dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 174
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3468
  1. #2021
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie To Osmo kłamie?

    To Osmo kłamie?


    Uviwax-cytat z ich strony:
    "Bezbarwna lazura do wewnętrznych powierzchni drewnianych jedwabiście matowa z filtrem UV zapobiegającym naturalnemu żółknięciu liściastych i iglastych gatunków drewna. "

    I na to 2 warstwy 3062.

  2. #2022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jesli to wosk z protektorem uv..to moze i nie klamie nie znam tegoz produktu wiem tylko ze filtr uv dziala tylko na drewna zawierajace tamine..ktora z czasem zolknie filtr do jakiegos czasu temoz procesowi zapobiega. czy tez mocno ogranicza.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #2023
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie ok.

    Nie upieram się przy Osmo, ale nie wiem (szukałem w kilku punktach) oleje, które polecacie, czyli Loba Vakol. I nie znalazłem. Piszę o Białymstoku.

  4. #2024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jakie to ma byc drewno?gatunek?..co sie tyczy dystrybutora..zadzwon do loba polska sa heraldow 5 i zapytaj gdzie mozna to nabyc w twoim regionie..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #2025
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Deski jesion jasny. ok. 75m2. Sypialnie i korytarz.

  6. #2026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    loba ma dodatek do lakierow protect uv i na jesiona zadziala..do olejow nie ja stosowalem ten dodatek to do lakierow wodnych ..
    ital project ma pod marka spartan dwuskladnikowa wode wybielajaca przed podkladem jesiona miedzy innymi rownież
    co do osmo nawa wskazuje ze ma to rowniez zapobiegac zolknieciu jesiona ale jesli nie znam sie nie wypowiadam nie stosuje wiec nie wiem,..przepraszam,,moze jarekkur cos na ten temat napisze..ja tam na kartach technicznych nie polegam i zapewnieniach producenta..nieprzetrenowalem..nie wiem..do tej pory twierdze podobni jak i jarekkur po olejem zawsze jesion zazolknie..nie znajaac tego produktu..pozdro
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #2027
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    A może wiesz, czy Loba ma oleje/podkłady nadające kolor. Pomyślalem , że może trochę przyciemnię i potem olej.

  8. #2028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nie ma..wlasnie pod olej ich koloranty pro-color nie nadaja sie niestety..juz sie zgubilem przy tobie chcesz jasne czy przyciemnione??:O z tym ze stricte pod olej nie ma po tzw chybrydę olejowo lakierową global pro-color jak najbardziejj sie stosuje....
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  9. #2029
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kupiłem jesion z zamiarem lakierowania. Po przeczytaniu wątków m.in. i z tego forum zachciało mi się olejowania. I stąd moje dylematy. A nie chcę aby ten jesion był żółty bo po prostu jest brzydki.
    Coś muszę zrobić i pytam co byście zrobili na moim miejscu. Deski już prawie poklejone. Muszę wybrać.
    Olej mi się podoba a żółty jesion nie. Bielić też nie chcę bo zmarnowany materiał. Wolę w takim razie przyciemnić. Tylko czym pod olej?

  10. #2030
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegoslaw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zrobiłem dzisiaj próbki.
    Po razie położyłem na desca jesionowej olej osmo i murexin.
    Rzeczywiście, po murexinie jesion wpadł w odcienie żółci, pomarańczy. żółty jest tam, gdzie jesion był najjaśnieszy-biały.
    Natomiast po Osmo, to wg mnie uwidoczniły się brązy, jaśniejsze, ciemniejsze ale ja żółtego nie widzę.
    Mam na podjęcie decyzji jeszcze ponad tydzień. Zobaczę dalej, czy te miejsca po Osmo będą żółkły.
    Parkieciarz twierdzi, że jeśli nie wyszły od razu tak jak po murexin'ie to jest szansa, że nie wyjdą.
    Chciałem jeszcze zrobić próbę olejem Berger-Seidle, ale parkieciiarz powiedział, że to prawie identyczny żel co murexin i efekt będzie identyczny.

  11. #2031
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegoslaw
    Zrobiłem dzisiaj próbki.
    Po razie położyłem na desca jesionowej olej osmo i murexin.
    Rzeczywiście, po murexinie jesion wpadł w odcienie żółci, pomarańczy. żółty jest tam, gdzie jesion był najjaśnieszy-biały.
    Natomiast po Osmo, to wg mnie uwidoczniły się brązy, jaśniejsze, ciemniejsze ale ja żółtego nie widzę.
    Mam na podjęcie decyzji jeszcze ponad tydzień. Zobaczę dalej, czy te miejsca po Osmo będą żółkły.
    Parkieciarz twierdzi, że jeśli nie wyszły od razu tak jak po murexin'ie to jest szansa, że nie wyjdą.
    Chciałem jeszcze zrobić próbę olejem Berger-Seidle, ale parkieciiarz powiedział, że to prawie identyczny żel co murexin i efekt będzie identyczny.
    Nie wiem czy Duch czy Jarekkur już ci radzili. Jesion biały biały zostanie pod wodą. Wodny dwuskładnikowy poliuretan. Tylko daj podkład typu egzotengrunt bo w samej wodzie może miejscami zrobić się różowo-czerwony.I jesion biały szczególnie nie przetrzyma pyłu z ceramiki ciętej diamentem. Poprzebarwia go ten pył tak, że i cyklinowanie nie pomoże.

  12. #2032
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stryjuniu

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie bardzo proszę o pomoc

    Witam
    Piszę z ogromną prośbą o pomoc i radę.
    Właśnie jestem po cyklinowaniu i zaolejowaniu mojej podłogi (deska dębowa) olejem magic oil. Sam olej wygląda po prostu super z jednym ale. Wg instrukcji nadmiar oleju należy zebrać zielonym padem, a następnie wypolerować dwukrotnie białym padem. Niestety, w ferworze pracy nie zauważyłem - mały ale znaczący jak się okazało brak - że nie mam do polerki talerza z kolcami. Z zielonym padem nie było problemu - polerka kręciła i zbierała nadmiar bez problemu. Podczas polerowania biały pad po chwili stawał "przyklejony" do podłogi w miejscu, a polerka dalej się kręciła uciekając w bok. W efekcie tak szybko jak zacząłem polerować, jeszcze szybciej musiałem skończyć. Olej położyłem i zebrałem zgodnie z zaleceniem producenta, ale bez zadanego polerowania. Na podłodze po wyschnięciu zostało kilka śladów od podeszw i kółek polerki. Bardzo proszę o pomoc co w tej sytuacji zostaje mi zrobić.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

  13. #2033
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: bardzo proszę o pomoc

    Cytat Napisał stryjuniu
    Witam
    Piszę z ogromną prośbą o pomoc i radę.
    Właśnie jestem po cyklinowaniu i zaolejowaniu mojej podłogi (deska dębowa) olejem magic oil. Sam olej wygląda po prostu super z jednym ale. Wg instrukcji nadmiar oleju należy zebrać zielonym padem, a następnie wypolerować dwukrotnie białym padem. Niestety, w ferworze pracy nie zauważyłem - mały ale znaczący jak się okazało brak - że nie mam do polerki talerza z kolcami. Z zielonym padem nie było problemu - polerka kręciła i zbierała nadmiar bez problemu. Podczas polerowania biały pad po chwili stawał "przyklejony" do podłogi w miejscu, a polerka dalej się kręciła uciekając w bok. W efekcie tak szybko jak zacząłem polerować, jeszcze szybciej musiałem skończyć. Olej położyłem i zebrałem zgodnie z zaleceniem producenta, ale bez zadanego polerowania. Na podłodze po wyschnięciu zostało kilka śladów od podeszw i kółek polerki. Bardzo proszę o pomoc co w tej sytuacji zostaje mi zrobić.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Wszystko zmatowić wełną stalowa nr.2 i zaolejować jeszcze raz ale fragmentami. Nałożyć olej i rozjeżdżać na boki.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #2034
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stryjuniu

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Re: bardzo proszę o pomoc

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał stryjuniu
    Witam
    Piszę z ogromną prośbą o pomoc i radę.
    Właśnie jestem po cyklinowaniu i zaolejowaniu mojej podłogi (deska dębowa) olejem magic oil. Sam olej wygląda po prostu super z jednym ale. Wg instrukcji nadmiar oleju należy zebrać zielonym padem, a następnie wypolerować dwukrotnie białym padem. Niestety, w ferworze pracy nie zauważyłem - mały ale znaczący jak się okazało brak - że nie mam do polerki talerza z kolcami. Z zielonym padem nie było problemu - polerka kręciła i zbierała nadmiar bez problemu. Podczas polerowania biały pad po chwili stawał "przyklejony" do podłogi w miejscu, a polerka dalej się kręciła uciekając w bok. W efekcie tak szybko jak zacząłem polerować, jeszcze szybciej musiałem skończyć. Olej położyłem i zebrałem zgodnie z zaleceniem producenta, ale bez zadanego polerowania. Na podłodze po wyschnięciu zostało kilka śladów od podeszw i kółek polerki. Bardzo proszę o pomoc co w tej sytuacji zostaje mi zrobić.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Wszystko zmatowić wełną stalowa nr.2 i zaolejować jeszcze raz ale fragmentami. Nałożyć olej i rozjeżdżać na boki.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź
    Kupiłem już wcześniej wełnę 4. Spróbowałem ją ręcznie co z tego wyjdzie, no i teraz mam trzy miejsca dla porównania:1 - tam gdzie nie udało mi się wypolerować polerką - widać takie "szkliwko" i ślady od podeszwy i kółka tam gdzie leżały pady, 2 - mały kawałek gdzie udało mi się wypolerować -bardzo ładny satynowy połysk, no i 3 - tam gdzie ręcznie użyłem wełny - jaśniejszy kawałek - widoczne wytarte jaśniejsze miejsce szczególnie pod światło. Rozumiem że teraz mam samą polerką z białym padem rozetrzeć cieniutką warstwę oleju?
    Na juro mam załatwioną polerkę - mam nadzieję że wszystko ładnie wyjdzie.
    Na dodatek piesek mi nasiurał na podłogę i w tym miejscu jest widoczne delikatne odbarwienie - mam nadzieję że to również zejdzie. Ukłony dla formy palmann - technik do mnie zadzwonił i bardzo ładnie mi wytłumaczył taką samą metodę naprawy tzn. przetrzeć wełną i nałożyć cieniutką warstwę oleju.
    Dziękuję jeszcze raz za radę
    P.S.
    Podłoga wygląda cudnie
    Pozdrawiam

  15. #2035

    Domyślnie

    Witam!
    Właśnie fachowcy zaolejowali i wypolerowali mój parkiet.
    Użyty olej to kunos firmy livos i powiem, że całość wygląda fatalnie.
    Olej jest od wysokiego połysku po mat.
    Dzisiaj rano wszedłem na podłogę żeby sprawdzić w czym jest problem i okazuje się że podłoga jest pofalowana. Krótka poziomica 40 cm kiwa sie ma górkach, zagłebienia sa tak na oko 1-1,5mm. Nie wiem jaka jest norma na nierówności po szlifowaniu? Wydaje mi się że podłoga powinna wyglądać jak stół. Proszę Was o pomoc, bo muszę użyć argumentów w rozmowie z fachowcami.
    Pozdrawiam Andrzej.

  16. #2036
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nail
    Witam!
    Właśnie fachowcy zaolejowali i wypolerowali mój parkiet.
    Użyty olej to kunos firmy livos i powiem, że całość wygląda fatalnie.
    Olej jest od wysokiego połysku po mat.
    Dzisiaj rano wszedłem na podłogę żeby sprawdzić w czym jest problem i okazuje się że podłoga jest pofalowana. Krótka poziomica 40 cm kiwa sie ma górkach, zagłebienia sa tak na oko 1-1,5mm. Nie wiem jaka jest norma na nierówności po szlifowaniu? Wydaje mi się że podłoga powinna wyglądać jak stół. Proszę Was o pomoc, bo muszę użyć argumentów w rozmowie z fachowcami.
    Pozdrawiam Andrzej.
    Weż dłuższą poziomicę 2mb i połóż na posadzce tak aby ewentualne wgłębienia znajdowału się między dwoma punktami podparcia. Posadzka to nie szyba-które również potrafią być nierówne - lecz część pomieszczenia po którei się chodzi.
    Prześwity dopuszczalne to 2mm/m; 3mm/2m i 5mm na całej długości i szerokości pomieszczenia - patrz Instytut Techniki Budowlanej zeszyt 423/2006 Warunki techniczne Wykonania I Odbioru robót Budowlanych.
    Problem u ciebie to różne stopnie połysku od matu do wysokiego połysku.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #2037

    Domyślnie Re: Problem z parkietem olejowanym

    Cytat Napisał jolien
    Witam specjalistów parkietowych,

    mam bardzo duży problem z moim parkietem. Przeszłam przez całe forum, ale nie znalazłam tutaj opisu takiego problemu (i jego rozwiązania), jak mój, dlatego zdecydowałam się napisać z prośbą o pomoc.

    W moim nowym mieszkaniu został położony parkiet merbau. Deski leżały w mieszkaniu około 1,5 miesiąca, potem zostały położone (zimą), a po jakimś miesiącu wycyklinowane i poolejowane olejem Carls Oil 90. Widziałam go zaraz po olejowaniu (dwukrotnym), był piękny jedwabisty. Następnie mój wykonawca przykrył parkiet (po kilkunastu godzinach od olejowania) falistą tekturą.
    Po wyprowadzce ekipy podłoga była brudna. Została umyta przeze mnie wodą z dodatkiem mydła do podłóg olejowanych, bardzo oszczędnie używałam wody (poziomy mop wyciskany kilkakrotnie). Po umyciu okazało się że podłoga jest matowa, biała, zero połysku, nieprzyjemna i surowa w dotyku. Pod światło widać było smugi. Wezwałam parkieciarzy, którzy marudząc że to moja wina (niby od mycia tym mydłem) wyszlifowali parkiet i poolejowali po raz kolejny. Ja przypuszczam, że wykonawca zdjął tekturę i wyszorował podłogę porządnie wodą i jakimś środkiem chemicznym (ale oczywiście nie chciał się przyznać), być może tektura przykleiła się do podłogi, stąd wzięła się ta matowość.

    Po jakichś 3 - 4 tygodniach od ponownego olejowania ze szpar parkietu zaczęła się wydobywać jakaś przezroczysta substancja, która zastygała w kroplach. Wg mnie wygląda to na olej. Skojarzyłam sobie, że cały ten proces zaczął się w momencie, kiedy bardzo mocno padało i zwiększyła się wilgotność powietrza, a deski pewnie zaczęły się roszszerzać. Ponieważ w mieszkaniu konieczne jeszcze było szlifowanie jednej ściany i montowana była kuchnia, po całej akcji mam taki efekt, że szlif i kurz opadły na podłogę i przykleiły się do tych klejących substancji. Efekt jest taki, że na wszystkich w całym mieszkaniu stykach desek mam jakby 1 mm wypchniętą fugę w białym kolorze, której usunięcie wymaga drapania.Ponadto podłoga jest błyszcząca tylko po umyciu, potem szybko robi się matowa i nieprzyjemna w dotyku. Wg mnie wymaga nadal olejowania.

    I teraz moja prośba do specjalistów - co ja mam teraz zrobić, żeby pozbyć się tego cholerstwa? Moim parkieciarzom nie wierzę, ponieważ wezwałam ich w celu oceny, skąd biorą się te krople oleju między deskami, a oni zwalili to na mnie, że niby pochodzą one od mydła, którego dodałam do mycia. Wg mnie konieczne będzie jeszcze raz przeszlifowanie całej podłogi i jej ponowne zaolejowanie. Czy moglibyście mi kogoś polecić?
    Olej Carls 90 to olej dający matowy wygląd podłogi. On tak miał i ma zawsze. Z olejowanej podłogi drewnianej, przy jej schnięciu zawsze drewno ma ślady oleju, takie krople wyglądające jak pot, jest to typowe dla olejowania. Po zaolejowaniu podłogi tego zawsze można oczekiwać. Dlatego po nałożeniu oleju podłogę poleruje się bufferem ( jedno tarczowa polerka), z padem,którym ten olej jest rozcierany.Taki skrystalizowany i zaschnięty olej można usunąć padem czarnym do przecierania ręcznego (w Warszawie do kupienia za mniej niż 5zł w Agapit na Skaryszewskiej) lub mechanicznie bufferem. Jest to prosta i standardowa czynność. Cyklinowanie takiej podłogi jest zbędne, wystarczy renowacja. podłoga po olejowaniu nie powinna być przykrywana. Olej musi wyschnąć i utwardzić się, a pod przykryciem to nie nastąpi. Mydło do podłóg olejowanych Carls Cleaner nie zostawia żadnych plam, tylko należy pamiętać,że po myciu podłoga musi wyschnąć. Produkty Bona są tak proste i niekłopotliwe w użyciu, że trudno uwierzyć by były ze stosowaniem ich jakiekolwiek kłopoty. B.Klimkiewicz.

  18. #2038
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rob_rocki

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Połozono mi parkiet tzw. "przemysłowy" z merbau. Nastepnie Panowie go zcyklinowali i zaolejowali. Między jednym a drugim olejowaniem było ok. 30 min. przerwy, i kolejnie "przelecieli" bufferem.

    Wydawało mi się, że parkiet olejowany powinien miec równy, jedwabiście-matowy wygląd. Natomisat mój jest w jednych miejscach matowy z lekkim (dołownie!) połyskiem, a w niektórych całkiem matowy - tak jakby olej całkowicie wsiąkł w drewno (widac na foto). Czy to kwestia niewłaściwego zaolejowania? Co z tym zrobić? Wołać tych fachowców do poprawki?


    Dzieki za odp.
    R.

    link do fotki parkietu:
    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink
    Pozdr.
    R.

  19. #2039
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał rob_rocki
    Witam,

    Połozono mi parkiet tzw. "przemysłowy" z merbau. Nastepnie Panowie go zcyklinowali i zaolejowali. Między jednym a drugim olejowaniem było ok. 30 min. przerwy, i kolejnie "przelecieli" bufferem.

    Wydawało mi się, że parkiet olejowany powinien miec równy, jedwabiście-matowy wygląd. Natomisat mój jest w jednych miejscach matowy z lekkim (dołownie!) połyskiem, a w niektórych całkiem matowy - tak jakby olej całkowicie wsiąkł w drewno (widac na foto). Czy to kwestia niewłaściwego zaolejowania? Co z tym zrobić? Wołać tych fachowców do poprawki?


    Dzieki za odp.
    R.

    link do fotki parkietu:
    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink
    wołać. teraz powinni położyć nastepną warstwę i po 20 minutach wetrzeć.
    Podaj co to za olej.Nazwę, firmę.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #2040

    Domyślnie

    W zasadzie te uchybienia są niewielkie i bardzo proste do usunięcia. Należy zauważyć, że drewno w całej swojej masie ma różną gęstość i związaną z tym różną chłonność. Wada powstała z pośpiechu. Olej po nałożeniu należy rozcierać kilkakrotnie bufferem, a to co nie wchłonie się przez godzinę zetrzeć podłożoną pod pad ścierką. Wycieranie trzeba powtarzać 4-6 razy (około 3-4 godzin).Następnie po nocy powtórzyć froterowanie, bo po tym czasie drewno oddaje trochę oleju. Jeżeli nie zrobiono tego wcześniej , to po pewnym czasie należy podłogę przeszlifować bufferem z czarnym padem parę razy na krzyż,aż usunie się wybłyszczenia .Następnie polerować czerwonym padem. Wylać na podłogę 0,1 l oleju i rozprowadzić po podłodze bufferem. Poczekać aż drewno wchłonie olej. Kilka razy na krzyż polerować bufferm. Następnie polerować z podłożoną pod pad ścierką (to co najmniej 4-5 razy w odstępach półgodzinnych.Zostawić na noc .Po nocy tez polerować. Polerowanie należy powtarzać, bo drewno poci się olejem i nie ma innej metody jak częste wycieranie tych łez. Jak się tego nie dopilnuje to można nawet zmywakiem frotre. Należy unikać stosowania grubego papieru bo zostają widoczne ślady.Zawsze należy używać do pielęgnacji dedykowanych oryginalnych materiałów, bo są tańsze, efekt najlepszy i nie spaprze się pracy. W wypadku jakiś wątpliwości służę radą i pomocą(w miarę wolnego czasu).B.Klimkiewicz.

Strona 102 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony