dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie jak zbudowac pomost?

    Na prosbe znajomych podpytuje jak najlepiej wykonac pomost nad jeziorem? Jaki jest lepszy (i tanszy): 'stacjonarny' czy plywajacy?
    Z gory dziekuje za rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego do czego on ma służyć i jak duże są wahania poziomu lustra wody (np. przy stałym pomoście i przy niskim poziomie wody możesz potrzebować nawet drabinki żeby wejść z łódki na pomost). Prosty stały pomost jest na pewno tańszy.

  3. #3

    Domyślnie

    Jezioro jest rynnowe, nieduże. Zejście do jeziora raczej strome; nie ma
    dużych wahań lustra wody. W związku z tym, że przy samym brzegu rosną
    drzewa, pomost powinien byc długi (8m?). Ma służyć do opalania i
    wysiadywania z lekturą. Nie ma problemu z pozwoleniem wodno-prawnym. Wszelkie publikacje i linki na temat budowy pomostów bardzo
    mile widziane.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja budowałem z nastepujących materiałów:
    - pale dębowe wcale nie takie grube, lepiej łatwo wbić 4 cienkie niż 2 grube z problemami, jak je powbijasz pod odpowiednim kątem o potem pozbijasz to wyjdzie bardzo stabilnie
    -legary modrzewiowe,
    -platforma z topolowych łat,

    Trzyma się całkiem dobrze.

    Ważne: nie dopuscić do zanieczyszczenia pomostu miedzy łatami - (np. przez wędkarzy,którzy wysypują zanęte, ziemię, resztki ryb, itp) bo utrzymywać się bedzie wilgoć i będzie szybciej gnił.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    O ile mi wiadomo, to pomosty są ogólnodostępne, bo wybudowany obiekt jest nie na Twoim. No chyba, że na prywatnym jeziorze. A więc wędkarze mają prawo z niego korzystać.
    Najwygodniej prace przy pomoście prowadzić zimą. Z tafli zamarzniętego jeziora.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ....zaraz, zaraz .....

    strome zejscie wskazuje, ze brzeg jeziora opada równie szybko i 8 m od brzegu moze byc ( jezioro rynnowe ) nawet 4 - 5 m glebokosci ( ale tego nie wiem )
    Panowie proponujecie budowe stalego pomostu, który wytrzyma obciazenie 3 - 4 osób i musi miec konstrukcje oparta na palach dlugosci kilku metrów. Wbijanie kilkumetrowych pali to nie jest zabawa która mozna zrobic we dwóch ze szwagrem
    Przemysl sprawe plywajacego pomostu opartego na kilku beczkach i prostej kratownicy z poszyciem z desek ( system elastycznych polaczen pozwoli na zime rozebrac pomost )
    Pozdro
    J

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie. 6 beczek, rama z ceownika i przykrycie z desek.
    Połączenie elkastyczne z brzegiem i czasami nawet jako łódki uzywac mozna
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Żadnym fachowcem od tego to ja nie jestem, ale widziałem kiedyś takie coś. Z jakiejś plastikowatej materii była uszyta mata, coś jak pszczeli plaster i w komórki plastra włożono butelki PET. Mnóstwo takich samych, szyjką w dół (były bez korków). Na tym był drewniany stelaż i dechy. Łaziłem po tym i było stabilne. Było zacumowane do brzegu linami (żeby nie pływało na boki). Samoróbka lekka? Działało nieźle.
    Pozdrawiam Adam M.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wolniaski

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o pomost pływający- ogólnie rzecz biorąc nie był zły. Skonstruowany był w ten sposób, że część pomostu od brzegu była stała, a do nie przymocowana byłą część pływająca (pod deskami umocowany był był styropian). Teraz pomost jest zrobiony na stałe. Podobnie jak w poprzednim- pierwsza część jest przymocowana na stałe, a kolejne są dokręcane (są zdejmowane na zimę, ponieważ wtedy zawsze poziom wody jest wyższy i lód niszczy drewno), kołki- a raczej metalowe słupy do których są przykręcane kolejne części są wbite w dno jeziora na stałe. W naszym jeziorze jest spuszczana woda, w związku z czym są duże wahania poziomu wody. Dlatego nasz pomost jest przykręcany co roku na poziomie uzależnionym od poziomu jeziora. Jednego roku jest zupełnie prosty, a innego wygląda jak takie schody z ogromnymi trzema stopniami Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

  10. #10

    Domyślnie ponton ze zbiorników 1000 ltr

    myślałem o budowie platformy pływającej ze zbiorników 1000 ltr na paletach/koszach metalowych. Można je kupić już od 150zł za szt.
    Ale to by była bardzo duża sprawa.
    Widzę problem z uginaniem się takiego zbiornika po zanużeniu, jakby go wypełnić pianką poliuretanową to by był sztywny, ale koszt byłby bardzo duży. możnaby go ograniczyć wpierw wypełniając zbiornik zakreconymi butelkami.

    Innym wyjsciem byłoby powiązanie wielu takich zbiorników, pospawanie i może dodanie dodatkowych prętów, potem zaszalowanie i zalanie betonem. Powstałby wielokomorowy ponton.
    Też mogłby wystapić problem zapadania się do środka zbiorników pod wpływem ciężaru oblewającego je betonu, ale na czas betonowania możnaby zalać zbiorniki wodą.

    Na takim pontonie, możnaby już zbudować dom.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Burnster
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazowieckie / Mazury
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Pomost pływający ma wiele zalet i nie wymaga przysłowiowej papierkomanii !
    podaję ciekawy odnośnik:
    http://www.wedkowanie.net/topics41/p...,30.htm#152669
    Pozdrawiam

  12. #12

    Cool Zdecydowanie pomost pływający

    Kilka lat temu zdecydowałem się na zakup pomostu pływającego firmy ZWM Dojnikowscy i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Mimo upływu lat sprawuje się bez zarzutu. Ich realizacje można znaleźć na stronie www.pomosty-plywajace.info

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Jeszcze jest taka opcja: wpisz na Alibabie - plastic floating bridge - dostępne od kilku dolców za sztukę- kwestia ile za przesyłkę.
    Albo wpisz pomost modułowy. Tu link do artykułu:
    http://blog-budowlany.blogspot.com/2...ac-pomost.html
    WARTO? WARTO!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony