dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 154 z 174
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 3468
  1. #3061

    Domyślnie

    Szybkie pytanie mam. Czy parkiet dębowy winien przed położeniem leżakować w pomieszczeniu w którym będzie kładziony?

  2. #3062

    Domyślnie

    znawcy drewna podpowiedzcie

    drewno olejowane jest takie matowe i trochę szorstkie??

    myślałam że to będzie podobnie wyglądać do polakierowanego - że będzie się troszkę błyszczało i będzie takie śliskawe w dotyku... czy źle myślałam, czy źle jest coś zrobione??

    drzewo to dąb, olej do blatów osmo
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  3. #3063
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    własnie takie jest , tym bardziej jak jest szczotkowane i postarzane

  4. #3064

    Domyślnie

    jest matowe i szorstkie

  5. #3065

    Domyślnie

    no to kurka inaczej niż wyczytałam
    "Podłoga olejowana w przeciwieństwie do lakierowanej, jest matowa z lekkim, aksamitnym połyskiem. " - cytat z http://dom.wp.pl/kat,1036597,title,D...wiadomosc.html

    drewno nie jest postarzane, tylko wyszlifowane i poolejowane - a czy jak dołożę jeszcze ze 2 warstwy to ten "aksamitny połysk" uda się uzyskać?
    wydaje mi się, że drzewo "wypiło" wszystko do środka i na wierzchu jakby niewiele zostało, i jak domaluję jeszcze to będzie lepiej...
    czy mam rację?????
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  6. #3066
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    z moich doświadczeń wynika że "aksamitny połysk" to się uzyskuje jak dasz olejo-wosk a nie sam olej

  7. #3067
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam w tej chwili 2 rodzaje desek na budowie
    olejowane i olejowosk
    olejowane wyglądają faktycznie matowo
    olejowosk ma połysk

    gdyby nie inny kolor deski olejowoskowanej niz zamowiony zdecydowanie bardziej podobała by mi sie własnie taka powierzchnia.

    aczkolwiek nie wiem jak zachowuje sie taka deska pokryta olejowoskiem na urazy mechaniczne bo olej znakomicie.

  8. #3068

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Szybkie pytanie mam. Czy parkiet dębowy winien przed położeniem leżakować w pomieszczeniu w którym będzie kładziony?
    a czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

  9. #3069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    a czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
    Obawiam się, że każde drewno przed położeniem powinno poleżeć tam, gdzie będzie kładzione.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #3070
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    a czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
    moj parkieciarz powiedział ze warto aby lezał aklimatyzował się dosłownie parę dni.
    cokolwiek to nie oznacza

    moj lezał ze 2- 3 dni na budowie ale to deska 3 warstwowa.

  11. #3071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    a czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
    Obecnie wszelkie parkiety maja wilgotnosc i wszelkie parametry do natychmiastowego montazu.
    elementy lite drewniane ukladamy ..te elementy stabilizuja (przyklejone do podłoża) sie w zaleznosci od gatunku i wymiaru od 14 do 21 dni potem cyklinujemy i dokonujemy wykonczen powierzchni,
    Posadzki drewniane 2-3 warstwowe mozemy montowac od razu.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #3072

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie o to, który olej zastosować.

    Mam mieć parkiet dębowy we wszystkich pokojach plus korytarze + kuchnia oraz parkiet teakowy w łazienkach. Oba rodzaje mają być olejowane.

    - Bona Carl's 90 i co jakis czas Bona Carl's 25?
    - Bona Carl's 90 + Bona HS-Wax i pozniej co jakis czas Bona Wax Oil Refresher?
    - Bona Craft Oil i co jakis czas Bona Care Oil?
    - Bona Craft Oil + Bona Hard Wax Oil i co jakis czas?

    Mam już schody zaolejowane Bona Carl's 90 i bardzo odpowiada mi kolor, ale nie wiem, czy konserwować to Bona Carl's 25, czy zawoskować HS-Waxem.

    Moje wymagania, to brak połysku, dobra ochrona przed płynami (szczególnie w łazience i kuchni - deska nie powinna nasiąkać rozlanym płynem), brak "wybłyszczania" przy użytkowaniu i łatwość konserwacji. Co powiniennem wybrać?

  13. #3073

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    .....
    Posadzki drewniane 2-3 warstwowe mozemy montowac od razu.
    Uspokoiłeś mnie bo mój wykonawca od razu je położył

  14. #3074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Witam,

    mam pytanie o to, który olej zastosować.

    Mam mieć parkiet dębowy we wszystkich pokojach plus korytarze + kuchnia oraz parkiet teakowy w łazienkach. Oba rodzaje mają być olejowane.

    - Bona Carl's 90 i co jakis czas Bona Carl's 25?
    - Bona Carl's 90 + Bona HS-Wax i pozniej co jakis czas Bona Wax Oil Refresher?
    - Bona Craft Oil i co jakis czas Bona Care Oil?
    - Bona Craft Oil + Bona Hard Wax Oil i co jakis czas?

    Mam już schody zaolejowane Bona Carl's 90 i bardzo odpowiada mi kolor, ale nie wiem, czy konserwować to Bona Carl's 25, czy zawoskować HS-Waxem.

    Moje wymagania, to brak połysku, dobra ochrona przed płynami (szczególnie w łazience i kuchni - deska nie powinna nasiąkać rozlanym płynem), brak "wybłyszczania" przy użytkowaniu i łatwość konserwacji. Co powiniennem wybrać?
    Przypominam sie niesmialo i licze na odpowiedz, bo wiem, ze mamy tutaj sporo praktykow-zawodowcow, ale i uzytkownikow podlog olejowanych i woskowanych.

  15. #3075

    Domyślnie

    poradźcie
    czy drewno przestanie w końcu "pić" olej?

    olejuję dąb i położyłam już 5 warstw i nadal nie ma efektu lekkiego połysku, takiego mokrego drewna...

    znajomy mówi że drewno nigdy nie przestanie ciągnąć oleju, że ile bym nie pomalowała to zawsze mi wsiąknie i nic na wierzchu nie zostanie...

    załamuję się
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  16. #3076

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    poradźcie
    czy drewno przestanie w końcu "pić" olej?

    olejuję dąb i położyłam już 5 warstw i nadal nie ma efektu lekkiego połysku, takiego mokrego drewna...

    znajomy mówi że drewno nigdy nie przestanie ciągnąć oleju, że ile bym nie pomalowała to zawsze mi wsiąknie i nic na wierzchu nie zostanie...

    załamuję się
    ja się nie znam za bardzo ale olej nigdy chyba nie da efektu połysku.... olejowosk prędzej, na pewno lakier.

  17. #3077
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Przypominam sie niesmialo i licze na odpowiedz, bo wiem, ze mamy tutaj sporo praktykow-zawodowcow, ale i uzytkownikow podlog olejowanych i woskowanych.
    Jeżeli ma być matowo, nalezy stosować Bona Carls 25. Żadnych wosków czy olejo-wosków!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #3078
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    ja się nie znam za bardzo ale olej nigdy chyba nie da efektu połysku.... olejowosk prędzej, na pewno lakier.
    olej penetruje do wewnątrz struktury drewna, stąd powierzchnia jest bardzo matowa. Twój dąb już nie pije. Olej tez nie wchodzi zbyt głęboko w drewno. Nakładasz olej i go wcierając zbierasz nadmiar. Tak to jest w praktyce parkieciarskiej. Chcesz delikatny jedwabisty połysk, zastosuj wosk i go spoleruj.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  19. #3079

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Jeżeli ma być matowo, nalezy stosować Bona Carls 25. Żadnych wosków czy olejo-wosków!
    ale czy sam olej zabezpieczy podloge w kuchni i lazience na tyle, zeby nie pila wody, a sie perlila?

  20. #3080

    Domyślnie

    ktoś coś jeszcze podpowie??

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    poradźcie
    czy drewno przestanie w końcu "pić" olej?

    olejuję dąb i położyłam już 5 warstw i nadal nie ma efektu lekkiego połysku, takiego mokrego drewna...

    znajomy mówi że drewno nigdy nie przestanie ciągnąć oleju, że ile bym nie pomalowała to zawsze mi wsiąknie i nic na wierzchu nie zostanie...

    załamuję się
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


Strona 154 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony