dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 174
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 3468
  1. #1141
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Widzisz pulkovnica, że się da.
    Pan właściciel firmy z Krakowa dogląda swoich ludzi i podwykonawców.
    To nie on się obawia, że mu ta opraca nie wyjdzie tylko wie, że pracownikom nie wychodzi. Koniec. Nie robi rzeczy za które musi się czerwienić i tłumaczyć.

    Aby uzyskać ciekawą biel i uchronić przed zżółknięciem jesion należy ługować.
    ______________________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #1142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    białych olejów bejc jest wiele jak juz masz wiadomośc że nawet laikowi wychodzi osmo to korzystaj z porady..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #1143

    Domyślnie

    dzięki wielkie juka11! powiedz mi, jak jest z myciem podłogi? faktycznie się tak papra, jak mi wmawiał ten facet, czy nie ma problemów?
    jarekkur - dzięki za informację o tym ługowaniu, w ogóle nie wiedziałam że tak można zrobić czy to bardzo podroży lub przedłuży czas robienia podłogi?

  4. #1144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Pulkovnica, mam olejowaną i praktycznie w ogóle można jej nie myć Wystarczy odkurzyć. A jak już mycie, to jak z każdą podłogą - odpowiedni środek, dobrze wyciśnięty mop i jedziemy Nie widzę różnicy, tzn. widzę - rzadziej myję, duuużo rzadziej

  5. #1145

    Domyślnie

    coraz większego nabieram przekonania, że Krak-Parkiet powinien rozejrzeć się za nowym sprzedawcą, który im klientów nie będzie płoszył. OK, mówisz to samo co dotąd czytałam na forach, że - poza okresową większą konserwacją - z olejowaną podłogą roboty większej nie ma . oj, coś mi się zdaje, że uderzę w sobotę do konkurencji, czyli polecanego też na tym forum Grodexu. a szłam do krak-parkietu jak w przysłowiowy dym

  6. #1146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ja się dość długo zastanawiałam, przestudiowałam cały niniejszy wątek i to mi za bardzo nie wyjaśniło kwestii pielęgnacji

    Podpytałam ojca budowlańca, który w pierwszej chwili stwierdził, że pierwsze słyszy o takiej metodzie (olejowanie) Ale potem z pokładów pamięci wygrzebał, że kiedyś-kiedyś to się przemysłówkę na halach olejowało Dla mnie to był poważny argument na tak

    Potem jeszcze znajoma, która walczyła z lakierowaną podłogą w knajpie, kładła ten lakier kilka razy, za każdym razem super-hiper mocny itd. Jedna większa impreza, coś się stłucze, ktoś w to wdepnie i po lakierze. Jak zaolejowała, to odetchnęła Codzienne mycie i cześć To był dla mnie ten ostateczny argument

    Użyłam tego samego oleju co ona (Magic Oil) i.... nigdy więcej lakieru

  7. #1147

    Domyślnie

    OK, a czym myjesz podłogę? jakimś środkiem producenta oleju?

  8. #1148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Tak, kupiłam butlę razem z olejem, pierwsza konserwacja poszła bez rozcieńczania, wg instrukcji, potem w duuużym rozcieńczeniu. Jeszcze mam pół flaszki Fakt, że metraż nieduży (ok. 35 m2). Naprawdę wystarczy odkurzyć i podłoga jest piękna

    Mieszkam od stycznia, pokoje myłam do tej pory raz. Korytarz może ze trzy razy Parkiet mam od drzwi wejściowych i nawet wchodzenie w mokrych butach mu nie szkodzi Staram się tylko, żeby woda zbyt długo nie stała w większej ilości, ale po jakichś pojedyńczych kapnięciach nie ma śladu.
    Przez 1 m-c nie miałam wody w kuchni i zmywałam w łazience, przenosząc często mokre i kapiące rzeczy przez korytarz. Zero śladów od wody.

  9. #1149

    Domyślnie

    lejesz miód na mą skołataną duszę u mnie metraż nawet mniejszy, mieszkanko ma 30m2, parkietu będzie z 26 metrów, też od samych drzwi Bałam się tego wchodzenia w mokrych butach, ale widzę że niepotrzebnie Zaraz sobie zapiszę ten Magic Oil, mam nadzieję że firma, do której się teraz wybiorę, ma z nim doświadczenia i mi go położą. ogromnie Ci OK dziękuję za szczegółowe i optymistyczne porady

  10. #1150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    To jest firma Pallman, Magic Oil 2K, bodajże pełna nazwa, chyba jest też biały. Nie wiem, czy ten akurat będzie dla Ciebie najlepszy, tu może niech się fachowcy wypowiedzą.
    Jest dość drogi, u mnie poszły 2 litrowe puszki. Mam parkiet dębowy, stary, był mocno zaniedbany.

    Ma jeden feler, ciężko go używać do napraw miejscowych (kot mi trochę narozrabiał ), ze względu na to, że jest 2-składnikowy, a min. opakowanie to właśnie litr. Więc trzeba całą puchę zużyć od razu Chyba że może mi ktoś podpowie jakiś lepszy patent?

  11. #1151

    Domyślnie

    a co kot zrobił?? wiesz, ja mam 3 koty, a do tego męża koty mają regularnie obcinane pazurki (mąż też), wiec może nie będzie tak strasznie?
    Magic Oil jest też biały, właśnie znalazłam w jakimś sklepie (http://www.parkiet-styl.com.pl/sklep...roducts_id=665), ale tu widzę tylko puchy prawie 3-litrowe. starczy mi tego do wyprowadzki lub do śmierci

  12. #1152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Kot nasikał w kartony leżące na podłodze a ponieważ leżały w pokoju, w którym "chwilowo" jest składzik rzeczy niezbędnych mniej lub bardziej, to nie zorientowałam się od razu i porobiły się czarne plamy

    Pazurków nie obcinam, gania jak szalona, ale na podłodze nie ma śladu

  13. #1153

    Domyślnie

    aaa, to lanie w kartony mi nie grozi . moje koty z kartonów robią sobie domki i siedzą w tym bez ustanku, więc ja z reguły wywalam kartony z opóźnieniem, czekając aż im się znudzi
    niepodrapana podłoga przy nieobcinanych pazurach powaliła mnie na kolana. dla mnie to jest ostateczny argument ZA

  14. #1154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Kartony były niestety poskładane

    Ostatnio sama sobie narozrabiałam Upadł mi ciężki śrubokręt i się zrobiła dziurka w podłodze W pierwszej chwili - zawał W następnej.... luzik Przecież nic mi się w tym miejscu nie zacznie dziać To nie lakier, w którym się zaraz porobią pajączki, będzie pękać, odłazić itd. A że podłoga stara, to takich małych miejscowych uszkodzeń w niej i tak sporo

  15. #1155
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Kot nasikał w kartony leżące na podłodze a ponieważ leżały w pokoju, w którym "chwilowo" jest składzik rzeczy niezbędnych mniej lub bardziej, to nie zorientowałam się od razu i porobiły się czarne plamy

    Pazurków nie obcinam, gania jak szalona, ale na podłodze nie ma śladu
    Brawo,brawo ok. Super potrafisz przekonać i doradzić. Dodam, że Magic OIL 2K jest też biały. Jest tylko jeden problem oleje koloryzujące tak jak bejce wymagają perfekcyjnego szlifowania. To co wystarczy pod lakier tutaj okaże się lipą. Pod olej nie koloryzowany należy w miarę starannie cyklinować ciutkę lepiej niż pod lakier.
    Koty i psy mają mocz mocnoamoniakalny stąd przebarwienia. Trzeba uważać i natychmiast usunąć.
    __________________________________________________ _
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #1156

    Domyślnie

    kurczę, podłoga niemal bez wad już się nie mogę na nią doczekać. mam nadzieję, że na mojej też nie za wiele wypadków będzie widać, bo w parkiecie przemysłowym jesion jest niesortowany, wiec dość pstrokaty... no i ten dotyk drewna

  17. #1157

    Domyślnie

    jarekkur, czy to perfekcyjne szlifowanie oznacza, że trzeba szukać ponadprzeciętnego fachowca, czy po prostu solidnego parkieciarza? innymi słowy, jeśli facet będzie sprawdzony, to znaczy, że raczej tego nie spapra, czy nadal jest ryzyko, że będzie źle? Może w takim razie polecasz użycie oleju bezbarwnego, ale na ługowany jesion? co da lepszy efekt?

  18. #1158
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pulkovnica
    dzięki wielkie juka11! powiedz mi, jak jest z myciem podłogi? faktycznie się tak papra, jak mi wmawiał ten facet, czy nie ma problemów?
    jarekkur - dzięki za informację o tym ługowaniu, w ogóle nie wiedziałam że tak można zrobić czy to bardzo podroży lub przedłuży czas robienia podłogi?
    koszt ługowania jest niewielki około 10.-/m2 bez ługu.
    Czas wykonania 24 godziny. Położyć ług (firmy Trip-Trap) zostawić na około 12-20 godzin. Następnie wyszczotkować , odkurzyć i olejować. Jedynie śmierdzi jak to ług.
    Tylko olej Magic Oil 2K-biały. Uważaj na szlifowanie. Wypytaj jak chcą przygotować podłogę pod biały olej zapisz i daj do podpisu. DAj znać a zobaczymy czy to prawidłowa droga do ładnie wykonanej białej podłogi.
    __________________________________________________ ________-
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  19. #1159

    Domyślnie

    już sobie to wszystko zapisuję, dzięki jarekkur w sobotę zadam parkieciarzowi serię podstępnych pytań i zdam relację

  20. #1160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Jarekkur, a możesz mi podpowiedzieć odnośnie tych napraw miejscowych w Magic Oilu? Czy jedyna metoda, to kupić litrową puszkę i trudno, resztę wywalić - czy może jest jakiś preparacik?
    W razie co, to jestem psychicznie przygotowana na tę pierwszą opcję
    Z góry dzięki


    Aha, mój parkieciarz miał taki bardzo specjalistyczny sprzęt do przygotowywania podłogi pod olej
    Małżonkę z odkurzaczem przyholował Chyba ze dwa dni kobita odkurzała i odkurzała

Strona 58 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony