dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Molinek

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-594
    Posty
    21

    Domyślnie Ogrzewanie w mobilnym domku. "Tine House"

    Witam Wszystkim,


    Instalacja Centralnego ogrzewania oraz ogrzewania wody.


    Jedną z koncepcji jaką mamy z dziewczyną jest zbudowanie mobilnego domku tzw. Tiny House o wymiarach długość 7,20 cm, szerokość 2.45 cm, wysokość łączna z przyczepą 4 m gdzie sama przyczepa ma 0.52 cm wysokości.

    Na początku napisze że nie mamy żadnej działki i tak naprawdę zamierzamy ją kupić dopiero po zbudowaniu przyczepy, ale już wiem na 100% że nie będziemy mieli dostępu do gazu a skrzynka elektryczna będzie najszybciej za rok a nawet dwa bo szukamy działki na odludziu stąd chcemy od razu zbudować tak przyczepę aby być od samego początku wystarczalnym.

    Instalacja elektryczna będzie składała się z 8-12 x paneli o mocy 240V, ta instalacja będzie na dachu ( dach będzie jedno spadowy) jeśli to nie wystarczy to dołożymy jeszcze kilka jako osobna instalacja już na podłożu.
    W miesiącach zimowych będziemy dodatkowo ładować baterie agregatem prądotwórczym, tu znalazłem fajne rozwiązanie a mianowicie skrzynie akustyczną wraz z taką rurą na spaliny.

    Jeśli chodzi o ogrzewanie to tu pojawiają się już dosyć duże przemyślenia ze względy na mały rozmiar domu ( 15.4m2 + antresole) oraz brak gazu jak i stałego prądu więc te dwa opcje odpadają.

    Przychodzi mi do głowy taki o to schemat.

    -mini wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
    https://allegro.pl/rekuperator-scien...566669980.html

    -małej kozy z płaszczem wodnym 14 kW

    https://allegro.pl/piec-piecyk-komin...f-5324c783baa8

    Piec jest mały ale w zupełności wystarczy to tak małego pomieszczenia,

    -2/3 kolektory solarne własnej roboty do wspomagania zarówno wody jak i ogrzewania, wtedy w słoneczne dni piec byłby tylko ozdobą.

    Dodatkowa chciałbym również wykorzystać ciepło z agregata i w jakiś sposób połączyć ten cały układ tak aby w chwili kiedy agregat pracuje również wykorzystywać z niego ciepło.

    Myślałem też aby dać grzejniki wodne jeden w salonie a drugi w łazience, wtedy przy dobrym słońcu mielibyśmy ogrzewanie.

    Zastanawiam się jak to wszystko połączyć tak aby było schowane, małe oraz w miarę proste w obsłudze.

    Tu pytanie do was czy macie jakieś sugestię oczywiście będę wdzięczny za wszystkie rady.

    Proszę też o wyrozumiałość dopiero raczkuje w tych sprawach, zdaje sobie sprawę że będzie ciężko zbudować to tak aby być samowystarczalnym ale mimo wszystko wierzę że się uda.

    Pozdrawiam Piotr
    Ostatnio edytowane przez Molinek ; 07-11-2018 o 20:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony