dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie czym sprzątać?

    Czym myć podłogi z gresu,płytek ,panele drewniane,drzwi drewniane,okna drewniane,płytę MDF matową b.jasną itd.
    Napiszcie z czego jesteście zadowoleni,może porady babuni?
    Aha,zastanawiam się nad odkurzaczem z Elektroluxa z gumowymi kółkami,żeby nie rysował np.paneli drewnianych.Jest sens?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Jako "główna sprzątająca" w domu polecam:

    podłogi z gresu- ponoć najlepsza sama woda
    panele drewniane- na co dzień woda z płynem, raz na jakiś czas Pronto lub Sidolux płyn do nabłyszczania, woskowania i konserwacji drewna
    okna drewniane- również po umyciu wodą z płynem konserwuję Sidoluxem lub Pronto
    drzwi drewniane-zewnętrzne j.w. wewnętrznych jeszcze w domku nie mam
    panele laminowane -płyn Classen-Lux panel aktywny płyn czyszczący (myję nim też zwykłe kafelki na podłodze w łazience)
    gładkie powierzchnie- szklane, porcelanowe, lustra- ściereczki z mikrofibry(dla mnie cudny wynalazek!)
    inox-zamiast specjalnych drogich płynów polecam czyszczenie zwykłą oliwką dziecięcą (sprawdziło się już u paru forumowiczów )

    Napiszcie czym myjecie fugi, piekarnik, płytę ceramiczną.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #3

    Domyślnie

    inox-oliwką.Tzn. tłuste partie np.kuchni mażesz jeszcze oliwką?
    A to ciekawe Mówisz też o wodzie z płynem- jakim?

    Chciałabym przy okazji spytać, jakie sprawdzone środki lubicie do czyszczenia wc, wanny.
    Mam na myśli te oczywiście, które dobrze myją i dezynfekują,ale nie rysują naszych firmowych bidecików
    cele budzą szacunek

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał ara
    inox-oliwką.Tzn. tłuste partie np.kuchni mażesz jeszcze oliwką?
    A to ciekawe Mówisz też o wodzie z płynem- jakim?
    ara, oliwka czyści smugi i ślady paluchów tak samo dobrze jak drogie płyny specjalnie do tego przeznaczone. Trochę o tym pisałam tutaj.
    Jeśli chodzi o wodę z płynem... używam zwykłego płynu do mycia naczyń np. Ludwik Wannę, umywalkę myję CIFem, a kibelek CILITem kamień i rdza.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    ..

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #6

    Domyślnie

    uzywalam ajaksu prawie do wszystkiego, plyn ajax z soda do podlog, mycia szyb, przecierania politurowanych mebli, odswiezania kibelka,
    do gladkich politurowanych mebli uzywalam do przecierania na blysk ajaksu do szyb floral fiesta - ale wycofali i zrobili z octem i grejprutem i ten smierdzi wiec nie uzywam,
    wode sciagam gumowa sciagaczka (szyby, lustra, gladkie duze powierzchnie np wstawka z pcv w drzwiach balkonowych)

    do kibelka cilit i domestos - wystarczy polac, poczekac, spuscic wode, nigdy nie musialam szorowac nic - moze znaczenie ma rodzaj porcelitu?

    do kuchenki - czesci ceramiczne i szklane - cif do szyb (sciereczki)
    do metalu emaliowanego - kuchenka, wanna - cif mleczko,

    do paneli laminowanych - plyny takie, ktorych nie polecaja producenci np ajax soda, gdy mylam tym polecanym przez kronopol zostawaly mi smugi ciemniejszych paskow - nie do zmycia juz nastepnym razem, mam takie 3 pasy i juz niczym nie moge zmyc od 3 lat

    fugi maz zasmarowal kilka lat temu delfinem (o ile dobrze pamietam, taka gladka swiecaca warstewka) i do tej pory nie wymagaja odswiezania

    inox - oliwka (na poczatku nie wierzylam )

    kafelki - srodki do szyb

    sciany odkurzam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #7

    Domyślnie

    Aleście dziewczyny opasłe wypracowania napisały o higienie ,należy wam się pyszna kawusia.Dzięki.

    Tak na potwierdzenie- Ajax-uważam za najbardziej uniwersalny, taki do wszystkiego, lubię i stosuję.

    Drugoplanowego dotąd Ludwika zaczęłam doceniać - używam niekiedy zamiennie z Ajaxem.

    Cifu już nie kupię, bo mi śmierdzi..cifem.

    oliwkę-WYPRÓBUJĘ na bank.

    Dodam jeszcze płyn HG do kabin prysznicowych(szklanych).Drogi .Dobry. Nawet bdb.
    cele budzą szacunek

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #8

    Domyślnie

    Zalecam ostrożność w używaniu wszelkich preparatów na bazie silikonu (np Sidolux) do mycia drewnianych powierzchni. Ponoć bardzo trudno takie podłogi się potem renowuje. Szpachle i lakiery nie chcą sie potem czymać.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ara
    inox-oliwką.Tzn. tłuste partie np.kuchni mażesz jeszcze oliwką?
    A to ciekawe Mówisz też o wodzie z płynem- jakim?

    Chciałabym przy okazji spytać, jakie sprawdzone środki lubicie do czyszczenia wc, wanny.
    Mam na myśli te oczywiście, które dobrze myją i dezynfekują,ale nie rysują naszych firmowych bidecików
    Ravak ma niezłą serię środków czyszczących i do dezynfekcji
    Ravak Cleaner, Anticalc Conditioner i Desinfectant...
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    mycie podłóg drewnianych-parkieciarz zalecił prepararty bez mydła,-pronto do podłóg
    mycie kafli-preparat firmy sopro-drogie jak cholera,bo butelka kosztuje około 50 PLN,ale wydajne-myje i zabezpiecza przed brudem,na wszelki wypadek dolewam ajax pomarańczowy do podłóg
    kibelki i umywalki-najpierw cilit a potem ajax

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał joola
    inox-zamiast specjalnych drogich płynów polecam czyszczenie zwykłą oliwką dziecięcą (sprawdziło się już u paru forumowiczów )

    Napiszcie czym myjecie fugi, piekarnik, płytę ceramiczną.
    i ja potwierdzam - oliwka jest świetna!
    Płytę ceramiczną myję cifem. Tzn zostawiam go na kilka minut "rozsmarowanego" na całej płycie, a potem zmywam (nie szoruję).

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #12

    Domyślnie

    Musiałam sprawdzić polecaną oliwkę, bo nie wierzyłam. Uprzejmie donoszę - działa

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #13

    Domyślnie

    a czym czyściliście naklejki z szyb, pianke montażową i tynk z ram okien PCV?? jestem przed pierwszym wielkim sprzątaniem po budowie..
    no czy warto kupowac specjalny płyn do mycia płytek z zapraw cementowych???
    acha i mam parapety i blat z marmuru jakiś srodek do impregnacji przed wilgocia i plamami polecacie??
    bede wdzięczna

    PS a oliwke wypróbuje na pewno

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #14

    Domyślnie

    a czym czyściliście naklejki z szyb, pianke montażową i tynk z ram okien PCV??
    Ja do mycia swoich zabrudzonych zaprawą przy tynkowaniu okien i ram używałam płynu Ajax windows and frames (albo może "glass and frames" .... taki niebiesko-fioletowy płyn). Kupowałam w supermarkecie.
    A klej z naklejek dobrze usuwa Label Off.

    Maria[/list]

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #15

    Domyślnie

    Polerowany gres słyszałam (bo sama tkowego nie mam) ponoć najlepiej myje się wodą z octem.
    Radość tworzenia

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #16

    Domyślnie

    UKF gdzie kupowałas Label Off?? czy w Castorami czy Leroy'u dostane go?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #17

    Domyślnie

    Zacznijmy od podłogi: zamiatam cały dom normalną gęstą szczotką na kiju. Następnie (jak czuję taką potrzebę) myję najpierw podłogi panelowe (laminowane) wodą z płynem producenta paneli (nie wiem, jak się nazywa płyn, firma Kronopol), potem tym samym roztworem myję bardziej brudne podłogi - kuchnię, łazienki itd. Wyżej - odkurzanie mebli - stół czyszczę Pronto jakieś tam (bo się brudzi, chlapie itd), resztę mebli - przecieram na sucho ściereczką z mikrofibry (która następnie płukam w czystej wodzie) - doskonale łapie kurz. Lustra myje płynem do mycia szyb. Urządzenia łazienkowe - Hagesan(Hagesen?) firmy HG - koncentrat żelowy "Czysta łazienka", nadaje się i do armatury i do ceramiki i do akrylu. Raz na jakiś czas trudno dostępne zakamarki np. połączenie umywalki czy bidetu z wylewką kranową, szyny w kabinie prysznicowej - czyszczę starą szczoteczką do zębów i płynem HG "Błękitny" czy jakoś tak - jak na reklamach TV usuwa wszelkie osady. Tym samym płynem raz na jakiś czas szoruję też wnętrze kabiny - płytki i szybę - rozcieńczam wodą, wlewam do starego spryskiwacza, pryskam wszystko, czekam kwadrans, ścieram ściereczką i spłukuję. Kuchnia - płytę ceramiczną czyszczę DOSKONAŁYM Mr Muscle "Cerafix" (?) i papierowymi ręcznikami. Inox (mam tylko na obudowie piekarnika - albo płynem do szyb, albo mokrą szmatką i na sucho papierowym ręcznikiem. Zlew stalowy - jakimś mleczkiem do czyszczenia.
    Garaż, pomieszczenie gosp. - raz na jakiś czas odkurzam wszystkie rury, zbiorniki, półki, zamiatam i myję podłogę (mam osobny zestaw szczotko-mopowy). Ufff.... i po sprzątaniu, można się kawki napić I tak co tydzień...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #18

    Domyślnie

    Magdzia ja chyba padłabym na mordke jakbym co tydzień wweekend sprzatała tak dom bo jeden dzien to chyba za mało by posprzatac dom, garaż no i jeszcze w okól domu..

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał anick
    Magdzia ja chyba padłabym na mordke jakbym co tydzień wweekend sprzatała tak dom bo jeden dzien to chyba za mało by posprzatac dom, garaż no i jeszcze w okól domu..
    E tam! Mnie to zajmuje max. 2 godzinki! Co tydzień myję tylko podłogi w kuchni i łazienkach, w garażu i gosp. w ciągu roku tak naprawdę to sprzątane było raz a sprzątaniem wokół domu zajmuje się mąż (tzw. kosi trawę, bo nic innego nie ma do zrobienia). Tak więc to tylko tak groźnie wygląda

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał anick
    UKF gdzie kupowałas Label Off?? czy w Castorami czy Leroy'u dostane go?
    Kupował go mój mąż w sklepie z chemią do elektroniki (z racji zawodu) - w W-wie np. na Wolumenie w sklepie Semicon albo na giełdzie elektronicznej w podziemiach przy GUS-ie. Ale twierdzi, że powinien byc też w marketach budowlanych.

    Maria

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 1 z 2

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony