dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 336
  1. #41

    Domyślnie

    Moim zdaniem sprzęt Amici jest do kitu. Wystarczy porownac ceny oraz parametry z innymi firmami a mozna sie przekonac ze szkoda na to forsy. Osobiscie posiadalem sprzet Amici. Okap popsol sie po 6 miesiacach, piekarnik nawalil po 6 latach. W informacji dowiedzialem sie ze najblizszy serwis jest o 50 km od mojego miasta( acha mieszkam w miescie wojewodzkim ). Za dojazd oczywiscie trzeba zaplacic. Fachowcy po ogledzinach piekarnika orzekli ze z Amica ma on tylko wspolnego szyld a tak naprawde wykonany on jest przez blizej nieznana firme nimiecka i oczywiscie w Polsce brak jest czesci zamiennych. Efekt - piekarnik nieczynny jest od 5 miesiecy. Na szczescie zmieniam mieszkanie i zostawiam ten caly syf nastepcy a sam wybiore agd firmy Aeg. Pozdrowienia....

  2. #42

    Domyślnie

    a ja jeszcze raz wszystkim odpowiem - w swojej klasie CENOWEJ amica jest OK
    i nie porownujcie jej do Boscha AEG czy innych lepszych firm
    to tak samo jak:czy wasz Peugot czy Renault jest dobry ???....ble jest do bani .wez VW Audi czy BMW
    paniali ??

    chyba ze ktos mi sprzeda AEG z legalnego zrodla,z papierami w cenie Amicy

  3. #43

    Domyślnie

    W odpowiedzi na post adass chcialem dodac ze mozna kupic sprzet diobrych firm zachodnich w cenie Amici wystarczy poszukac. Przyklad :
    1. Lodówka Amici typ ACZ 3802 ZP cena : 1849 (klasa eneget. B )
    Electrolux 2922 cena : 1950 zl ( klasa A)
    2. Piekarnik Amici GHSG431 cena ok. 1900 zl
    AEG 5741-4M cena : 1939 zl
    3.Zmywarki Amici - tu kazda nawet najtansza jest lepsza
    4. Plyta Amici PS0904 cena : 1629 zl
    AEG cena : ok. 1900 zl
    Sa to porownywalne modele ceny tez . A tak na marginesie to WW jest to od samego poczatku samochod mas...paniali...

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fracek
    W odpowiedzi na post adass chcialem dodac ze mozna kupic sprzet diobrych firm zachodnich w cenie Amici wystarczy poszukac. . A tak na marginesie to WW jest to od samego poczatku samochod mas...paniali...
    oj fracek masz tylko ze 20% racji

    dla przykładu
    1) realna różnica między tymi lodówkami to około 400-500zł, to już sporo dla pewnej grupy klientów.

    a VW to z założenia miał być samochód dla ludu, ale teraz to nieaktualne, bo vw stał się drogą marką
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #45

    Domyślnie

    Chyba od 10 lat mam kuchenkę elektryczną z płytą ceramiczną. Nie zepsuło się absolutnie nic. Do nowego domu wybrałam inną markę, ale póki co, na Amicę nie mogę narzekać.

  6. #46

    Domyślnie

    Pralka - 10 lat, 3 dzieci - 2 razy wymieniona grzałka
    Lodówka z zamrażarką - 6 lat bez zarzutu
    Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym - 8 lat bez zarzutu
    Okap - 6 lat . Ostatnio coś się stało z silnikiem wentylatora. Ale nie mam czasu zajrzeć.
    Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Do nowego domu jeszcze nie wybraliśmy sprzętu

  7. #47

    Domyślnie

    ha, właśnie dzisiaj po dwóch latach użytkowania - płyta ceramiczna kuchni Amica pękła. Wygląda jakby ktoś młotkiem uderzył w nią całą siłą.
    Będę musiała poszukać serwisu.

    Prawdę mówiąc myślałam że tego rodzaju sprzęt powinien służyć trochę dłużej.



    Grażyna

  8. #48

    Domyślnie Amica

    Zdecydowanie odradzam, zwłaszcza płytę gazową (zapalnik przestał działa b. szybko).

  9. #49

    Domyślnie Amica

    Zdecydowanie odradzam, zwłaszcza płytę gazową (zapalnik przestał działa b. szybko).

  10. #50

    Domyślnie

    Moja mama ma wypasiony piekarnik Amica (nie pamiętam symbolu, ale ma wszystkie funkcje w stylu samoczyszenie pyroliza czy coś, rożno, teleskopowe prowadnice, programatory itp.) Elektronika siadła równo 12 miesięcy od zakupu. Ma też lodówkę Amica i ta choć działa, to jak się włącza agregat huk jest niemiłosierny - start odrzutowca: od cichego mruczenia po coraz większe wycie. Lodówka stoi w kuchni otwartej na salon. Wniosek: nigdy więcej.

  11. #51

    Domyślnie

    Mam od ponad dwoch lat lodowke i okap Amica. Lodowka (nie pamietam numeru modelu, ale duza, INOX, z dwoma agregatami i droga jak na Amice) chodzi glosno i wszelkie proby zmiany tego stanu rzeczy sie nie powiodly. Okap rowniez jest glosny, a do tego kiepsko wentyluje.
    Pozostale sprzety AGD mam innych producentow i jestem z nich zdecydowanie bardziej zadowolony.

    Pozdrawiam
    Marek_w

  12. #52

    Domyślnie amica

    odradzam amicę-miałam lodówko-zamrażarkę , pracowała głośno,z chłodzeniem kiepsko ,w końcu się zepsuła .przyszedł pan -sprawdził i uznał,że jest nienaprawialna a sprzęt tej firmy działa około siedmiu lat -właśnie tyle miała , gdy się zepsuła .Kupiliśmy Gorenje -działa bezgłośnie i doskonale chłodzi , mam nadzieję , że za siedem lat nie będę musiała kupować nowej .

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: amica

    Cytat Napisał magdzi_a
    przyszedł pan -sprawdził i uznał,że jest nienaprawialna
    jak czytam to: to nie jest to odosobniony przypadek
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Witam ponownie. Pisałam wcześniej o walce z Amicą (bo tak można nazwać wszelki kontakt klienta z firmą, w związku z zastrzeżeniami odnośnie sprzętu ).
    Batalię wygrałam - ale NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIĘ NICZEGO (powtarzam: NICZEGO!) tej marki.

    PS. Nie ma sensu opisywać całej mojej historii - bo jest zdecydowanie za długa - ale jako przykład mogę powiedzieć, że pan "kontroler" z Amica nie może odpowiadać za wady konstrukcyjne okapu, bo to nie Amica go produkuje --> Amica tylko zamawia i firmuje go własną marką... Więc o co ja się w ogóle czepiałam? )

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    aha i jeszcze jedno, przy elementach do zabudowy amica, jak się rozpakowuje np. piekarnik to mnóstwo części zostaje (wcześniej odpadło), jakieś plastyczki, śrubki, ostatnia reklamacja było odnośnie płyty elektrycznej iż się grzeje bardzo mocno poza polem grzejnym, stwierdzenie serwisu "ten typ tak ma".
    Generalnie piekarniki i płyty gazowe są bardzo przyzwoite i jak ktoś szuka coś tańszego, a dobrego to amica O.Ki
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Hello,

    w obecnym mieszkaniu mamy od paru lat Amikę: kuchnia gazowa + okap + lodówka. Kuchnia - "znaczki" na pokrętłach starły się dość szybko, więc trzeba dokładnie sprawdzać, czy np. nie został odkręcony kurek z gazem, brrrrrrrrrrrrr...., okap pracuje bardzo głośno, zwłaszcza na 2 i 3 biegu, kilkakrotnie wymieniana żarówka, inox brudzi się okrutnie, zmyć można tylko... denaturatem - ale śmierdzi! Lodówka ma ciągłe - od nowości - problemy ze szronieniem tylnej ścianki. Właściwie to nie szronienie, tylko narastanie dużej "buły" lodu mniej więcej w połowie wysokości lodówki (duża - ok. 180cm wysokości). Nie pomaga częste rozmrażanie. Lód pojawia się już po 2-3 dniach...
    Mimo iż cenowo sprzęt atrakcyjny, to jednak nie na tyle, bym kupił go ponownie.

    Pozdrawiam,

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czesiu

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Problem z Lodówką Amica AD 250

    Witam, Posiadam lodówko-zamrarzarkę Amica AD 250 . Działała, przez 4 lata po czym przestała chłodzić. Zamrarzarka, chłodzi, ale lodówka dont work - jest ciepło jak w kotłowni.
    Cała lodówko-zamrarzarka jest na jednym agregacie. Czy ktoś może mi pomóc. Co może być przyczyną.

    P.S Nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścić ten post. Prosze moderatora, o nie usuwanie ani przenoszenie tego postu, aż do czasu odpowedzi, ze względy na wielkość forum. Dziękuję.

  18. #58

    Domyślnie

    Może po prostu popsuł się czujnik temperatury? Nie wiem, jak skonstruowana jest twoja lodówka, ale ja miałam taki przypadek.

  19. #59

    Domyślnie

    To pytanie zadaj nie tu a na "elektrodzie". Tam jest sporo "magików" od AGD. Poniżej masz linka.

    http://www.elektroda.pl/rtvforum
    Darek

  20. #60

    Domyślnie

    trochę wygrzebany wątek ale mam pytanko może ktoś doradzi?
    chciałabym kupić okap kominowy 90 inox+szkło
    i wybór jest taki: Teka NC90, Amica OKC9513 lub Mastercook Omega 90
    Może ktoś doradzi??
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony