dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 171 z 174
Pokaż wyniki od 3.401 do 3.420 z 3468
  1. #3401
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ciekawe czy po jakimś czasie sosna mimo wszystko nie ściemnieje

  2. #3402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol Zobacz post
    ciekawe czy po jakimś czasie sosna mimo wszystko nie ściemnieje
    oczywiscie ze sciemnieje promieni uv jeszcze nikt nie zatrzymal..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #3403

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad wykończeniem starego, około stuletniego parkietu dębowego. Po szlifowaniu ma oczywiście mocny żółtawy odcień. Chciałaby uzyskać efekt jak bielonego, jak najbardziej jasnego drewna. Jedną z opcji jest bejca biała zar oraz lakier bona nova, druga opcja to bona nordic tone, bona craft szron oraz bona hard wax. Jaka będzie różnica, poza podnoszoną już kwestią większej wytrzymałości lakieru i wiekszej wymaganej dbałości o podłogę olejowaną?

  4. #3404

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gamma_l Zobacz post
    Jedną z opcji jest bejca biała zar oraz lakier bona nova, druga opcja to bona nordic tone, bona craft szron oraz bona hard wax. Jaka będzie różnica, poza podnoszoną już kwestią większej wytrzymałości lakieru i wiekszej wymaganej dbałości o podłogę olejowaną?


    Dwa lata temu malowałam swój stary, dębowy parkiet w bloku trzykrotnie Boną na wysoki połysk. Pomijając już fakt, że żadnym lakierem nie da się uzyskać tej trwałości i połysku co lakierami dwuskładnikowymi sprzed wejścia Polski do UE, to ta szmatława, owszem, szybkoschnąca i bezwonna bona, wytarła się do gołej deski po dwóch latach chodzenia !! Jest jednym z najdroższych lakierów w Polsce i niestety najgorszych.Obecnie od dwóch tygodni mam w domku rodzinnym położony nowy parkiet dębowy i już zapowiedziałam wykonawcy, żeby się z Boną u mnie nie pokazywał. Jednak teraz wszyscy producenci dają 2 lata gwarancji na lakier i tu jest pies pogrzebany . Wykonawca a zarazem producent parkietu odradzał mi też eksperymenty z kolorowaniem parkietu argumentując, że położony kolor po jakimś czasie (powiedzmy po roku na wytartym kawałku parkietu zawsze będzie się różnił od pozostałego koloru wyjściowego i niestety w takim wypadku cały parkiet należy cyklinować i lakierować ponownie, co nie tylko stwarza koszty ale i skraca trwałość parkietu. Nie wiem ile razy Twój parkiet był cyklinowany w ciągu swojego istnienia, ale pióro i wpust mają określoną grubość w milimetrach.Zniwelowanie tej grubości do zera drogą cyklinowania spowoduje, że parkiet po prostu się rozleci. Tak więc osobiście radzę nie wydziwiać, tylko zostawić naturalny kolor dębu (który przecież jest piękny) i zaolejować go bądź - jeśli lubisz wysoki połysk - polakierować lakierem bezbarwnym. A że dąb jest żółty, no cóż, taka jego uroda. To tylko na fotografiach w tzw. "inspiracjach" pokój pomalowany na biało zawsze lśni nieskazitelną bielą, a bejcowany parkiet latami pozostaje bez zarzutu. Niestety, rzeczywistość skrzeczy...
    Ogród - moja miłość

  5. #3405

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    panowie fachowcy użyli języka, który sami dobrze rozumieją. Położyć oznacza wetrzeć jedną warstwę oleju. Wyście położyli i czekali aż wyschnie (się utwardzi). Spróbujcie szmatami wcierać i ścierać, może coś pomoże. Inaczej wołać tych panów aby wam odpłatnie to zrobili.


    No bez przesady. Identyczny problem miałam z "zaolejowanymi" przez wykonawcę blatami dębowymi w kuchni. Kropla wody zostawiała białą plamę.Blaty z dziurami wzięli do wymiany i tym razem zaolejowali porządnie, na pozostałe przywieźli puszkę z resztą lakieru i tak samo jak piki 81 zaolejowałam je z użyciem szmatki.Jasne, że nierówno, bo ja to nie maszyna z automatycznym dozownikiem. Niby na puszkach jest napis, że to schnie po 2-24 godzinach ale radziłabym odczekać spokojnie tydzień, nawet dwa. Olej wchłonie się sam. Z tego, co wiem od mojego wykonawcy, parkiet należy olejować 3x a nie raz. Zresztą na puszkach często jest napis o dwukrotnym olejowaniu. Jak "piki położyli 1x, nic dziwnego, że wyblaknął i nie świecił się. Dla nich duża oszczędność materiału a na dodatek klient zadowolony! Komfortowa sytuacja To, że po roku się rozeschnął należy reklamować zamiast szukać usprawiedliwienia dla paproków. Jest 2 lata gwarancji na położenie i to oni mają udowodnić, że położyli go zgodnie ze sztuką rzemieślniczą a nie inwestor tłumaczyć się, że mieszkał w temperaturze dogodniej dla niego. Na olejowanie jest chyba pół roku gwarancji, więc tu inwestor nic nie ugra. A to, co panowie wykonawcy "powiedzieli" jest w świetle prawa tak samo ważne jak śluby kochanków na prześcieradle . Natomiast można spróbować negocjacji - albo naprawiają źle położony parkiet, albo ponowne olejowanie NIEODPŁATNE. Trzecia opcja to negocjacje sądowe.
    Ogród - moja miłość

  6. #3406

    Domyślnie

    Też mam pytanie. Jaki lakier ( z wyjątkiem Bony) do parkietu charakteryzuje się najwyższym połyskiem?
    Ogród - moja miłość

  7. #3407

    Domyślnie

    Dobry wieczór,W pierwszych słowach chciałem się przywitać.
    Mam problem z parkietem, otóż rodzice posiadają położony parkiet dębowy i czereśniowy zaolejowany olejem Bona Carl's 45 trzy lata temu. Do tej pory parkiet jedynie wyblakł, w odsłoniętych miejscach (reszt przykryta dywanami). Nie jest zniszczony oraz porysowany. Chciałbym poolejować ten parkiet samodzielnie (powierzchnia około 15m2). Czy prawidłową (jak na ręczne olejowanie o ile można o takim mówić) jest nałożenie pacą metalową oleju, następnie jego wcieranie równomiernymi ruchami, a na końcu polerowanie? Proszę o rady i sugestie (zapewne pojawia się głosy - "daj zarobić fachowcom" tudzież "fachowiec zrobi to lepiej"). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  8. #3408

    Domyślnie

    Cześć, nie wiem, czy piszę we właściwym miejscu? Założyłam swój wątek, ale nikt mi nie odpowiada (może właśnie w złym miejscu).

    Mam do odnowienia starą sosnową podłogę w kamienicy. Częściowo jest ona lakierowana na wysoki połysk, częściowo pokryta farbą olejną. Chciałabym ją oczyścić i odnowić - nie podoba mi się jednak efekt "nowiutkiej" sosnowej podłogi w kolorze pomarańczowym. Jeśli cykliniarz zedrze całą wierzchnią część rozumiem, że coś takiego otrzymam, a chciałabym, żeby widoczne były nierówności, ślady po gwoździach. Chcę podkreślić rzeczywisty wiek podłogi i zneutralizować kolor pomarańczowy (podłoga bielona nie wchodzi w grę). Nie chcę też, żeby podłoga zbytnio błyszczała, wobec czego lakiery chyba odpadają.
    Dodam jeszcze, że w jednym pomieszczeniu będzie nowa podłoga z litej deski sosnowej (stara miała zbyt wiele łat), chciałabym żeby miała wygląd mozliwe zbliżony do starej.

    Jak uzyskać efekt podobny do tego na zdjęciach? Będę wdzięczna za wszelkie porady

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	antique pine flooring.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	336209
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cb7d9a1a9e73948bc433e2097716d349.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	336210

  9. #3409

    Domyślnie

    Duchu, zaglądasz tu jeszcze? Minął rok, chcę na Impact Oilu zrobić pielęgnację ParkettOil Deluxem. Napiszesz jak? Rozlewać na podłogę i rozcierać? Czy raczej na szmatkę? Jakieś wskazówki dla laika?

  10. #3410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Dzien Dobry zagladam chcoc ostatnio rzadziej znacznie napisze pw
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  11. #3411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ghost, czy masz "dojście" do oil soap Vermeistera? Potrzebuję kupić ze 3 litry bo okazało się, ze to jedyne mydło, po którym mój pies nie ma uczulenia (leży na parkiecie). Na aledrogo sprzedaje jakiś parkieciarz z Krakowa, wysłałam mu pytanie tydzień temu i zero odzewu. Jak on sprzedaje tak, jak odpowiada, to strach płacić kasę z góry

    aa znalazłam coś w necie, na razie kupiłam
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 17-04-2016 o 18:59

  12. #3412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Ghost, czy masz "dojście" do oil soap Vermeistera? Potrzebuję kupić ze 3 litry bo okazało się, ze to jedyne mydło, po którym mój pies nie ma uczulenia (leży na parkiecie). Na aledrogo sprzedaje jakiś parkieciarz z Krakowa, wysłałam mu pytanie tydzień temu i zero odzewu. Jak on sprzedaje tak, jak odpowiada, to strach płacić kasę z góry
    jutro zadzwonie w pare miejsc i dam znac ale co ty masz zrobione i czym ze musisz myc tym mydlem?? cleanerem loby probowalas i tez ma uczulenie?? na priv ci dam numer do siebie przypomnij sie obacze co sie da zrobic..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  13. #3413
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie o odnowienie powłoki.
    4 lata temu podłogę pokryłem olejem euku-ol 2 plus HS firmy Eukula poten zgodnie z zaleceniem producenta nałożyłem refresh. Obecnie w niektórych miejscach powłoka zużyła się i chciałbym ją odnowić. Tylko jak to zrobić? Czy zdjąć jakimś środkiem ta starą powłokę następnie położyć olej i refresh, czy tylko np przeszlifować jakimś padem i potem nałożyć refresh?
    pozdrawiam

  14. #3414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol Zobacz post
    A ja mam takie pytanie o odnowienie powłoki.
    4 lata temu podłogę pokryłem olejem euku-ol 2 plus HS firmy Eukula poten zgodnie z zaleceniem producenta nałożyłem refresh. Obecnie w niektórych miejscach powłoka zużyła się i chciałbym ją odnowić. Tylko jak to zrobić? Czy zdjąć jakimś środkiem ta starą powłokę następnie położyć olej i refresh, czy tylko np przeszlifować jakimś padem i potem nałożyć refresh?
    pozdrawiam
    Po pierwsze..jak sie zuzyla..jesli tylko mocno zmatowila sie..umyc i nalozyc refreshera jesli masz juz do zywego drewna gdzieniegdzie odkurzyc, umyć zmatowić polerka siatka 220..nalozyc olej a pozniej refresher..i tyle raz na dwa lata jakbys stosowal tylko refresher..to nie byloby problemow i mialbys zawsze fajna posadzkę..pozdrawiam "Duchowo"
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  15. #3415
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jakbym chciał powiedzmy zmienić olej na inny to też tylko siatką szlifować czy jakoś inaczej?

  16. #3416

    Domyślnie

    Witam, czy mogę prosić o informację, czy na zaolejowaną podłogę mogę nałożyć jakąś pastę żeby uzyskać efekt błyszczącego parkietu? jeśli jest taka pasta to proszę o informacje jaka i czym to nakładać (100m parkietu). Ważne żebym mogła to zrobić sama i żeby nie było plam. Kiedyś próbowałam nakładać pastę Libella ale nie uzyskałam pożądanego efektu a jedynie plamy.

  17. #3417
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    O ja bym się też z chęcią dowiedział.

  18. #3418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkawawa Zobacz post
    Witam, czy mogę prosić o informację, czy na zaolejowaną podłogę mogę nałożyć jakąś pastę żeby uzyskać efekt błyszczącego parkietu? jeśli jest taka pasta to proszę o informacje jaka i czym to nakładać (100m parkietu). Ważne żebym mogła to zrobić sama i żeby nie było plam. Kiedyś próbowałam nakładać pastę Libella ale nie uzyskałam pożądanego efektu a jedynie plamy.
    Nikt ci nie odpowie na to pytanie z prozaicznego powodu..nie podalaś marki i nazwy oleju , który jest nałożony..bardzo dużo firm posiada takie srodki..ale sa na bazie woskow..i bedzie sie swiecic za to pielegnowac bedziesz co miesiąc.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #3419

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    Nikt ci nie odpowie na to pytanie z prozaicznego powodu..nie podalaś marki i nazwy oleju , który jest nałożony..bardzo dużo firm posiada takie srodki..ale sa na bazie woskow..i bedzie sie swiecic za to pielegnowac bedziesz co miesiąc.

    nie podałam marki celowo gdyż olej jest g..niany (PALLMANN SOYABASE), podłoga farbuje (dotknięta jasna ścierka do podłogi przybiera kolor ciemnożółto-brązowy). Rozważamy wycykllinowanie i położenie lakieru ale zanim to zrobimy może da się ją jakoś reanimować?

  20. #3420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    mozna po przeprowadzeniu prob najprawdopodobniej mozna..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

Strona 171 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony