dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jaka to kostka?

    Hej,
    ostatnio zobaczyłam u kogoś taką kostkę: wygląda jak granit ale ma regularny trapezowy kształt. Kolor żółty. Fotka jaką znalazłam w necie (niestety reklamująca coś innego) poniżej - prawy dolny róg zdjęcia Z czego to jest i jak się nazywa? Dzięki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kravento_grande5&#46.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	18466

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To kostka betonowa, zwana szlachetną lub z posypką.
    Wszyscy więksi producenci mają ja w ofercie.
    U Semmelrocka nazywa się Naturo a u Libeta Piccola (lub Piccolo)

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Elfir! A jeśli betonowa to może orientujesz się jak z trwałością? Tak jak typowy Polbruk czy może to jest barwione w masie i niezniszczalne?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    Dzięki Elfir! A jeśli betonowa to może orientujesz się jak z trwałością? Tak jak typowy Polbruk czy może to jest barwione w masie i niezniszczalne?
    to jest beton z posypką
    http://www.libet.pl/files/decco_elegante_piccola.pdf
    http://www.semmelrock.pl/produkty/ko...y/naturoR.html

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Aga - w Poznaniu wyłożono tym chodniki w okolicach starego rynku. Nie widać specjalnie zużycia. Natomiast, jak na każdym betonie widać przebarwienia - soki, tłuszcze pozostawiają plamy nie do usunięcia.

  6. #6

    Domyślnie

    Ok. Dzięki. To ma być ścieżka furtka-dom i opaska wokół domu, więc oleju itp. nie przewiduję, z drugiej strony cena grosze mniejsza od ceny kostki granitowej, z trzeciej strony fajnie, że ta betonowa jest taka gładka i regularna, z czwartej granit to granit.... Dobra, przejadę się do sklepu, obejrzę, pogadam ze sprzedawcami, może coś mi się rozjaśni? A Wy co byście kładli na ścieżkę mając do wyboru powiedzmy Libet Piccola i kostkę granitową?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    granit
    ten beton będzie tylko i wyłącznie naśladownictwem.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    granit, leży na ....... kupie i czeka coby go ułożyć

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za porady, pomogliście mi podjąć decyzję - będzie granit. Oglądałam dziś te z posypką i ładne są, ale warstwa posypki cieńsza niż się spodziewałam, gwarancja na 5lat i w zasadzie nic życiowego nie obejmuje, no i cenowo wychodzi dokładnie tak samo jak za kostkę granitową. Poza tym znalazłam ten wątek i stwierdziłam, że jak mam się certolić z czyszczeniem tej betonowej (a chciałam najjaśniejszą) to dziękuję. Poza tym co z tego, że łatwiej się odśnieża jak trzeba uważać, żeby nie zasunąć zbyt mocno szuflą (a wyobrażam sobie, że przy kruszeniu lodu tak może być), bo może się posypka wykruszyć... Z drugiej strony w Pozen rynek pewnie regularnie odśnieżają Nic to, dzięki raz jeszcze za pomoc

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sypią sól bez umiaru

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Też miała takie dylematy i stanęło na kostce Libetu, a przeważyła kwestia moich obcasów ) Nic tak nie niszczy obcasów jak przerwy w kostce brukowej

    Tamtu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony