dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 174
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 3468
  1. #2001

    Domyślnie parkiet olejowany czy lakierowany

    no dobrze ja tez optuje bardziej za olejem mam teraz prośbe o wytłumaczenie mi laikowi kolejność prac teraz gdzies wyczytałam ,że jeszcze pod olej trzeba połozyć jakis podkład mój mąż sam bedzie kładł olej więc wszelkie wskazówki byłby mile widziane
    p.s jakas pani polecała olej Rustic top oil twierdzi ,że super jest w utrzymaniu i nie ma kłopotów z parkietem chociaz niewiem jaki gatunek ma tego prakietu

  2. #2002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    niestety tu nie pomoge bo tego systemu nie znam jarekkur jest z pomorza moze zna ten system..z pewnoscia jesli zna opisze..

    pod te oleje o ktorych ci pisałem powyzej nie trzeba absolutnie zadnych podkladów..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #2003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Ja też nie znam tego oleju nie słyszałem też o żadnym oleju z podkładem. Pewnie to jakiś syntetyk, bardziej lakier niż olej z tąd ten podkład.

  4. #2004
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: parkiet olejowany czy lakierowany

    Cytat Napisał Izabela Wawrzeń
    no dobrze ja tez optuje bardziej za olejem mam teraz prośbe o wytłumaczenie mi laikowi kolejność prac teraz gdzies wyczytałam ,że jeszcze pod olej trzeba połozyć jakis podkład mój mąż sam bedzie kładł olej więc wszelkie wskazówki byłby mile widziane
    p.s jakas pani polecała olej Rustic top oil twierdzi ,że super jest w utrzymaniu i nie ma kłopotów z parkietem chociaz niewiem jaki gatunek ma tego prakietu
    pod rustic top olej firmy Junckers nakłada się rustic solid 100 lub rustic olej.
    Rustic top olej to wodorozcieńczalny olej alkidowy. Rustic Top Oil jest olejem pielęgnacyjnym. Zuzycie około 1L na 80m2. przy pierwszej pielęgnacji nalezy nałozyć 2 warstwy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #2005
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cashmir

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Przymierzam sie do odświerzenia jesionowego parkietu( mozaika) który był lakierowany dawno temu.Obecnie kolor jest mocno miodowy/żółty, chciałabym zmienić na piaskowy beż. Zdecydowałam się na olejowanie. Czy Magic Oil 2K A/B Pallmann to dobry wybor?
    Czy powinnam pod ten olej polożyć olej biały tejże firmy? Czy osiągnę oczekiwany efekt rozbielonego beżu czy szkoda pieniędzy? Parkietem zajmować się będą doświadczeni parkieciarze ale chciałabym zasięgnąć rady tutejszych specjalistów aby wiedzieć co nieco przed ich pracą.
    Z góry dziękuję za wszelkie rady.

  6. #2006
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał cashmir
    Witam
    Przymierzam sie do odświerzenia jesionowego parkietu( mozaika) który był lakierowany dawno temu.Obecnie kolor jest mocno miodowy/żółty, chciałabym zmienić na piaskowy beż. Zdecydowałam się na olejowanie. Czy Magic Oil 2K A/B Pallmann to dobry wybor?
    Czy powinnam pod ten olej polożyć olej biały tejże firmy? Czy osiągnę oczekiwany efekt rozbielonego beżu czy szkoda pieniędzy? Parkietem zajmować się będą doświadczeni parkieciarze ale chciałabym zasięgnąć rady tutejszych specjalistów aby wiedzieć co nieco przed ich pracą.
    Z góry dziękuję za wszelkie rady.
    To są doswiadczeni parkieciarze więc być może my nauczymy się od nich.
    Zapytaj co proponują aby spełnić twoje kolorystyczne pragnienia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #2007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    howgh!
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #2008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Duchu, jarekur robiłem teraz przemysłówkę jesionową (pstrokacizna) i kolor miałem dobrać do drzwi coś taki jasny beż. I zrobiłem kolor. Systemowy wodny podkład pod wodny poliuretan dwuskładnikowy zabarwiłem na biało (transparent) i dodawałem pigmentu rożkiem dłuta do uzyskania idealnego odcieniu. Żadną bejcą nie złapałby tego odcieniu nie mówić już o wyrównaniu pstrokacizny jesionowej podłogówki.

  9. #2009

    Domyślnie parkiet olejowany czy lakierowany

    moi drodzy tak jak mi fachowcy poradzili na naszym forum muratora troche poczytałam i zachęcił mnie olej Magic Oil 2 K olej do parkietu przypomne będe miec jatobe przemysłową czy dobrze wybiore stosując ten konkretny olej przepraszam za nataczywośc ale mój mąż sam się podejmie wykańczania parkietu i wybór oleju też wyłącznie zalezy od nas nie mamy kogo się poradzic

  10. #2010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    loba -wakol impact oil 2 skladnikowy tanszy a praktycznie to samo
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  11. #2011

    Domyślnie parkiet olejowany czy lakierowany

    Cytat Napisał ghost34
    loba -wakol impact oil 2 skladnikowy tanszy a praktycznie to samo
    ahhhaaa no to rzeczywiście zmienia postac rzeczy , tak to jest jak się nie ma o czyms zielonego pojęcia zaraz poszperam i poszukam owego oleju

  12. #2012

    Domyślnie parkiet olejowany czy lakierowany

    Cytat Napisał ghost34
    loba -wakol impact oil 2 skladnikowy tanszy a praktycznie to samo
    a może podpowie mi pan gdzie go kupie wpisuje w google i nic konkretnego nie znalazłam na tą chwile

  13. #2013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    http://www.wakol.pl/karty/loba/ATI%2...ablokowany.pdf

    na dole pdf-u telefony do loby 5 sekund mnie zajeło
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #2014

    Domyślnie parkiet olejowany czy lakierowany

    Cytat Napisał ghost34
    http://www.wakol.pl/karty/loba/ATI%20HS%202K%20ImpactOil%20PL_zablokowany.pdf

    na dole pdf-u telefony do loby 5 sekund mnie zajeło
    ogromne dziękuje co ja bym bez tego forum zrobiła
    dobrej nocki
    pozdrawiam Iza

  15. #2015
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cashmir

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Parkiet już zaolejowany Magic Oil 2 KA transparentnym. Wyglada pięknie, aksamitnie z satynowym polyskiem. Jestem zadowolona. W salonie jednak chcialabym osiagnąć efekt rozbielonego beżu. Ponawiam więc pytanie czy zdecydować się na biay olej Pallmann Magic Oil czy lepszy efekt osiagnę czymś innym, tańszym.

  16. #2016
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał cashmir
    Parkiet już zaolejowany Magic Oil 2 KA transparentnym. Wyglada pięknie, aksamitnie z satynowym polyskiem. Jestem zadowolona. W salonie jednak chcialabym osiagnąć efekt rozbielonego beżu. Ponawiam więc pytanie czy zdecydować się na biay olej Pallmann Magic Oil czy lepszy efekt osiagnę czymś innym, tańszym.
    rozmowa o kolorach na odległość to zbyt wielkie ryzyko. Kolor a raczej odcień zmienia się również od sposobu szlifowania. Im drobniej szlifowana posadzka tym kolor deklikatniejszy. Biały Pallman to nie rozbielony beż. Musisz wykonać próby.
    Nie każdy potrafi olejować kolorantami. Raczej mało kto! Uważaj!
    Jest bejca Pallmanna za 198 zł/litr. To wystarcza na 10m2. Zaletą jest to, że tą bejcą może każdy pracować, oczywiście zgodnie z instrukcją producenta.
    Ty chcesz taniej i piękniej niż Pallmannem. Możesz mieć trudności. Dlatego musisz wybrać wykonawcę, który już to robił i to dość często.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #2017
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cashmir

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.Porozmawiam z wykonawcami i postaram sie wyczuć czy mają doswiadczenie w olejowaniu na kolorowo.

    Jesion w transparentnym Pallmannie jest wyraźnie żótawy, nie jest źle, ale chcę osiagnąć odcień beżu i najlepiej tak aby granice miedzy poszczegolnymi elementami mozaiki się ujednolicily .

  18. #2018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Deska jesionowa, jasna?

    Witam!
    Przeczytałm to forum, zajęło mi to bardzo długo i dalej jestem w niewiedzy.

    Będę kleił deski jesionowe 75m2 na poddaszu. Klej SLC dwuskł.
    Deska 1m długości.
    Zdecydowałem się na olej (jeszcze nie wiem jaki, każdy z parkieciarzy doradza inny), nie wiem, czy z wokiem, czy nie.
    Chciałbm jednak zachować jasność tego jesionu i aby nie żółkł.

    Na pewno sypialnie będę olejował ale zastanawiam się co z korytarzem? Czy też olejować. Co będzie się działo przy wejściu/wyjściu z łazienki na tym oleju. On będzie przecież narażony non stop na wilgoć?

  19. #2019
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie I jeszcze

    Mam jeszcze pytanie.
    Czy jako pierwszą warstwę zastosować olej Osmo (jeden raz) do egzotyków a następnie (dwa razy) osmo 3062?
    Czy może Uviwax (też 1 raz)?

    Pytam o żółknięcie deski jesionowej.

  20. #2020
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: I jeszcze

    Cytat Napisał Grzegoslaw
    Mam jeszcze pytanie.
    Czy jako pierwszą warstwę zastosować olej Osmo (jeden raz) do egzotyków a następnie (dwa razy) osmo 3062?
    Czy może Uviwax (też 1 raz)?

    Pytam o żółknięcie deski jesionowej.
    Pod olejem jesion żółknie. Nakładanie 3 warstw olejo-wosku to nieporozumienie.
    Codzienne polerowanie froterką.
    jezeli chcesz zachować jasny jesion zastosuj lakier z absorberem UV. Takie lakiery ma firma Loba. Zastosuj mat. Wygląda jak olej i mniej problemów z bieżącą pielęgnacją.
    Olejowana posadzka drewniana to dziecko specjalnej troski. Szczególnie gdy kładzie się olej w ciągu jednego dnia na gotowo.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 101 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony