dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 174
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 3468
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Cytat Napisał Ew-ka
    ...nie mam pojęcia a w czym różnica ?...
    W pielęgnacji... .
    Im mniej natury tym mniej kłopotów (przy olejach syntetycznych pielęgnacja prawie jak w wypadku podłóg lakierowanych)... .

    P.S.
    U nas można kupić np. olej syntetyczny Beckersa (litr kosztuje około 30 zł netto) lub olej uretanowy SLC (litr kosztuje około 35 zł netto). Byle jaki olej ale naturalny kosztuje prawie 2 razy drożej... .
    znalazłam polską stronę oleju którym olejowaliśmy nasz parkiet
    http://www.lakiery.org/instrukcje/rustictopoil.html
    ......i jaki to jest olej ?

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    ...i jaki to jest olej ?...
    Uretanowy (czyli syntetyk).

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Cytat Napisał Ew-ka
    ...i jaki to jest olej ?...
    Uretanowy (czyli syntetyk).
    acha .....czyli mam ułatwioną pielęgnację ......a czy coś przez to tracę ,że to olej syntetyczny?

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    ...a czy coś przez to tracę ,że to olej syntetyczny?...
    Tylko dobre samopoczucie, że masz np. olej naturalny i naturalną podłogę.

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Cytat Napisał Ew-ka
    ...a czy coś przez to tracę ,że to olej syntetyczny?...
    Tylko dobre samopoczucie, że masz np. olej naturalny i naturalną podłogę.
    acha ,czyli jeśli nie ma przewagi oleju naturalnego nad syntetycznym to po co na podłogę nakladać olej naturalny?

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    ...acha ,czyli jeśli nie ma przewagi oleju naturalnego nad syntetycznym to po co na podłogę nakladać olej naturalny?...
    Syntetyczne/chemiczne produkty (oleje, lakiery, woski) są produktami "żelującymi". Co to znaczy? Ano tyle, że utwardzaja się w miarę szybko ale wysychają kilka/kilkanaście lat. A przez ten czas uwalniają mniejszą lub większą ilość chemii mniej lub bardziej szkodliwej dla naszego zdrowia. Stąd alergicy nie są w stanie funkcjonować w niektórych pomieszczeniach z drewnianymi podłogami... .

    Natomiast natura utwardza się wolniej ale wysycha duuuużo szybciej (w baaardzo niesprzyjających warunkach maksymalnie do 2 lat)... .

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    boorg -bardzo dziękuje za wszystkie informację

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagbuilder
    Motyczka kiedyś widziałam coś takiego pod nazwą kolor jeżyna i właśnie położone w sypialni do jasnej podłogi
    wyglądało bardzo ładnie
    właśnie, właśnie...mam jasną podłogę z jesionu, skosy w sypialni chciałam zostawić na biało razem z sufitem..no i ten kolor mnie poprostu hipnotyzuje ..szukam dalej dzieki Dagbuilder
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  9. #209

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    No to mamy problem - będzie kolorowo albo trzeba barwić drewno... .

  11. #211

    Domyślnie

    No to mamy problem - będzie kolorowo albo trzeba barwić drewno... .[/quote]




    zobaczyme ja bedzie podłoga ułożona ,ale na to musze jeszcze poooczekac.

    A ponieważ ma być nauta wiec pewnie będzie kolorowo

  12. #212

    Domyślnie

    Sucupira juz lezy i czeka na olejowanie, zostało mi jej troche i czy mogła bym wylozyc tym mały balkon i jakos zaimpregnować czy na zewnatrz ta deska sie nie nadaje.

  13. #213

    Domyślnie

    Nikt się nie orientuje czy moge to na balkoniku połozyc, no trudno pewnie nie. Musze jeszcze podpytać czym majš olejować.

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLA.J.
    Sucupira juz lezy i czeka na olejowanie, zostało mi jej troche i czy mogła bym wylozyc tym mały balkon i jakos zaimpregnować czy na zewnatrz ta deska sie nie nadaje.
    Czy może czy nie może - w tym wypadku to nieistotne. Twoja Sucupira technicznie nie jest przygotowana do położenia na tarasie.
    Jak wygląda Twój parkiet:
    1. Posiada pióro-wpust.
    2. Obydwie strony są gładkie.
    3. Grubość 15 mm (w najlepszym wypadku 18 mm).

    A deska tarasowa to:
    1. Nie posiada pióro-wpustu.
    2. Jedna strona jest ryflowana.
    3. Grubość deski minimum 20 mm.

    Możesz zaryzykować ale nie będziesz zadowolona... .

  15. #215

    Domyślnie

    Wszytsko się zgadza, boorg dzięki, jeœli można to skonsultuje sie jescze w sprawie oleju, bo na razie panowie każš czekac az się odlezy i chyba kity mi wciskaja że sucupira powinna leżeć dułgo, a tak naprawde zdaje mi się że maja dużo roboty.

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLA.J.
    Wszytsko się zgadza, boorg dzięki, jeœli można to skonsultuje sie jescze w sprawie oleju, bo na razie panowie każš czekac az się odlezy i chyba kity mi wciskaja że sucupira powinna leżeć dułgo, a tak naprawde zdaje mi się że maja dużo roboty.
    Jak nie musisz to nie pospieszaj - im dłuższa przerwa technologiczna (między układaniem a cyklinowaniem) tym lepiej dla podłogi. Napisz jaką masz chemię a ja pokombinuję co z czym i w jaki sposób... .

  17. #217

    Domyślnie

    Boorg, czy możesz zdradzić jaki powinnam mieć olej na merbau abym je mogła potem pastować i polerować? Bo Twoja metoda konserwacji podłogi bardzo mnie zaciekawiła. A do pastowania to jakaœ specjalna pasta ma być?
    Ja dopiero będę zamawiała parkiet z merbau więc wszystko, mam nadzieję, da się jeszcze zrobić

  18. #218

    Domyślnie

    Moja podłoga leży juz tydzień, ale facet gdzies wyjezdza i moze albo za tydzień albo ok 7 lipca, więc moze go nie naciskać i odczekać. Boorg podziwiam za cierpliwoœć w odpowiadaniu na pytania. Dowiem się co za olej chca kłaœc, z góry dzięki za pomoc.

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamaD
    ...czy możesz zdradzić jaki powinnam mieć olej na merbau abym je mogła potem pastować i polerować? Bo Twoja metoda konserwacji podłogi bardzo mnie zaciekawiła. A do pastowania to jakaœ specjalna pasta ma być?...
    Może to być każdy dowolny olej. Po prostu modyfikujemy tylko część pielęgnacyjną - nie używamy oleji pielęgnacyjnych/odświeżających.
    Jaki ja bym położył?
    Np. Timberex, Trip-Trap, Berger-Siedle, Osmo.
    Jakiej pasty używam?
    Fit Polish firmy Berger-Siedle (litr kosztuje około 40 zł). Jest bardzo delikatna i ma przyjemny zapach (terpentyna ). Ale można używać polskich past podłogowych np. pałacowa o wysokim połysku (litr kosztuje około 20 zł).

  20. #220

    Domyślnie

    Czy za położenie parkietu, lakierowanie i cyklinowanie wraz z materiałem tj. klej i lakier (hertzlak tylko nie wiem czy powprawna pisownia) 60 zł za m , to normalna cena, czy ktos się orientuje. Z góry dzieki z odpowiedz.

Strona 11 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony