dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 174
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 3468
  1. #2041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Boguś bardzo fachowo odpowiedziałeś, Fakt olej się ,,poci" a pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł ale na pewno nie przy oleju.

  2. #2042

    Domyślnie

    Cóż, ja wyznaję zasadę " ja mam czas ja jestem w pracy" .Co należy rozumieć, że robię to czego się podejmuję , aż zrobię, a trwa to tyle ile musi. Jak wiem to doradzę i pomogę jak mam takie możliwości. Tylko tego czasu, niestety mało. 12godzin pracy codziennie+ dojazd i powrót z pracy,dla faceta po 60 jest męczące.Ale nie narzekam, bo produkty BonaKemi , których używam nie odbierają mi pozostałego zdrowia ,nie ma smrodu, który uniemożliwia pracę.B.Klimkiewicz.

  3. #2043
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał bklimkiewicz
    Cóż, ja wyznaję zasadę " ja mam czas ja jestem w pracy" .Co należy rozumieć, że robię to czego się podejmuję , aż zrobię, a trwa to tyle ile musi. Jak wiem to doradzę i pomogę jak mam takie możliwości. Tylko tego czasu, niestety mało. 12godzin pracy codziennie+ dojazd i powrót z pracy,dla faceta po 60 jest męczące.Ale nie narzekam, bo produkty BonaKemi , których używam nie odbierają mi pozostałego zdrowia ,nie ma smrodu, który uniemożliwia pracę.B.Klimkiewicz.
    Cóż my to inne epoki ale wiesz, że mam tatowy cyklistal (jak Pawlak tatowy sierp) i kto teraz wie co to jest cyklistal i do czego służy? Mam choć robię na Humellach , elanach. polerkach. Lżejsza praca, lepszy efekt to nie tylko dobra chemia ale i dobry sprzęt.

  4. #2044

    Domyślnie

    Oczywiście,że sprzęt też jest ważny. Ja mam odpowiedni do tego co robię.Ważne by z niego potrafić korzystać.B.Klimkiewicz.

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Nail
    Witam!
    Właśnie fachowcy zaolejowali i wypolerowali mój parkiet.
    Użyty olej to kunos firmy livos i powiem, że całość wygląda fatalnie.
    Olej jest od wysokiego połysku po mat.
    Dzisiaj rano wszedłem na podłogę żeby sprawdzić w czym jest problem i okazuje się że podłoga jest pofalowana. Krótka poziomica 40 cm kiwa sie ma górkach, zagłebienia sa tak na oko 1-1,5mm. Nie wiem jaka jest norma na nierówności po szlifowaniu? Wydaje mi się że podłoga powinna wyglądać jak stół. Proszę Was o pomoc, bo muszę użyć argumentów w rozmowie z fachowcami.
    Pozdrawiam Andrzej.
    Weż dłuższą poziomicę 2mb i połóż na posadzce tak aby ewentualne wgłębienia znajdowału się między dwoma punktami podparcia. Posadzka to nie szyba-które również potrafią być nierówne - lecz część pomieszczenia po którei się chodzi.
    Prześwity dopuszczalne to 2mm/m; 3mm/2m i 5mm na całej długości i szerokości pomieszczenia - patrz Instytut Techniki Budowlanej zeszyt 423/2006 Warunki techniczne Wykonania I Odbioru robót Budowlanych.
    Problem u ciebie to różne stopnie połysku od matu do wysokiego połysku.
    Dzięki za odpowiedź.
    łata 2m pokazała jedynie,że co 40-50 cm jest górka i dołek.
    Cały proces polerowania 20m2 nie trwał dłużej niż 15 min, a przy ścianach polerowali podłogę szmatą i tu jest matowa. Na podłodze widać ślady po polerce. Moim zdaniem robota jest do poprawki. Podłoga powinna być jednolicie satynowa czyli wg. mnie coś pośredniego między matem a pół- matem. Jak długo powinna być polerowana podłoga oraż ilu i jakich padów powinni użyć "fachowcy", żeby uzyskać pożadany efekt?
    Pozdrawiam Andrzej.

  6. #2046

  7. #2047

  8. #2048

    Domyślnie

    Przepraszam za powielenie postu, ale coś przytkało się przy wysyłce i ponowiłem próbę wysłania, a teraz nie daje się to usunąć i efekt jak na mojej podłodze .

  9. #2049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nail
    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Nail
    Witam!
    Właśnie fachowcy zaolejowali i wypolerowali mój parkiet.
    Użyty olej to kunos firmy livos i powiem, że całość wygląda fatalnie.
    Olej jest od wysokiego połysku po mat.
    Dzisiaj rano wszedłem na podłogę żeby sprawdzić w czym jest problem i okazuje się że podłoga jest pofalowana. Krótka poziomica 40 cm kiwa sie ma górkach, zagłebienia sa tak na oko 1-1,5mm. Nie wiem jaka jest norma na nierówności po szlifowaniu? Wydaje mi się że podłoga powinna wyglądać jak stół. Proszę Was o pomoc, bo muszę użyć argumentów w rozmowie z fachowcami.
    Pozdrawiam Andrzej.
    Weż dłuższą poziomicę 2mb i połóż na posadzce tak aby ewentualne wgłębienia znajdowału się między dwoma punktami podparcia. Posadzka to nie szyba-które również potrafią być nierówne - lecz część pomieszczenia po którei się chodzi.
    Prześwity dopuszczalne to 2mm/m; 3mm/2m i 5mm na całej długości i szerokości pomieszczenia - patrz Instytut Techniki Budowlanej zeszyt 423/2006 Warunki techniczne Wykonania I Odbioru robót Budowlanych.
    Problem u ciebie to różne stopnie połysku od matu do wysokiego połysku.
    Dzięki za odpowiedź.
    łata 2m pokazała jedynie,że co 40-50 cm jest górka i dołek.
    Cały proces polerowania 20m2 nie trwał dłużej niż 15 min, a przy ścianach polerowali podłogę szmatą i tu jest matowa. Na podłodze widać ślady po polerce. Moim zdaniem robota jest do poprawki. Podłoga powinna być jednolicie satynowa czyli wg. mnie coś pośredniego między matem a pół- matem. Jak długo powinna być polerowana podłoga oraż ilu i jakich padów powinni użyć "fachowcy", żeby uzyskać pożadany efekt?
    Pozdrawiam Andrzej.
    Nigdy nic nie jest idealnie poziome, bo choć to możliwe, to okazałoby się tak kosztowne, że trudne do zaakceptowania. Na 2m łacie 3mm jest dopuszczalne. inną sprawą jest to olejowanie w 15 minut. To należy poprawić. Podłoga powinna mieć jednolity wygląd,podobny stopień połysku na całej powierzchni,być jednakowo wyszlifowana, bez fal i widocznych nierówności. Niestety trafiłeś na stachanowców,którzy postanowili pobić rekordy .Ja podłogę poleruję kilka razy. taki metraż zajmuje 3-4 godziny.Używam do tego w zależności od potrzeb padów czerwonego,zielonego,czarnego a do ręcznego takich samych. Oczywiście ścieki także są potrzebne. Sytuacja powstała pewnie dlatego, że dużo ludzi wykonujących zlecenie to wzajemne poganianie się co marnie rokuje. Cóż to co jest zrobione niewłaściwie należy poprawić. Należy mieć świadomość,że drewno nie ma jednakowego wyglądu w każdym miejscu, ma różną chłonność i ta jednolitość to nie oznacza,że stwierdzona po mierzeniu spektrometrem. Ogólnie można powiedzieć, że jest tak iż do akceptacji efektu pracy wykonawca pokazuje ci próbkę z takiego samego gatunku i rodzaju drewna, o podobnym usłojeniu, byś wiedział czego możesz oczekiwać, jaki to kolor, jaki wygląd,czyli jaka będzie ta podłoga po zaolejowaniu, woskowaniu, lakierowaniu, czy zabarwieniu. Niestety trzeba nierzadko wykonać kilka próbek, by zyskać akceptację. Jest to pożądane bo wiadomo co i jak ma być. Łatwo określić koszty wykonania,technologię i czas potrzebny do realizacji. Jak masz 2 wzorce (ty i wykonawca), kładziesz je na podłodze. I wszystko jasne. B.Klimkiewicz.

  10. #2050
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bezik

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie podlaczam sie pod watek - olejowanie debu na bialo

    Chcialabym uzyskac efekt lekko pobielonej podlogi, widzialam w gazetach podlogi debowe olejowane na bialo i sa piekne. Mam kilka pytan (przebrnelam przez ca. 20 stron watku i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania):
    1. przeczyatalam w jakiejs gazecie wnetrzarskiej (komentarz do zdjecia), ze podloga debowa zostala zaolejona na bialo, a potem polakierowana. Czy to mozliwe? Myslalam, ze olejowanie wyklucza lakierowanie?
    2. jesli to mozliwe, to jakie polecacie "zestawy": konkretna firma i nazwa produktu? Cos slyszalam o livoslej bialy i lakier na to, ale nie moge odnalezc strony, gdzie to widzialam...
    3. czy jednak sam olej wystarczy, zeby podloga byla "chroniona"? Dodam, ze planuje tez taka podloge w kuchni i pomyslalam, ze olej da efekt pobielenia a lakier dodatkowo wzmocni, uchroni....

    Bardzo prosze o rad, bo kladzenie podlogi tuz, tuz a moj pan od parkietow [krewny, wiec wiecie, jak to jest] uwaza, ze przesadzam z tym lakierowaniem i ze nie trzeba - chcialabym miec argumenty fachowe. A on moze ma racje?

  11. #2051

    Domyślnie Re: podlaczam sie pod watek - olejowanie debu na bialo

    Cytat Napisał bezik
    Chcialabym uzyskac efekt lekko pobielonej podlogi, widzialam w gazetach podlogi debowe olejowane na bialo i sa piekne. Mam kilka pytan (przebrnelam przez ca. 20 stron watku i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania):
    1. przeczyatalam w jakiejs gazecie wnetrzarskiej (komentarz do zdjecia), ze podloga debowa zostala zaolejona na bialo, a potem polakierowana. Czy to mozliwe? Myslalam, ze olejowanie wyklucza lakierowanie?
    2. jesli to mozliwe, to jakie polecacie "zestawy": konkretna firma i nazwa produktu? Cos slyszalam o livoslej bialy i lakier na to, ale nie moge odnalezc strony, gdzie to widzialam...
    3. czy jednak sam olej wystarczy, zeby podloga byla "chroniona"? Dodam, ze planuje tez taka podloge w kuchni i pomyslalam, ze olej da efekt pobielenia a lakier dodatkowo wzmocni, uchroni....

    Bardzo prosze o rad, bo kladzenie podlogi tuz, tuz a moj pan od parkietow [krewny, wiec wiecie, jak to jest] uwaza, ze przesadzam z tym lakierowaniem i ze nie trzeba - chcialabym miec argumenty fachowe. A on moze ma racje?
    jak się upierasz to firma Eukula ma system olej plus lakier, pewnie mają też biały olej w ofercie:
    http://www.eukula.pl/page19.htm
    Dom ....drogi dom ...ech

  12. #2052

    Domyślnie Re: podlaczam sie pod watek - olejowanie debu na bialo

    Cytat Napisał bezik
    Chcialabym uzyskac efekt lekko pobielonej podlogi, widzialam w gazetach podlogi debowe olejowane na bialo i sa piekne. Mam kilka pytan (przebrnelam przez ca. 20 stron watku i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania):
    1. przeczyatalam w jakiejs gazecie wnetrzarskiej (komentarz do zdjecia), ze podloga debowa zostala zaolejona na bialo, a potem polakierowana. Czy to mozliwe? Myslalam, ze olejowanie wyklucza lakierowanie?
    2. jesli to mozliwe, to jakie polecacie "zestawy": konkretna firma i nazwa produktu? Cos slyszalam o livoslej bialy i lakier na to, ale nie moge odnalezc strony, gdzie to widzialam...
    3. czy jednak sam olej wystarczy, zeby podloga byla "chroniona"? Dodam, ze planuje tez taka podloge w kuchni i pomyslalam, ze olej da efekt pobielenia a lakier dodatkowo wzmocni, uchroni....

    Bardzo prosze o rad, bo kladzenie podlogi tuz, tuz a moj pan od parkietow [krewny, wiec wiecie, jak to jest] uwaza, ze przesadzam z tym lakierowaniem i ze nie trzeba - chcialabym miec argumenty fachowe. A on moze ma racje?
    .Witam. To nie tylko możliwe, ale to jeden z normalnych sposobów,barwienia podłóg Bona Stain(bejca,też dostępna w kolorze białym) + olej Carl`s90 lub 45,albo zamiast oleju Prime Intense+2x Flow,Traffic czy Mega. To najzupełniej normalne i od kilku lat dostępne i stosowane wykończenie podłogi.Produkty BonaKemi dają barwę przezroczystą transparentną. Jeżeli oczekiwany jest efekt jakby rozlaną farbę olejną ktoś roztarł ścierką po podłodze, to Bona Stain ,takiego efektu nie uzyskasz. Widzisz słoje, budowę i naturę z lekką zmianą barwy jak lekka biaława patyna. Do tego nie śmierdzi, nie truje i nikt zdrowia nie traci. BonaKemi jest malina, łatwa w stosowaniu nie droga i bardzo dobre, zgodne z oczekiwaniami, efekty. Technologia prosta i łatwa do stosowania, bez konieczności używania góry dodatkowych specjalistycznych narzędzi. Ja w każdym razie na nic lepszego do tej pory nie natrafiłem. Możesz stosować i z Olejem Carl`s90 (też super efekt, na szafkach i szufladach w kuchni bardzo dobrze się sprawdza), albo z wymienionymi lakierami. I olejowane i lakierowane przy użyciu Bonakemi wymienionych produktów każdego zadowolą i to pod każdym względem. Wygląd super, trwałość malina,renowacja i pielęgnacja łatwa prosta i niedroga. B.Klimkiewicz.

  13. #2053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    I olejowane i lakierowane przy użyciu Bonakemi wymienionych produktów każdego zadowolą i to pod każdym względem. Wygląd super, trwałość malina,renowacja i pielęgnacja łatwa prosta i niedroga. B.Klimkiewicz.
    bla bla bla blabla bla


    alternatywny system ktorych jest wiele wiecej..to bejca zar na to warstwa ich lakieru i woda dwuskladnikowa na wierzch.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #2054
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bezik

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie dziekuje za odpowiedz, ale

    z waszych wypowiedzi wynika, ze trzeba uzyc bejcy i potem lalkieru.
    Czyli, jesli chcialabym olejowac na bialo, to na to juz nie powinno sie klasc lakieru?
    Czy olejowanie na bialo zawsze oznacza biala bejce?

  15. #2055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nie jest fix oil przezroczysty praktycznie z ver meistera i bialy kolorant
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #2056

    Domyślnie Re: dziekuje za odpowiedz, ale

    Cytat Napisał bezik
    z waszych wypowiedzi wynika, ze trzeba uzyc bejcy i potem lalkieru.
    Czyli, jesli chcialabym olejowac na bialo, to na to juz nie powinno sie klasc lakieru?
    Czy olejowanie na bialo zawsze oznacza biala bejce?
    Wynika z tego tyle, że najpierw nakłada się białą bejcę (Bona Stain), a potem w zależności od preferencji olej Carls90 lub 45, albo zamiast oleju lakier podkładowy Bona Prime Intese( poliuretanowy) jedną warstwę i dwie lakieru nawierzchniowego 2-K Bona Flow czy Bona Traffic lub jednoskładnikowy Bona Mega. Można też uzyskać biały olej dodając do oleju Cars90 lub 45 Bona Mix Color. Krótko, można zrobić co chcesz, tylko musisz powiedzieć czego sobie życzysz.Czy barwienie na biało +olej czy lakier czy wosk czy może jeszcze inaczej? B.Klimkiewicz.

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    I olejowane i lakierowane przy użyciu Bonakemi wymienionych produktów każdego zadowolą i to pod każdym względem. Wygląd super, trwałość malina,renowacja i pielęgnacja łatwa prosta i niedroga. B.Klimkiewicz.
    bla bla bla blabla bla


    alternatywny system ktorych jest wiele wiecej..to bejca zar na to warstwa ich lakieru i woda dwuskladnikowa na wierzch.
    Tak, systemów jest dużo, bo dużo gustów i oczekiwań. Dużo na planecie firm zajmujących się zaspokojeniem wszelkich gustów i oczekiwań. Dużo jest też kreatorów i architektów wnętrz,tworzących nowe projekty.Mnie najbardziej podobają się produkty BonaKemi i jej rozwiązania z ekologia i nieuciążliwością dla stosujących i całego otoczenia. Rozumiem inne kryteria wyboru.Rozumiem też punkt widzenia nie używam jakichś wyrobów bo są dla mnie be. Ja używałem i używam produktów BonaKemi tak olejów jak lakierów(tylko ekologicznych) i pozostałych , które spełniają wszelkie normy jakościowe i oczekiwania.Przyjmuję do wiadomości też stanowisko smakoszy,że trunek słabszy od kwasu siarkowego nie nadaje się do spożycia. Ale go nie akceptuję.Nie używam wszystkiego co każdy produkuje, tylko porównuję wzorce z tym co mam uzyskać.I stosuję, jeśli nie wytruję inwestora i jego rodziny oraz jego fauny.B.Klimkiewicz.

  18. #2058

    Domyślnie Re: podlaczam sie pod watek - olejowanie debu na bialo

    Cytat Napisał bezik
    Chcialabym uzyskac efekt lekko pobielonej podlogi, widzialam w gazetach podlogi debowe olejowane na bialo i sa piekne. Mam kilka pytan (przebrnelam przez ca. 20 stron watku i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania):
    1. przeczyatalam w jakiejs gazecie wnetrzarskiej (komentarz do zdjecia), ze podloga debowa zostala zaolejona na bialo, a potem polakierowana. Czy to mozliwe? Myslalam, ze olejowanie wyklucza lakierowanie?
    2. jesli to mozliwe, to jakie polecacie "zestawy": konkretna firma i nazwa produktu? Cos slyszalam o livoslej bialy i lakier na to, ale nie moge odnalezc strony, gdzie to widzialam...
    3. czy jednak sam olej wystarczy, zeby podloga byla "chroniona"? Dodam, ze planuje tez taka podloge w kuchni i pomyslalam, ze olej da efekt pobielenia a lakier dodatkowo wzmocni, uchroni....

    Bardzo prosze o rad, bo kladzenie podlogi tuz, tuz a moj pan od parkietow [krewny, wiec wiecie, jak to jest] uwaza, ze przesadzam z tym lakierowaniem i ze nie trzeba - chcialabym miec argumenty fachowe. A on moze ma racje?
    Będę miała bieloną podłogę, ale ługiem a na to bezbarwny olej. Olej biały nie bieli tak ładnie i jest trudniejszy do nałożenia. Mam juz zrobione w ten sposób parapety. Wyszły pięknie. A najfajniejsze jest to że zrobiliśmy to z mężem własnoręcznie po przeczytaniu prawie wszystkich wpisów na forum w tym temacie.

  19. #2059

    Domyślnie Re: podlaczam sie pod watek - olejowanie debu na bialo

    Cytat Napisał WaWo1
    Cytat Napisał bezik
    Chcialabym uzyskac efekt lekko pobielonej podlogi, widzialam w gazetach podlogi debowe olejowane na bialo i sa piekne. Mam kilka pytan (przebrnelam przez ca. 20 stron watku i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania):
    1. przeczyatalam w jakiejs gazecie wnetrzarskiej (komentarz do zdjecia), ze podloga debowa zostala zaolejona na bialo, a potem polakierowana. Czy to mozliwe? Myslalam, ze olejowanie wyklucza lakierowanie?
    2. jesli to mozliwe, to jakie polecacie "zestawy": konkretna firma i nazwa produktu? Cos slyszalam o livoslej bialy i lakier na to, ale nie moge odnalezc strony, gdzie to widzialam...
    3. czy jednak sam olej wystarczy, zeby podloga byla "chroniona"? Dodam, ze planuje tez taka podloge w kuchni i pomyslalam, ze olej da efekt pobielenia a lakier dodatkowo wzmocni, uchroni....

    Bardzo prosze o rad, bo kladzenie podlogi tuz, tuz a moj pan od parkietow [krewny, wiec wiecie, jak to jest] uwaza, ze przesadzam z tym lakierowaniem i ze nie trzeba - chcialabym miec argumenty fachowe. A on moze ma racje?
    Będę miała bieloną podłogę, ale ługiem a na to bezbarwny olej. Olej biały nie bieli tak ładnie i jest trudniejszy do nałożenia. Mam juz zrobione w ten sposób parapety. Wyszły pięknie. A najfajniejsze jest to że zrobiliśmy to z mężem własnoręcznie po przeczytaniu prawie wszystkich wpisów na forum w tym temacie.
    Ja używam ,ze względu na moje i użytkowników zdrowie olejów i produktów Bona.Można to zrobić i olejem i lakierem.Jakie są różnice miedzy tymi technologiami? Pierwsze to do białego oleju konieczne jest użycie białego ługu, jeżeli chcesz podłogę olejować i ługować.Jeżeli chcesz użyć bejcy olejowej do barwienia podłogi na np. biało (Bona Stain), by potem ją polakierować, to podałem już jak to zrobić. Różnica między zabezpieczenie za pomocą oleju i lakieru jest ta,że olej ma zapach oleju ,chociaż jak właściwie postępujesz to szybko zanika, koszty olejowania i materiałów to 20% lakieru.Lakierowanie ma większą trwałość. Ale w normalnym użytkowaniu w mieszkaniu to i jedno i drugie doskonale spełnia swoją rolę. Tak olej jak lakier, wymaga pielęgnacji i sprzątania mieszkania i jedno i drugie zniszczą dzieciaki urządzając sobie osiemnastkę z tańcami w szpilkach. Żadna podłoga drewniana nie wytrzyma mebli biurowych na kółkach czy innych metalowych nóżek jeżeli nie zastosujesz pod nie maty z poliwęglanu.A swoją drogą , to w gazecie często drewno wygląda inaczej niż w naturze.Natura nie używa do prezentacji Adobe Photoshop. Zobacz próbkę zrobioną na takim gatunku i rodzaju drewna jakie masz. To będzie tak wyglądało, tego możesz oczekiwać, jeśli zastosujesz takie nie inne materiały. Czy olej o który pytałeś jest dobry. Możliwe. Ostatnio usunąłem go z 300m2 podłogi (ja go tam nie położyłem), bo inwestor był z niego niezadowolony.B.Klimkiewicz.

  20. #2060
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: podlaczam sie pod watek - olejowanie debu na bialo

    Cytat Napisał WaWo1
    Cytat Napisał bezik
    Chcialabym uzyskac efekt lekko pobielonej podlogi, widzialam w gazetach podlogi debowe olejowane na bialo i sa piekne. Mam kilka pytan (przebrnelam przez ca. 20 stron watku i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania):
    1. przeczyatalam w jakiejs gazecie wnetrzarskiej (komentarz do zdjecia), ze podloga debowa zostala zaolejona na bialo, a potem polakierowana. Czy to mozliwe? Myslalam, ze olejowanie wyklucza lakierowanie?
    2. jesli to mozliwe, to jakie polecacie "zestawy": konkretna firma i nazwa produktu? Cos slyszalam o livoslej bialy i lakier na to, ale nie moge odnalezc strony, gdzie to widzialam...
    3. czy jednak sam olej wystarczy, zeby podloga byla "chroniona"? Dodam, ze planuje tez taka podloge w kuchni i pomyslalam, ze olej da efekt pobielenia a lakier dodatkowo wzmocni, uchroni....

    Bardzo prosze o rad, bo kladzenie podlogi tuz, tuz a moj pan od parkietow [krewny, wiec wiecie, jak to jest] uwaza, ze przesadzam z tym lakierowaniem i ze nie trzeba - chcialabym miec argumenty fachowe. A on moze ma racje?
    Będę miała bieloną podłogę, ale ługiem a na to bezbarwny olej. Olej biały nie bieli tak ładnie i jest trudniejszy do nałożenia. Mam juz zrobione w ten sposób parapety. Wyszły pięknie. A najfajniejsze jest to że zrobiliśmy to z mężem własnoręcznie po przeczytaniu prawie wszystkich wpisów na forum w tym temacie.
    I to mnie cieszy!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 103 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony