dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 174
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 3468
  1. #61

    Domyślnie

    Jako użytkownik olejowanej podłogi :
    nie położyłabym jej w naszej kuchni -kuchnia jest u nas "heavy duty" jak to u rodziny wielodzietnej w dodatku najmłodsze nie ma dwóch lat,a i starszym zdaza sie porozlewac.Wieczorem podłoga po kolacji cała jest myta.Natomiast w jadalni otwartej na salon używanej rzadziej jest drewno.Jedyna rzecz ,która mnie w olejowanej podłodze uwiera to fakt ,że mamy wersję ciemnš pięknš ,ale kurz widać na niej wyraŸniej zwłšszcza ,że okna sš do podłogi i od południa.Schody dębowe mamy nie olejowane ,ale lakierowane matowym lakierem idealnie dobranym kolorem pod merbau.Chodziło o cenę schodów o nic więcej .Merbau byłby kosztował x2 dšb.
    We wszystkich pokojach dziecięcych podogi sš olejowane również w bawialni.Pierwsza wersja oleju œcierała się szybko,ale problem był po stronie doœć drogiego oleju na który dałam się namówić sprzedawcy drewna.Olej z castoramy trzyma się "ręcami i nogamy" i niestraszne mu jeżdżenie na pupach w bawialni.Raz w tygodniu jest zmywany wilgotnš szmatkš ,ale i tak się trzyma.Acha a przy wejœciu do domu na szczęœcie położyliœmy gres : drewno chyba jednak nie wytrzymałoby takich ton piachu wnoszonych w glanach i traktorach teraz kiedy stopniał œnieg.

  2. #62

    Domyślnie

    [quote="Heliodor"
    Raz w tygodniu jest zmywany wilgotnš szmatkš ,ale i tak się trzyma..[/quote]
    A olejowanie, jak często? I w opowieœciach boorga wyglšda to na zajecie pracochłonne.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heliodor
    ...Pierwsza wersja oleju ścierała się szybko,ale problem był po stronie dość drogiego oleju na który dałam się namówić sprzedawcy drewna.Olej z castoramy trzyma się "ręcami i nogamy" i niestraszne mu jeżdżenie na pupach w bawialni.Raz w tygodniu jest zmywany wilgotną szmatką ,ale i tak się trzyma...
    Drogie oleje zawierają "więcej natury" mniej chemii. Znam oleje markowych producentów gdzie 1 litr kosztuje 30-40 zł (a nie 150 zł). Tylko skład chemiczny niewiele ma współnego z naturą. I dlatego tani olej z Castoramy trzyma się "ręcami i nogami" bo to bardziej silikon niż olej. Ale tak tylko piszę - bo ja się nie czepiam... .
    Cytat Napisał Monika B
    A olejowanie, jak często? I w opowieœciach boorga wyglšda to na zajecie pracochłonne
    Bo jest pracochłonne - dlatego ja pastuję podłogę. Efekt ten sam a czasu i pieniędzy zostaje więcej.

  4. #64

    Domyślnie

    boorg skš ty masz te wszystkie informacje, ja im więcej czytam tym mniej wiem, a sprzedawca powiedział, ze mam kupic sporo drozszy olej to sie bedzie trzymał dułgo sporo to znaczy na 50 M droższy o 1000 i juz sama nie wiem co o tym sšdzić , czy ów Pan chce mnie po prostu naciagnšć jak jakiegoœ lajkonika

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Bo jest pracochłonne - dlatego ja pastuję podłogę. Efekt ten sam a czasu i pieniędzy zostaje więcej.
    I pastowanie jest mniej pracochłonne? I potem froterowanie? No to ja dziekuję.

  6. #66

    Domyślnie

    Boorg, a jakim olejem należy poolejować jesion biały (jasny), żeby on nie był żółty po olejowaniu, a potem tez jak najmniej żółkł?

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    I pastowanie jest mniej pracochłonne? I potem froterowanie? No to ja dziekuję.
    Dla przykładu 25 m2.
    Pastowanie podłogi:
    1. zmycie podłogi wilgotną ścierką około 10 minut;
    2. nałożenie pasty bawełnianą szmatką około 10 minut;
    3. floterowanie około 15 minut.
    Razem pół godziny roboty i pół godziny obijania.

    Nakładanie oleju pielęgnacyjnego:
    1. zmycie podłogi środkiem do gruntownego czyszczenie podłóg około 30 minut;
    2. nałożenie i rozprowadzenie oleju bawełnianą szmatką (aby nie narobić smug i śladów) około 60 minut.
    Razem półtorej godziny i ani minuty na obijanie.
    Cytat Napisał Ola J
    boorg skš ty masz te wszystkie informacje, ja im więcej czytam tym mniej wiem, a sprzedawca powiedział, ze mam kupic sporo drozszy olej to sie bedzie trzymał dułgo sporo to znaczy na 50 M droższy o 1000 i juz sama nie wiem co o tym sšdzić , czy ów Pan chce mnie po prostu naciagnšć jak jakiegoœ lajkonika
    A sprawa drogich oleji. Im więcej w nich natury tym cena wyższa.
    Dla przykładu: olej uretanowy (można powiedzieć, że "czysta" chemia) kosztuje około 30-40 zł/litr. Ale porównywanie go do oleju np. Timberex HD (koszt 140-150 zł/litr) to czyste nadużycie. W tym drugim tylko rozpuszczalniki i utwardzacze są chemiczne, reszta to mix oleji roślinnych. Olej uretanowy swym składem bardziej przypomina lakier żywiczno-olejny i porównanie go do lakieru np. LT EXport (koszt 40-50 zł/litr) jest właściwe.

    A sprawa nakładania, twardości, pielęgnacji i innych to już temat na baaardzo długie godziny. Ma ktoś ochotę???
    Cytat Napisał juka11
    Boorg, a jakim olejem należy poolejować jesion biały (jasny), żeby on nie był żółty po olejowaniu, a potem tez jak najmniej żółkł?
    Każdy olej na bazie składników roślinnych nadaje drewnu określony odcień. Najczęściej jest to właśnie żółć, potem brąz, czasem czerwień. Jesion sam w sobie ma trochę żółci i jasnych beżów, więc każdy olej je wydobędzie i podkreśli. Aby jesion sprawiał wrażenie surowego trzeba go pomalować lakierem podkładowym wodnym (lub na bazie alkoholu). Ale to wyklucza olejowanie (lakier zamyka pory drewna a olej właśnie musi wniknąć w drewno).

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Nie ma jak wolność (czemu nie mogę usuwać postów)???

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Przepraszam - coś się kliknęło za dużo...

  10. #70

    Domyślnie

    dułgie godziny no ładnie, właœnie sobie uœwiadomiłam ze w temacie podłogi wiem niewiele, ale też niewiele chyba wie sprzedawca, albo nie chce się opdzielić informacjš

  11. #71

    Domyślnie

    własnie doczytałam w tym wątku - że jasna podłoga + olej - to ciemne obwódki na złączeniach... cyz to dotyczy kazdej jasnej podłogi

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLA.J.
    dułgie godziny no ładnie, właœnie sobie uœwiadomiłam ze w temacie podłogi wiem niewiele, ale też niewiele chyba wie sprzedawca, albo nie chce się opdzielić informacjš
    Dlatego, jest taki kierunek na uczelniach jak technologia drewna. I wśród nas są chemicy, stolarze, parkieciarze i ... nie musisz znać się na parkietach. Chcesz zrobić podłogę idź do parkieciarza, chcesz ładną fryzurę idź do fryzjera (parkieciarz mógłby za bardzo skrócić ). Ja nie znam się na komputerach a ich używam (lepiej lub gorzej ale jednak używam).

  13. #73

    Domyślnie

    No z tymi parkieciarzami i fryzjerami to nie tak do końca, a parkiet wjeżdza w piatek i bedzie czekał na położenie i poolejowanie, co wyjdzie to wyjdzie trudno, mam nadzieje ze będzie ładny i młao ucišzliwy w uzytkowaniu.

  14. #74

    Domyślnie

    Lakierem wodnym? Kiedy ja juz zdecydowałam, że będę olejować
    A gdyby ten jesion poolejować białym olejem? Boorg, co o tym sadzisz?

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał juka11
    Lakierem wodnym? Kiedy ja juz zdecydowałam, że będę olejować
    A gdyby ten jesion poolejować białym olejem? Boorg, co o tym sadzisz?
    To będziesz miała białą podłogę. Tyz piknie (jak mawiał Kwiczoł z Janosika ).
    Cytat Napisał Ola J
    No z tymi parkieciarzami i fryzjerami to nie tak do końca, a parkiet wjeżdza w piatek i bedzie czekał na położenie i poolejowanie, co wyjdzie to wyjdzie trudno, mam nadzieje ze będzie ładny i młao ucišzliwy w uzytkowaniu.
    Jasne, że będzie ładny i mało uciążliwy. Nawet, jak będziesz tak jak ja pastować podłogę, to ilość pracy poświęcona na pielęgnacje to tylko 6 godzin w skali roku (dla 25 m2 podłogi) !!!

    OK. A tak z ciekawości, jakie drewno, kto będzie olejował i co to za olej???

  16. #76

    Domyślnie

    Co za olej to nie wiem bo mi jeszcze nie powiedzieli tyle ze powiedzieli ze to dobry olej (no w to watpić nie œmiem) ale spytam, a drewno sucupira mam deske nie poolejowanš i już wyglšda ładnie

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Sucupira olejowana piękna jest.
    To dowiedz się jaki olej - jak mi napiszesz nazwę i producenta postaram się rzec słów kilka na jego temat. O ile jesteś zainteresowana.

  18. #78

    Domyślnie

    Pewnie jutro zadzwonie do firmy i się dowiem, z góry dzięki. Tak naprawde nie widziałam tego drewna nigdzie tylko pojedyncze deski niepoolejowane i nawet nie wiem czego mam sie spodziewać tak naprawde.

  19. #79

    Domyślnie

    boorg a zdradŸ tajemnicę czym floterujesz.- to wygładzanie tak?Chyba przymierzam się do poszukiwań jakiejœ polerki-u mnie powierzchnia podłog w drewnie 280m2.Nazwa producenta maszyny?

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heliodor
    boorg a zdradŸ tajemnicę czym floterujesz.- to wygładzanie tak?Chyba przymierzam się do poszukiwań jakiejœ polerki-u mnie powierzchnia podłog w drewnie 280m2.Nazwa producenta maszyny?
    Najczęściej Numatic (waga 42 kg) lub Taski (waga 46 kg).
    Jak do polerowania podłogi to możesz kupić lżejszą polerkę (taką do 25 kg):
    np. Columbus
    http://www.columbus-clean.com.pl/mas...czowe/E250.htm
    U nich możesz zapytać o cenę
    http://www.janser.com.pl/index1.htm

    PS. A w domu używam polerki Noga 41.

Strona 4 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony