dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Stary, drewniany dom.

    Dzień dobry. Wszedłem w posiadanie działki budowlanej ze starym domem drewnianym. Co z nim zrobić?
    a) rozbiórka? czyt. sprzedać? Jak tak to ile mogę za taki dom wziąć, co mam wiedzieć, żeby wyszacować wartość tego domu?
    b) próbować ratować?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14054712_1167758426615066_1493692772_n (1).jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	427594Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14054712_1167758426615066_1493692772_n.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	427595Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14054654_1167758726615036_812693308_n.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	427596

  2. #2

    Domyślnie

    sprawdź w jakim stanie jest drewno i jakie stare, często za bardzo dobre pieniądze ludzie kupują takie deski, bale nawet ci rozbiorą dom. Co do ratowania domu to są duże koszty i często kosztuje to tyle co nowy, ale jak jesteś miłośnikiem domu z duszą to ten na pewno taką ma!

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem miłośnikiem domu, chciałem się zapytać, czy w ogóle się opłaca takie rzeczy robić, ale pewnie masz rację. Nie opłaca się go ratować.
    Stos trafił w dziesiątkę jest to „niedokończona budowa, polegająca na zrobieniu fundamentów i przeniesieniu z innej lokalizacji i zmodyfikowaniu jakiegoś starego domu.” Teraz obskurnie to wygląda i muszę ogarnąć działkę, żeby nie straszyła sąsiadów. W przyszłości chciałbym postawić coś na tych fundamentach, ale z pustaków. Tak więc, jak zrobię rozbiórkę domu to muszę ochronić jakoś fundament? Poradźcie mi co robić. Nie znam się na drewnie i nie wiem jak to wycenić. Czy w ogóle da się na tym zarobić? Tak czy siak, muszę coś z tym domem zrobić. Myślałem o zrobieniu zdjęć także w środku domu i wysłaniu zapytania ofertowego do kilku firm robiących rozbiórki domów.
    Ostatnio edytowane przez Trebron ; 02-03-2019 o 21:06

  4. #4

    Domyślnie

    to jest bardzo fajny materiał na dom,
    ale jeśli tego nie czujesz to nic ciekawego z tego nie wyniknie.

  5. #5

    Domyślnie

    key1: Cholera, żebym miał trochę pieniędzy..... nawet myślałem, żeby obniżyć kondygnację i zrobić sobie na tej działce biuro, może pod wynajem, ale znowu czy to się opłaca? Czy może obniżenie kondygnacji to głupi pomysł? Może pod biuro mniej byłoby kosztów z wykończeniem.
    Ostatnio edytowane przez Trebron ; 03-03-2019 o 07:42

  6. #6

    Domyślnie

    mi się ten dom po prostu podoba.
    sam musisz sobie odpowiedzieć czy wolisz mieszkać w starym (ale odremontowanym) czy w nowo-wybudowanym domu.
    koszty będą praktycznie takie same.
    w przypadku remontu będziesz musiał zaakceptować wiele wad i ograniczeń, ale efekt końcowy może być lepszy niż gdybyś postawił typowy dom z katalogu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony