dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ryzu19

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrzewanie miejskie PORBLEM

    Witam!
    Kupiłem w maju mieszkanie 50m2 w bloku z ogrzewaniem z miejskiej ciepłowni.
    Problemem są temperatury jakie mam w mieszkaniu.

    Mieszkam na 3-cim piętrze. z jednej strony mam klatkę ogrzewaną jednym grzejnikiem przy wejściu i kawalerkę, z drugiej przylega dach dwuspadowy bloku obok.
    Na budynku mamy "pogodynkę" od ogrzewania.

    Jeżeli temperatura na zewnątrz spada to w mieszkaniu jest w miarę ciepło. (ok.22 stopni)
    Grzejniki są ciepłe i czuć że to ciepło oddają na mieszkanie.

    Jesli temperatura na zewnątrz rośnie w mieszkaniu temperatura bywa i poniżej 20 stopni.
    Grzejniki sa "ciepłe" ale nie czuć od nich ciepła.
    Bywalo tak że wchodząc do mieszkania nie czułem żeby bylo cieplej niż na klatce.

    Zgłosiłem do wspólnoty i podobno zwiększyli przesył wody z 1.6t/h do 2.3t/h.
    Wymienili u mnie zawory termostatyczne na grzejnikach i odpowietrzniki pionu bo podobno to był problem.
    W dalszym Ciągu jeśli temperatura na zewnątrz rośnie to u mnie w mieszkaniu spada.

    Jak zapytałem o kryzowanie instalacji to stwierdzili że się nie da kryzować. Zresztą grzejnik jest "ciepły"

    Wcześniej płaciłem tyle samo za ogrzewanie mieszkania 90m2 w starej kamienicy i mialem caly czas 23-24stopnie.

    Tak musi być i nie da się z tym nic zrobic?
    Czy może ktoś z dołu wykorzystuje moje ciepło.
    Bywało tak że jak na zewnątrz było 8stopni to sąsiedzi mieli pootwierane okna i balkony a ja mialem 20 stopni w mieszkaniu.

    Za wszelkie porady dziękuje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Męcz wspólnotę. Skoro grzejniki wyrabiają w mrozy, to jest to prawdopodobnie kwestia ustawień w węźle cieplnym wspólnoty. Za niską temperaturę zasilania albo przepływ dają. Możesz też notować temperatury w różnych miejscach kaloryferów - to pomoże ustalić, czy problem z przepływem, czy z temperaturą zasilania.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ryzu19

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziekie za odpowiedz.
    Temperatury ustwiają według tabeli regulacyjnej. W zależności od temp. na zewnątrz zmieniają temperature zasilania i chyba spodziewanego powrotu.
    Także wątpie o możliwości wpłynięcia na temp. przesyłaną.

    Problem jest dość poważny bo oprócz tego muszę rozszczelniać okna chociaż do kąpieli bo mam problem z tlenkiem węgla w łazience.

    Czy jak bym zamontował nawiewniki naokienne to miałoby wpływ na ciepło w mieszkaniu?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nawiewniki są wymagane prawem (w starszych blokach to mogło być zastąpione, poza kuchnią, wycięciem kawałka uszczelki).
    Jak masz zimno, to nie Twoje zmartwienie, z czego dokładnie wynika problem. Centralne ogrzewanie w bloku jest częścią wspólną, i to wspólnota ma zadbać, żeby działało prawidłowo, zgodnie z wymogami WT - a jeżeli nie możesz osiągnąć (i to przy braku nawiewników) 20*C, to jest to niezgodne z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych. Skoro temperatura się zmienia, to jest możliwość wpłynięcia na nią. Zresztą - skoro można zagrzać nawet latem wodę do 55*, to tak samo można zagrzać wodę do kaloryferów. Dostarczana do węzła temperatura sieci na to pozwala. Kwestia konfiguracji węzła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony