dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dom w malinówkach z garażem dwustanowiskowym

    Cześć

    Tym wpisem chciałbym zapoczątkować dziennik budowy mojego domu według projektu Archonu "Dom w malinówkach G2A" (z garażem dwustanowiskowym ).


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	426816

    Jako, że ceny robocizny wzrosły w moim regionie o 80% w stosunku do tego co było 3-4 lata temu, a o solidną i uczciwą ekipę ciężko - całość prac będzie wykonana systemem gospodarczym.

    Oszczędności jakie powinna przynieść praca własna to:
    Robocizna na etapie SSO 80-100tyś (tak - dokładnie takie kwoty otrzymałem przy wycenach ekip, które mają pojęcie o robocie)
    Materiały - to się okaże, ale rozstrzał cen materiałów jest tak duży, że przy odrobinie szukania można zaoszczędzić na przyzwoity, nowy samochód osobowy.

    Zapewne wielu stwierdzi, że porywam się z motyką na słońce - ale nie spieszy mi się, nie muszę mieć domu za rok czy dwa
    Dodatkowym wsparciem będzie solidny kierownik budowy - dużo droższy od takich co na budowie pojawiają się raz czy dwa, a reszta to tylko wpisy w dzienniku.

    Kiedy start ? Jak tylko pogoda pozwoli na wykopy

    Zezwalam na komentowanie w tym wątku
    Ostatnio edytowane przez SystememGospodarczym ; 16-02-2019 o 14:28

  2. #2

    Domyślnie

    Mimo, że pogoda nie pozwala na budowę, to budowa trwa... wirtualnie



    W programie SketchUp stworzyłem trójwymiarowy model konstrukcji domu. Całość była by dużo łatwiejsza gdyby Archon chciał udostępnić projekt w wersji elektronicznej - niestety nie zgodzili się, co jest dużym minusem, mamy 21 wiek i nikt już nie rysuje na papierze. Architekt który wykonywał adaptację również miał więcej pracy ponieważ część projektu musiał przerysować do CADa aby wykonać zagospodarowanie terenu.

    Po co to wszystko? Przede wszystkim dlatego aby łatwo było kalkulować zapotrzebowanie na materiały:



    Zostawiamy włączoną warstwę na której mamy wymodelowane ławy fundamentowe, zaznaczamy ich powierzchnię - program pokazuje, że powierzchnia ław fundamentowych to 52,52m2. Wynik mnożymy razy wysokość ław 0,4m i wiemy że na zalanie ław potrzebujemy 21m3 betonu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8964e856b9090ecdeb3355131a2a0a08_orig.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	426850   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8964e856b9090ecdeb3355131a2a0a08_big.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	426851  

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Tez uzywam sketchupa, dosyc wygodny program do takich rzeczy.
    Nie liczac dlugosci platwi dachowych masz calkiem latwy dach do wykonania. Rozwazales moze podniesienie sciany kolankowej?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Tez uzywam sketchupa, dosyc wygodny program do takich rzeczy.
    Nie liczac dlugosci platwi dachowych masz calkiem latwy dach do wykonania. Rozwazales moze podniesienie sciany kolankowej?
    Ścianka kolankowa w malinówkach ma 140cm + murłata 14cm czyli wcale nie mało, biorąc pod uwagę nachylenie dachu 40st to spokoje będzie można fajnie zagospodarować mimo skosów... które mi osobiście bardzo się podobają

    Fakt dom nie należy do najmniejszych jednak dach z racji braku słupów i tego że tak na prawde prawie wszystkie krokwie są na jedno kopyto nie będzie ciężki w wykonaniu - cięższe elementy wrzuci się HDSem.
    Ostatnio edytowane przez SystememGospodarczym ; 16-02-2019 o 14:38

  5. #5

    Domyślnie

    Ruszamy. Drewno na ławice przygotowane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0004.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	427441

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Zapraszamy do samorobow ps sketchup pokazuje tez objetosci m3 trzeba tylko zaznaczyc odpowiednio I nie trzeba wtedy nic samemu mnozyc... co w przypadku mnozenia przez 0.4 to nie problem ale przy bardziej skomplikowanych brylach sporo ulatwia

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałem, ale nie wiem do kogo się zgłosić w sprawie przeniesienia do klubu samorobów...

    Dziś wykop pod dom wykonany do górnego poziomu ław fundamentowych - warto brać dużą koparkę obrotową, 2h i po sprawie - koszt wykopu 250zł

    Przyjechała stal i połowa strzemion na ławy ukręcona, fotki dopiero w weekend, padam - jednak praca na budowie to cięzki kawałek chleba...

  8. #8

    Domyślnie

    Dziś geodeta wytyczył osie ścian zewnętrznych, a ja zrobiłem wszystkie strzemiona na ławy fundamentowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0005.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	427597

    Osie zostaną przeniesione na mniejsze ławice wewnątrz wykopu, będą wypoziomowane do górnego poziomu ław fundamentowych, aby do szalowania pozostało tylko rozciągnąć sznurki i do nich dostawiać deski.

    Przy okazji pierwsza niespodzianka - dreny melioracyjne, jeden z nich centralnie przez ławę fundamentową więc zostanie przełożony o 1,5m poza obrys budynku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0006.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	427598

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony