dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Uważaj na idiotyzmy architektów w projektach lub popraw je :)

    Witam
    Temat wziął się z powodu takiego że i sam padłem ofiarą idiotyzmu architekta licząc że skoro ktoś projektuje dom to chyba potrafi zwracać uwagę na szczegóły ale jednak nie i wielu idiotów mających tytuły architektów i projektantów wpuszcza nieświadomych inwestorów w kanał.
    Ja akurat mam dom W-0430 inwestprojektu i uważam że projektant tego domu to wyjątkowy BARAN ale takich BARANÓW jest więcej jak patrzę na inne projekty.
    Teraz do rzeczy:
    Na rysunku pokazałem dwa przypadki czyli mamy ocieplony dom na czerwono i z tej bryły w przypadku pierwszym wychodzi słup. W moim projekcie jest on nieocieplony (po 2 latach od wybudowania ociepliłem go ) i zwyczajnie działa jak radiator wychładzając bryłę budynku. Jak projektant mógł nie zauważyć takiego KNOTA to strasznie mnie dziwi.
    Czasem jak idę czy to przy jakichś blokach z takimi wystającymi słupami podpierającymi elementy budynku to z ciekawości pukam sobie w taki element żeby sprawdzić czy projektant myślał czy był kompletnym BARANEM projektując taki element.
    Drugi przypadek na rysunku pokazuje element daszku nad wejściem do budynku. W moim projekcie płyta jest betonowa i w ocieploną bryłę budynku wchodzi nieocieplona płyta takiego daszku. W projekcie płyta daszku jest bez żadnej izolacji połączona z płytą stropu. Kolejny IDIOTYZM projektanta BARAN. Przecież taka płyta to kolejny mostek termiczny i to totalnie bez sensu bo można taki daszek zaprojektować drewniany połączony z bryłą budynku za pośrednictwem belek drewnianych (już myślę jak to u siebie poprawić). Takich daszków betonowych jest sporo w wybudowanych domach nie wspominając o betonowych elementach balkonu. Czasem zastanawiam się czego tych BARANÓW projektantów uczą na uczelniach czyżby tam też były takie same BARANY?
    Tak więc zanim wybierzecie projekt radzę wybierać konstrukcje proste bo elementy wystające z bryły budynku ciężko jest zabezpieczyć tak żeby nie było mostka termicznego (jak w przypadku takiego daszku , słupy jeszcze się da).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	422420  
    Ostatnio edytowane przez olo75 ; 26-11-2018 o 14:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony