dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie kolejnosc prac na budowie - 3 pytania

    mam problem zwiazany z pozadkiem prac.
    Jestem niepewny kolejnosci prac jakie teraz mam prowadzic. Musze wyrobic sie w nastepnym roku zeby zamieszkac w domu....

    Wlasnie zamknelismy sezon ociepleniem - 1 warstwe kleju. Wroca na wiosne jak tylko sezon sie zacznie. Maja zrobic wszytko bez ostantiej warstwy - bialy tynk.

    Na wczesna wiosne wejda z wod-kan + elektryk.

    Po tym tynkarz.

    Nastepnie podlogowka.

    Wylewki.

    Drzwi wejsciowe i brama.

    Podwieszany sufit.

    Malowanie

    Podlogi.

    temat 1:
    czy ten pozadek jest poprawny? (takze takie szczegoly jak montowanie drzwi wejsciowych)

    temat 2:
    gdzie powinienem wcisnac prace ogrodowe(lacznie z nawozeniem ziemii) + ukladanie kostki? Potrzebuje tego bo ciezko teraz osobowka wjechac na dzialke, ale nie chce zeby mi samochody od tynkow lub wylewki zmasakrowaly kostke.

    temat 3 :
    Mam teraz dylemat.
    W lutym maja wejsc ludzie od regipsow i ocieplenia poddasza ALE nie ma jeszcze tynkow u gory dlatego zrobia tylko welna + folia. Niestety to ta sama ekipa co robi ocieplenia scian i od razu uczciwie mowia, ze regipsy zrobia u gory jak nie bedzie pogody. Czyli wyjdzie na to, ze bedzie mozna na to czekac nawet gdzies do grudnia. Czyli reszta chaty bedzie gotowa a oni dopiero z regipsami wejda. Jaki to ma sens? Gory nie potrzebuje ale jednak wolalbym juz temat mniec zamkniety. Polecacie inaczej podejsc do tematu? Ekipa od regipsow to z regoly ta sama ekipa co od ocieplenia na murach?
    Moze kogos innego szukac? Ale czy przypadkiem kazda ekipa mi tego samego nie powie?

  2. #2

    Domyślnie

    Po tynkach zrób wod-kan inaczej zmaskarują Ci wszystkie rury. Tynki to najbrudniejsza robota.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Po tynkach zrób wod-kan inaczej zmaskarują Ci wszystkie rury. Tynki to najbrudniejsza robota.
    Chodzi Ci o rurki idace podloga? Bo jesli dobrze rozumiem to wod-kan zaczyna sie przed tynkami, pozniej na rurki kladzie sie tynk i konczy to co idzie na podloge. Dobrze mysle?

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego ile tych rurek będziesz miał na ścianie ... ja nie miałem żadnej której nie można przykryć meblem więc się nie przejmowałem. Rury na podłodze nie mogą być podczas tynków bo zostaną zniszczone.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Po tynkach zrób wod-kan inaczej zmaskarują Ci wszystkie rury. Tynki to najbrudniejsza robota.
    Nie dramatyzujmy. U nas były tynki po hydraulice i było ok. Na rury zarzucili folię albo szmaty i nie zabrudziły się aż tak.

    Kolejność IMHO jest ok. Ja bym tylko drzwi montowała od razu docelowe, żeby tynkarze ładnie otynkowali glify. Brama po wylewce. Regipsów nie rób przed tynkami, bo Ci spuchną od wody. Tynki to bardzo mokre prace. Ekipa od regipsów to nie musi być ta sama co od ocieplenia. U nas tak nie jest. Szukaj może jakiejś ekipy wykończeniowej. Oni to zazwyczaj mają w ofercie.

    Prace ogrodowe na koniec. Samochody Ci to rozjeżdżą, chociaż u nas tynkarze i wylewkarze przyjeżdżali osobówkami typu van, więc tragedii nie było. Ale i tak my po prostu utwardziliśmy podjazd i czekamy na zakończenie prac ekip.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jochimm

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bdgoszcz
    Posty
    150

    Domyślnie

    Ja zrobiłem, taką kolejność jak napisałeś i wszystko ok. Rurki wod-kan miałem zabezpieczone deskami aby nie poturbowali ich tynkarze.

    Teraz zabieram się za ocieplenie poddasza i czekam na hydraulika aby podłączył piec co moznaby grzać i wykańczać środek

  7. #7

    Domyślnie

    i jak wam położyli wode bezpośrednio na chudziaku ? zalecane jest w 1 warstwie styropianu więc lepiej taka kolejność kanalizacja, elektryka, tynki, woda

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    i jak wam położyli wode bezpośrednio na chudziaku ? zalecane jest w 1 warstwie styropianu więc lepiej taka kolejność kanalizacja, elektryka, tynki, woda
    Ja mam płytę fundamentową z ociepleniem pod. Rury w otulinie.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony