Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
Zainteresowało mnie to zdanie, jak chcesz to zrobić żeby odliczyć fakturę z listopada na PV?
Chyba że ktoś zgodził Ci się wypisać fakturę dopiero teraz?
Fakturę mam z listopada. Poczytaj całosc a w szczególności art.3
USTAWA z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Art. 3. 1. Odliczenie, o którym mowa w art. 26h ustawy zmienianej w art. 1, stosuje się również do przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. z 2018 r. poz. 966) rozpoczętego przed dniem 1 stycznia 2019 r., które zostanie zakończone po dniu 31 grudnia 2018 r., jednak nie później niż w okresie określonym w art. 26h ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1.

Można odliczać to co zaczęło( całą modernizację - nie tylko fotowoltaikę) się przed 1 stycznia 2019 r. a skończyło po 31 grudnia 2018 r. pod warunkiem że czasookres będzie wynosił 3 lata. ja będę dokupywał wełnę i drzwi garażowe itp na ocieplenie, ale, żeby się nikt nie czepiał wprost to w tym roku do PV dodupię jakieś zabezpieczenie elektryczne.