Witam,
Jestem w trakcie podziału działki - wydana decyzja podziału działki przez urząd gminy - zaakceptowanie zasadniczego projektu podziału działki. Poniżej przedstawiam dotychczasowe działania w ramach projektu podziału działki (dla osób, które mają zamiar rozpocząć taki proces:
1. Wystąpienie o warunki zabudowy do urzędu gminy - (czas oczekiwania w moim przypadku blisko 2 miesiące)
2. Znalezienie geodety i przygotowanie wstępnego projektu działki (1 mies + 3 tygodnie)
3. Złożenie wstępnego projektu podziału działki do UG (czas oczekiwania na akceptację 1 tydzień)
4. Zasadniczy projekt podziału działki (w tym wykonanie mapki oraz przejęcie granic z sąsiadami, a także oczekiwanie za akceptacją przez urząd geodezji i kartografii (2 miesiące + 3 tygodnie - okres świąteczno-noworoczny)
5. Złożenie zasadniczego projektu do UG (czas oczekiwania <1 tygodnia)

Mam kilka pytań w związku z dalszym postępowaniem (będę pisał w kolejnych krokach):

6. Rozumiem, że decyzja o podziale działki musi się uprawomocnić - 2 tygodnie od jej odbiór, a także, że urząd gminy przesyła informację do starostwa w celu naniesienia zmian w katastrze nieruchomości. Moje pytania do tego punktu:
a) Czy UG wysyła taką informację przed uprawomocnieniem się decyzji?
b) Jak długo oczekuje się na wpis do katastru przez starostwo? Czy okres jest odpowiadający dwóch tygodniom w celu uprawomocnienia się decyzji?
c) Czy po uprawomocnieniu się decyzji i po wpisie do katastru (jeszcze przed przepisaniem działki u notariusza) mogę już zlecić geodecie wykonanie mapki do celów projektowych? (jeszcze nie będę właścicielem )

7. W ramach przepisania jednej z podzielonych działek udaję się do notariusza.
d) Jakich dokumentów potrzebuję żeby móc przepisać notarialnie działkę?
e) Czy przepisanie działki u notariusza mogę wykonać przed wpisem do katastru?
f) Czy u notariusza jest już wystawiane zgłoszenie o założenie Ksiąg wieczystych oraz przepisanie jednej z nich?
g) Jaki jest czas oczekiwania na wpis do KW?
h) Czy dobrze rozumiem, że po podpisaniu aktu notarialnego będę już w świetle prawa właścicielem działki? Chodzi o to, czy przed wpisem do KW, a po sprawie u notariusza mogę już występować z wnioskami do energetyki oraz wodociągów o warunki techniczne podłączenia mediów?

8. Jaki jest orientacyjny czas oraz koszt adaptacji gotowego projektu (bez zmian) do działki u lokalnego architekta wraz z naniesieniem PBOŚ?

Wiem, że nie wszystkie pytania odnoszą się bezpośrednio do tematu podziału działki, lecz nie chciałem zakładać/pisać części pytań w odrębnym temacie.