dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie problem z kabina - pomocy!!

    witam,

    mam maly problem z instalacja kabiny prysznicowej w lazience. otoz rury odplywowej nie mozna wkuc w sciane (z jednej strony komin, z drugiej strony scianka dzialowa), wiec biegnie sobie po podlodze, zostanie zabudowana plytkami, do wysokosci brodzika. w zwiazku z tym kabina prysznicowa na owym brodziku nie bedzie dotykac sciany



    macie jakies pomysly czym mozna to wypelnic? te czerwone miejsca to taka stosunkowo niewielka przestrzen, nie wieksza niz 5 cm. nie chce przesuwac kabiny w glab brodzika, czy znacie takie gotowe elementy, ktorymi mozna "przedluzyc" sciane kabiny i skutecznie zmontowac razem sciane, "przedluzacz" i kabine?

  2. #2

    Domyślnie

    może ścianka z wąskich luksferów9 tylko nie wiem czy mozna do nich mocować kabinę
    albo płyta KG na stelażu obudowana płytkami?!
    martta

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    mozna by jeszcze zrezygnowac calkiem z brodzika.
    dobrze zaizolowac i zrobić "brodzik" z płytek (na podwyższeniu oczywiscie)
    tylko ze przestrzen sie jednak zawęzi
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  4. #4

    Domyślnie

    A nie możesz zrobić brodzika na podwyższeniu - wtedy kabinę vbędziesz mógł zapewne dosunąć do ściany...
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  5. #5
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    za malo miejsca na plytki - to jakies kilka cm, plytki w lazience sa duze i nie chce oklejac czegos takiego 'ogryzkami'

    brodzika na podwyzszeniu nie bardzo moge zrobic, bo nad kabina mam idiotyczny wystep w scianie (kawalek ramy h) i obecnie kabina jest na styk z nim

    brodzik z plytek tez nie zrobie, rozwazylem juz wszystkie opcje i tylko to przedluzenie kabiny jakotako mi pasuje. jakies pomysly na to jak to zrobic?

  6. #6

    Domyślnie

    za malo miejsca na plytki - to jakies kilka cm, plytki w lazience sa duze i nie chce oklejac czegos takiego 'ogryzkami'
    To może okleić mozaiką? Wykończyć w ten sam sposób obudowę brodzika i może być fajnie

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie hydraulik wspominał o prostokątnych profilach aluminowych (anodowanych, żeby nie brudziły), za pomocą których można odsunąć kabinę od ściany. U mnie nie trzeba będzie aż 5 cm, bo problem polega na drobnej "niekompatybilności" krzywizn brodzika i kabiny, którą odsunięcie o jakieś 2 cm powinno skompensować. Jeszcze to nie jest zrobione, ale rozumiem, że chce przymocować profil do ściany, a dopiero do profilu samą kabinę.
    Tomasz M.

  8. #8

    Domyślnie

    A może po prostu wkuć odpływ w podłogę?
    hydraulik.net.pl

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie jest jeszcze gorzej - facet od płytek zmienił kąt prosty na rozwarty i brakuje w sumie ok 2,5cm między brodzikiem a ściankami bocznymi i co teraz?

  10. #10

    Domyślnie

    Zdolniacha 2,5 cm na metrze ??
    Złap go i pozwól mu żreć beton


    Tripper, chyba tylko profile dodatkowe Cię ratują.
    Ravak do swoich kabin robi coś takiego. Nie wiem, czy w Twoim przypadku da się coś podobnego zrobić, a przede wszystkim co zastosować, by kabina była pewnie i stabilnie zamocowana.
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  11. #11
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    e, spoko, glazurnik costam przerobil i wyszlo tak, ze nie mam tej polki, odplyw wzial i schowal

  12. #12

    Domyślnie

    Pogoniłam i to jak... ale co z tym dalej? płytek nie będę zrywać bo fajny wzór i nie dokupie (sklep zlikwidowali a kupowaliśmy już kilka dobrych lat temu więc z produkcji też wyszły -sprawdzałam) .

  13. #13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony