dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Koszty budowy, poszczególne etapy

    Witam,
    proszę o poradę tych którzy obecnie budują, albo mają po prostu pojęcie o cenach, budowie itp.
    Budujemy dom 135 m2 + garaż 28m2, Śląsk.
    Miałem do wyboru jedną firmę albo czekać niecały rok na inne. Jako, że pojęcia o budowie nie mam, czasu też nie bardzo, wybraliśmy opcje, że firma załatwia materiał i wszystko robi sama. Podaję poniżej ceny za poszczególne etapy (materiał + robocizna):
    - stan 0 - 60 tys. (już jest gotowy); od razu mówię, że jest EPS nie XPS; bez piwnic
    - mury - 95 tys. (będzie raczej termalica 24)
    - dach - 75tys (roben bornholm)
    SSO - 230 tys (w cenie jest 8% Vatu)
    Robocizna w tym to ponoć 80 tys netto
    Ale może ktoś coś powiedzieć na temat kwot które tutaj wypisałem. Bo widzę, że ludzie budują domy tej wielkości SSO za 150 tys a u mnie jest 230 tys. i coś tu chyba nie gra.
    Ostatnio edytowane przez pawell80 ; 02-11-2018 o 12:46

  2. #2

    Domyślnie

    U nas ok. 268 tys. (robocizna + materiał: XPS pod płytą, Ściany: Xella E24 + E12 działówki), 8% VAT. Dach: wiązary , deskowanie, dachówka betonowa. Metraż z garażem: 315 m2
    Wszystko kupowane i negocjowane samodzielnie.
    Ostatnio edytowane przez Zuzanna31 ; 02-11-2018 o 14:57

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    U mnie razem to 144 tys. za 135m2. Nie mam garażu. Dachówka creaton domino, 3 okna polaciowe za prawie 6tys. Beton komórkowy Xella 24.
    W tym robocizna to 33tys za mury i 13 za dach. Cała budowa zamknie się pod klucz w ok 500 tys bez działki. Ale mnie nie słuchaj bo już mi tutaj nie jeden pojechał jak to za wszystko przeplacam.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ten rok taki jest. Wszystko 30% do góry w porównaniu do poprzedniego.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Ten rok taki jest. Wszystko 30% do góry w porównaniu do poprzedniego.
    144 tys to bardzo dobra cena. Sam ogarniałeś materiały? Widzę, że ja będę musiał się za to zabrać.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell80 Zobacz post
    Witam,
    Budujemy dom 135 m2 + garaż 28m2, Śląsk.
    Miałem do wyboru jedną firmę albo czekać niecały rok na inne. Jako, że pojęcia o budowie nie mam, czasu też nie bardzo, wybraliśmy opcje, że firma załatwia materiał i wszystko robi sama.
    SSO - 230 tys (w cenie jest 8% Vatu)
    Robocizna w tym to ponoć 80 tys netto
    Ale może ktoś coś powiedzieć na temat kwot które tutaj wypisałem. Bo widzę, że ludzie budują domy tej wielkości SSO za 150 tys a u mnie jest 230 tys. i coś tu chyba nie gra.
    Wybrałeś chyba najdroższa opcję z możliwych bo musi być na teraz , na już i dodatkowo firma załatwia materiały.
    Nie widząc projektu ciężko określić ile za robociznę, można powiedzieć cenę około.
    80 tyś netto za postawienie to chyba z drogą dojazdową. Jeżeli prosty domek to robocizna ok 50 tyś. Materiały ok 100 tyś.Nie wiadomo czy płyta czy tradycyjny fundament. Jest wiele niewiadomych.
    Nikt Ci za darmo nie policzy bo to czas kosztuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    U mnie razem to 144 tys. za 135m2. Nie mam garażu. Dachówka creaton domino, 3 okna polaciowe za prawie 6tys. Beton komórkowy Xella 24.
    W tym robocizna to 33tys za mury i 13 za dach. Cała budowa zamknie się pod klucz w ok 500 tys bez działki. Ale mnie nie słuchaj bo już mi tutaj nie jeden pojechał jak to za wszystko przeplacam.
    Bierz forum Muratora z dystansem i się śmiej - to jest coś takiego jak forum motoryzacyjne wszystkim auta zawsze spalają mniej niż Twoje.
    3750 zł/m2 - ja po podliczeniu wszystkich prac się wprowadziłem(oczywiście bez wyposażenia) 6 lat temu.
    Wiele rzeczy zrobiłem sam, ale inni budowali ponoć taniej- śmiem w to wątpić, ale skoro tak - to ja tak jak Ty również przepłaciłem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Dom 256 m2 po podłodze (poddasze użytkowe), prosta bryła, ale z wysoką ścianką kolankową i dużą rozpiętością stropu (sporo szalowania słupów, 3 podciągi itp.). Dachówka betonowa płaska Braas, dach dwuspadowy typu T. Materiały raczej dobrej klasy (Ytong, XPS 15 cm na ściany fundamentowe, masa KMB na hydroizolację itd.), ale negocjowane i niekiedy trochę po znajomości. SSO właśnie kończę i wyjdzie ok. 260 kzł.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    500 to już na gotowo. Tzn kuchnia za 32k, łazienki, schody wewnętrzne, deska barlinecka na podłodze, 120mb ogrodzenia panelowego i 18mb frontu z brama przesuwna i ok 120m2 kostki betonowej. Niestety stan surowy to pikuś przy tym co zaczyna się później. Na początku trochę żałowałem że mały dom i bez garażu, ale w sumie teraz kiedy widać ile kosztuje każdy metr to cieszę się że nie nabrałem rozpędu i nie muszę tej budowy na 10 lat rozkladac.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Parterówka 140 m2 po podłodze, bez piwnic, bez użytkowego poddasza. Na tą chwilę 230 tyś. SSZ z inst. elektryczną, wod-kan, oraz tynkami wewnetrznymi.
    Pustak ceramiczny, dachowka betonowa, eps - wszystkie materiały sam zalatwiałem.
    Robocizna do SSO mnie kosztowała 65 tys.

    Śląsk
    Ostatnio edytowane przez jaromkv ; 17-11-2018 o 12:19

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaromkv Zobacz post
    Parterówka 140 m2 po podłodze, bez piwnic, bez użytkowego poddasza. Na tą chwilę 230 tyś. SSZ z inst. elektryczną, wod-kan, oraz tynkami wewnetrznymi.
    Pustak ceramiczny, dachowka betonowa, eps - wszystkie materiały sam zalatwiałem.
    Robocizna do SSO mnie kosztowała 65 tys.

    Śląsk
    Tylko nie osłabiaj mnie,że będziesz ten dom ogrzewal węglem...

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    SSO- ok 1100 zł za m2, SSZ - ok 2000 zł za m2 (koszt z SSO). Parterówka z garażem 2 stanowiskowym. Dom na płycie z XPS, beton komórkowy, lany strop, dach kopertowy, dachówka ceramiczna.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tylko nie osłabiaj mnie,że będziesz ten dom ogrzewal węglem...
    Gazem. Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem. 100% podłogówka, w garażu jedynie grzejnik.

    Instalacji gazowej oraz c.o jeszcze nie posiadam.
    Ostatnio edytowane przez jaromkv ; 18-11-2018 o 11:40

  14. #14

    Domyślnie

    Dom z poddaszem użytkowym,proste dachy dwuspadowe, z lukarnami z płaskim dachem, po podłodze jakieś 220 m2, w tym 2 garaże.
    W zeszłym roku SSO, w tym roku SSZ,stolarka okienna i bramy z napedem Krispol, dachówka ceramiczna Turmalin,4 okna dachowe, instalacja elektryczna, instalacja wod-kan, co(bez kotłowni na razie),tynki c/w, wylewki,rekuperacja(bez jednostki centralnej),wykonane docieplenie zewnętrzne grafit 18 cm plus siatka,klej, częściowo podbitka(pod tynk).Przyłącza elektryczne,przyłącze gazowe i wewnętrzna instalacja gazowa, natrysk piany PUR .Jeśli chodzi o materiały to raczej kierowałe się rozsądkiem i jakością, a nie ceną, wszystko sam organizowałem, sporo własnej pracy np. instalacja elektryczna, dużo prac przygotowawczych, pomoc przy ociepleniu itd. Jak na razie poszło równo 280 tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez sailor_ro ; 18-11-2018 o 17:03

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Zaczyna się...
    Chłopie, skoro ty sam nie wiesz, czy zacząć budowę domu...
    Skoro nie jesteś rozgarnięty na tyle, żeby poszukać w archiwum, to i domu nie postawisz. Co najwyżej krzywy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony