś wydumane historie - ale nie wmawiajcie mi że nie ma różnicy w jakości wykonania, materiałów i choćby głośności przy okapie za 500 i 1500
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  18. #318
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bayzone_pl Zobacz post
    Żadna nie będzie pasowała tak jak Amica - nie wiem czy zepsucie sobie stylistyki całej nowej ładnej kuchni jest warte tych 100PLN różnicy w przypadku AMM 25 BI... a AMM20BI nie jest zła - na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AMM.JPG
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	265667

    AMW ma szarą plastikową ramkę niepasującą do niczego i ma zielony wyświetlacz.
    Samsung ma zupełnie inny odcień i szczotkowanie (swoją drogą też na plastikowej ramce) a do tego niebieski wyświetlacz...
    itd...
    Po raz kolejny dziękuję kolego za twoją pomoc.
    Ta mikrofala nie jest taka zła jeśli stoi razem z piekarnikiem.
    Może jeszcze uda się znaleść takie zdjęcie z tą drugą - AMM 25BI

    Wybiorę jedną z tych dwóch. Inni producenci odpadają jednak - masz racje i przekonałeś mnie.

    Dodam też, że w aktualnej promocji amici - brak już odkurzaczy (była to nagroda za zakup piekarnika i płyty indukcyjnej) - było ich tylko 500szt.
    Lekki smiech na sali - 500szt na całą Polskę ?


    EDIT:
    udało mi się znaleść, nawet na naszym forum.

    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 21-06-2014 o 09:33
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  19. #319
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    ja miałem kiedyś amice - kuchenke i mi posłużyła i dalej by mi służyła gdyby nie to że wszystkie napisy na niej były starte i porpostu się zestarzała

  20. #320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Czy ktoś użytkuje płytę indukcyjną Amica PI6109WL lub Amica PI6509WL oraz piekarnik Amica EBI8564WAA PRO BABY?
    Można teraz zaoszczędzić 350zł na zakupie obu sprzętów, ale obawiam się jakości tej marki.

Strona 16 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony