dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 174
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3468
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    tak wyglada moj olejowany parkiet ( troszke ciemno wyszedł ale w rzeczywistosci jest jasniejszy)



    ja jestem BARRRDZO zadowolona

    Śliczny - to jest to, co podoba mi się w oleju - piękny kolor drewna

    Jak ci sie udało zrobić połaczenie 2 podłóg bez listwy? Wygląda rewelacyjnie!!!

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    tak wyglada moj olejowany parkiet ( troszke ciemno wyszedł ale w rzeczywistosci jest jasniejszy)



    ja jestem BARRRDZO zadowolona

    Śliczny - to jest to, co podoba mi się w oleju - piękny kolor drewna

    Jak ci sie udało zrobić połaczenie 2 podłóg bez listwy? Wygląda rewelacyjnie!!!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Ja mam pytanie w związku z zapachem oleju - naprawde cały czas go czuć? Podajcie nazwy preparatów i wasze opinie na ich temat, prosze...
    ???????

    olej czuć??? wcale !!!!!

    moj olej został przywieziony z Niemiec ,z osiedlowego sklepiku , lokalny `wykonawca-stolarz handluje specyfikami do drewna .Brat przywiozł mi ok 5 l oleju ( kosztował ok 300zł). Nazywa sie ol-rustical ale jaka to firma ??? nie mam pojecia- na plasticowym opakowaniu brak nazwy( olej był rozlewany według życzenia).Kupilismy wcześniej olej w Castoramie (ponoć dobry do mebli drewnianych -ogrodowych ) ale w porownaniu do tego z Niemiec -to woda !!!! Zostało nam ok. 1 litra i zamierzamy jeszcze przed zimą natrzec nim wszystkie nasze drewniane mebelki tarasowe.


    Co do połączenia płytek i parkietu ..... to zasługa płytkarza i parkieciarza
    Płytkarz zakończyl płytki cieniutką -gietą listwą , a układajacy parkiet bardzo starannie docinali klepki do wygietej listwy ( sporo zabawy ,ale efekt jest !!!).....

    a parkiet układł moj mąż ,sąsiad -złota rączka i Dziadek

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Oj, gratuluję zdolnych chłopaków!!!

    A czy istniałaby możliwosc sprawdzenia w jakiś sposób producenta tego lakieru - może jakies namiary na ten sklepik - poprosiłabym ciotkę, żeby zadzwoniła, ona jedzie niedługo do Niemiec, może bym ją wykorzystała do przywiezienia

    Będę wdzięczna za każdą informację!!

    Aha, a na jaką powierzchnię wystarczyło tego oleju (4 l. , jak rozumiem wam wyszło - to niedużo )
    D.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Oj, gratuluję zdolnych chłopaków!!!

    A czy istniałaby możliwosc sprawdzenia w jakiś sposób producenta tego lakieru - może jakies namiary na ten sklepik - poprosiłabym ciotkę, żeby zadzwoniła, ona jedzie niedługo do Niemiec, może bym ją wykorzystała do przywiezienia

    Będę wdzięczna za każdą informację!!

    Aha, a na jaką powierzchnię wystarczyło tego oleju (4 l. , jak rozumiem wam wyszło - to niedużo )
    D.

  6. #26

    Domyślnie

    Ew-ka ,
    piekna ta Twoja podloga....
    ja tez mam parkiet debowy,czeka az wyschna wylewki,planowalismy matowy lakier ale teraz mam watpliwosci po obejrzeniu Twoich zdjec,
    tez bylabym wdzieczna za nazwe tego oleju...

    kasia
    kasiontko
    ------------------

  7. #27
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    ja sie chyba zdecyduje na lakier z efektem olejowania, firma nazywa sie na B jakos

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał tripper
    ja sie chyba zdecyduje na lakier z efektem olejowania, firma nazywa sie na B jakos
    Tylko żeby ci nie wyszło tak, jak z drzwiami.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    mysle ,że w kazdym sklepiku w Niemczech z art. do drewna można nabyć olej ,ktory będzie lepszy od naszych ( niestety) krajowych poproś ciocie niech sie wybierze do takiego sklepu a na pewno jej dobrze doradzą.
    te 4 litry starczyły na 43m 2 parkietu .

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nika.j

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    Lakierowac - lakierem Hartz Lack (o ile nazwy nei pomerdałem, ale chyb atak się to pisze) lub woskować 2-4 razy , każdą warstwe przecierając specjalną wełenką. Super wychodzi. Zrobiliśmy tak podłoge u baaaaardzo wymagającego klienta, minęły juz dwa lata,w domku toczą się huczne imprezy a podłoga dalej jak nowa.
    Woski dostepne sa w sklepach typu Castorama po przystępnych cenach
    Serdecznie pozdrawiam
    PAweł Adamski
    0503308819
    Czy taka podłoga woskowana wytrzyma szaleńcze zabawy naszego 40 kg pupilka pieska i jego pazurki.
    Pozdrawiam
    Nika j

  11. #31
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Cytat Napisał tripper
    ja sie chyba zdecyduje na lakier z efektem olejowania, firma nazywa sie na B jakos
    Tylko żeby ci nie wyszło tak, jak z drzwiami. :lol: :lol: :wink:
    olalem wszystko, mam polmatowy najbardziej smierdzacy lakier jaki tylko zostal wyprodukowany... ;)

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Ale dajecie popalić .
    To mam wreszcie olejować czy lakierować???

    Wybrałam ostatecznie olej i jest cudnie - miałaś rację Ewuniu .

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    cieszę sie ,że Ty sie cieszysz Soniko!!!!!

  14. #34

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie decyzji lakierować czy olejować. Bieżący wątek potwierdza moje zdanie za olejowaniem; żona jeszcze się zastanawia. Ale czy nikt nie kładzie parkietu jesionowego?

    Maciek
    PS. Najbardziej podoba nam się gatunek III i na taki się zdecydowaliśmy.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciekW
    Jesteśmy na etapie decyzji lakierować czy olejować. Bieżący wątek potwierdza moje zdanie za olejowaniem; żona jeszcze się zastanawia. Ale czy nikt nie kładzie parkietu jesionowego?

    Maciek
    PS. Najbardziej podoba nam się gatunek III i na taki się zdecydowaliśmy.
    Jestem parkieciarzem. Jeżeli kładę podłogi z drewna krajowego to ponad połowa robót związana jest z jesionem. I najczęściej w II klasie (tzw. jesion kolorowy). III klasa jesionu dopuszcza występowanie dużych zdrowych sęków (kolorystyka jak w klasie II)- a jak wygląda III gatunek jesionu??? Mam nadzieję, że nie świadczy o jego jakości ale o kolorystyce.
    Większość podłóg jesionowych maluję lakierami wodnymi, rzadziej chemicznymi a olejowałem - może ze 3 w swojej karierze.
    Decyzję odnośnie lakierowania lub olejowania można podjąć w ostatniej chwili. W czasie cyklinowania parkieciarz może wykonać próbę na podłodze (z każdego rodzaju po 2-3 m2) - najwyżej dopłacicie mu kilka groszy za dodatkową robotę. Ale dzięki temu będziecie mieli możliwość właściwego wyboru - i oto chyba chodzi.

  16. #36

    Domyślnie oleje, woski i środki do pielęgnacji podłóg naturalnych...

    Zauważyłem w odpowiedziach, że wielu użytkowników ma wątpliwości do oleju czy wosku, martwi się zapachem albo nie wie gdzie kupić w korzystniej cenie jakiś porządny produkt.

    Jeśli mogę coś dodać z własnego doświadczenia, to olejowane i woskowane podłogi zdecydowanie są ładniejsze i ciekawsze, pod warunkiem, że używamy produktów naturalnych!. Praca z tymi produktami jest prosta i przyjemna- nie mają przykrego zapachu, lecz pachną woskiem pszczelim. Są też praktyczne w utrzymaniu- łatwo się regenerują i nie ma potrzeby ciągłego latania ze szmatką!

    Jeśli więc mog coś polecić to sprawdzone od lat, niemieckie produkty LEINOS Naturfarben.

    Z zakupem nie ma problemu- można zrobić to nawet przez internet: http://www.sklep.ambiente.net.pl/
    a ceny są nie wielkie, jak na tego typu, wysokiej klasy, naturalne produkty do konserwacji drewna. Dodam, że są w pełni bezpieczne dla ludzi i otoczenia, a wiel z nich spełnia normę DIN 71-3, dopuszczającą je do produkcji mebli dziecięcych i zabawek.

    Pozdrawiam wszystkich zwolenników zdrowego stylu życia i... zdrowego rozsądku! Tomasz.
    ...lepiej za dużo zjeść niż za mało wypić!

  17. #37

    Domyślnie

    Teraz ja dołączam do klubu rozterek parkietowych.
    Bardzo boję się jednak oleju, więc proszę wszystkich, co się zdecydowali o opinie użytkowe (Soniko, Edziu - jak Wam sie sprawują nowe podłogi?)

    Mój dylemat związany jest również z faktem, że chcę drewnianą podlogę w KUCHNI! Prosze poradźcie, czy tam olej sie nadaje!
    I jeszcze schody... (Wiem, że tu trochę dubluję watek ale tu jest więcej informacji, więc może się jescze komus przyda. )
    A czy łączenie - tu lakier, tam olej nie gryzie się? Np. salon i hall olej, schody i kuchnia lakier?
    Co o tym sądzicie?

  18. #38

    Domyślnie

    Ja pod rozwagę podam jeszcze jeden argument. Planowałem olej w salonie i przedopokoju na dole. Jednak wizyta pakieciarza dała mi do myślenia: dzieci rosną, teraz będze kilka lat intensywnego używania, oblewania, zanieczyszczania itp itd. Lakier chyba będzie łatwiej utrzymać w względnej czystości, a za kilka lat trzeba będzie zrobić cyklinowanie i wtedy położymy sobie olej. A podobno odwrotny manewr (tzn. najpierw olej a potem lakier) raczej nie jest możliwy.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pafnucy
    Ja pod rozwagę podam jeszcze jeden argument... ... a za kilka lat trzeba będzie zrobić cyklinowanie i wtedy położymy sobie olej. A podobno odwrotny manewr (tzn. najpierw olej a potem lakier) raczej nie jest możliwy.
    A tu pozwolę sobie zaprotestować, na niewiedzę kolegi rzemieślnika!!! Jest możliwe polakierowanie wcześniej olejowanej (a potem wycyklinowanej podłogi). Taka podłoga wymaga specjalnych lakierów podkładowych (gruntów) - takich samych jak używamy do podłóg egzotycznych. I lakierować można - nawet lakierem wodnym.

    Więc w pojedynku olej - lakier sytuacja bez zmian.

  20. #40

    Domyślnie

    A nie trzeba cyklinować aż do pióra?

Strona 2 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony